مقصر کشتار شیعیان نیجریه ، ایران است ! + فیلم

به گزارش  قادمون ، پس از کشتار تعداد زیادی از شیعیان نیجریه و جریحه‌دار شدن قلب مسلمانان جهان از این جنایت ، جریان انحرافی صادق شیرازی و حسن اللهیاری ، به توجیه این جنایت دولت نیجریه پرداختند.

 

در همین راستا ، فرقه‌ی انحرافی صادق شیرازی که سال‌هاست از صدور و گسترش فکر و روحیه‌ی ضد استکباری ِجمهوری اسلامی ایران در جهان که برخاسته از اسلام ناب محمدی است ، بیمناک است و خود را به‌دروغ تنها میراث دار تشیع راستین معرفی می‌کند ، با وقاحت تمام این کشتار مظلومانه را به گردن جمهوری اسلامی انداخته است !

 

این جریان تکفیری که دقیقاً روی دیگر وهابیت در عصر حاضر است و همواره توهین و تکفیر بزرگان شیعه را در کارنامه‌ی ذلت‌بار خویش دارد ، این بار نیز به‌جای محکومیت دولت‌های اسلام‌ستیز خصوصاً آمریکا ، صهیونیست و عربستان جنایت‌کار که اختلاف بین مسلمین و تفرقه‌افکنی را نشانه رفته‌اند ، بار دیگر کینه‌ی شیطانی و نفسانی خویش را آشکار کرده و علت این کشتار وحشیانه را عکس‌های بزرگی از امام راحل و عظیم‌الشأن و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، معرفی می‌کند که شیعیان مظلوم نیجریه در حسینه ها و مراکز خویش نصب نموده‌اند !!!

 

این شیعیان تکفیری و انگلیسی هرگز نیندیشیده‌اند که دشمنان دنیای اسلام هیچ‌گاه با عکس و تصویر کسی دشمنی نکرده‌اند بلکه با تبلیغ آموزه‌های اسلام ناب محمدی و روحیه‌ی استکبارستیزی و دفاع از مظلوم ، دشمن‌اند ؟

 

آیا دشمنان اسلام با بیت شیرازی‌ها در لندن نیز چنین برخوردی می‌کنند و محدودیتی برای آن‌ها در انگلیس فراهم می‌کنند یا بلکه در حمایت‌های رئوفانه ی مادی و معنوی ملکه‌ی انگلیس ، به‌راحتی به تکفیر و تفسیق علمای شیعه می‌پردازند و آب تفرقه در آسیاب دشمن می‌ریزند ؟

 

آیا مشکل دشمن تنها تصویر اشخاص است نه حضور آزاد و فعالانه­ ی آن­ها؟ آیا آزادی بی‌حدواندازه‌ی بیت شیرازی‌ها در انگلیس و انجام امور محوّله در تفرقه‌افکنی و سب و لعن مقدسات اهل سنت ، وهابیت تکفیری را تحریک به مقابله و کشت و کشتار نمی‌کند بلکه تصاویر امام خمینی و امام خامنه‌ای موجب برافروخته شدن تعصبات وهابیت می‌شود ؟

 

098

 

از آمریکا نیز ، شیخ حسن اللهیاری که همواره با اظهارنظرهای مخالف اعتقادات شیعه مورد تمسخر مردم قرارگرفته ، در جدیدترین سخنان خود بیان کرد که دولت نیجریه برای جلوگیری از گسترش حزب‌الله مجبور شده تا شیعیان را قتل‌عام کند.

 

وی که ابتدا عدم آگاهی خود را از حقیقت این جنایت اعلام می‌کند، در ادامه به تحلیل این جریان می‌پردازد و به نحوی توجیه آل سعود و دولت نیجریه را برای این کشتار ـ که عبارت است از جلوگیری از روحیه مقاومت و استکبارستیزی ـ منطقی قلمداد می‌کند.

 

کوته‌بینی‌های این شیخ لس‌آنجلسی به اینجا ختم نمی‌شود و با توهین به شیعیان جهان و مزدور و جاسوس خواندن آن‌ها، کینه خود را از جمهوری اسلامی ایران به نمایش می‌گذارد، و بیان می‌کند تا زمانی که جمهوری اسلامی وجود دارد، شیعه کشی نیز دیده می‌شود.

 

باید این نکته را به این روحانی‌نما متذکر شد که به شهادت خود شیعیان نیجریه اولاً شیخ زکزاکی و شیعیانی که در نیجریه به شهادت رسیدند، همه متأثر از انقلاب اسلامی و به برکت انقلاب اسلامی به مذهب تشیع گرویده‌اند، ثانیاً امروزه در جهان تعداد بی‌شماری از انسان‌ها به سبب آشنایی با جمهوری اسلامی، مذهب تشیع را برگزیده‌اند، چگونه می‌توان توقع داشت که آن‌ها از این انقلاب اعلام بیزاری کنند؛ ثالثاً آیا عزتی که شیعیان از این انقلاب کسب کرده‌اند، بالاتر است یا شیعیان مظلومی که براثر نفرت پراکنی های امثال اللهیاری، به دست وهابیت کشته می شوند؟

 

تکفیر آیت الله نمر توسط فحاش و تکفیر کننده بیت شیرازی ها

 قطار تکفیر علمای شیعه توسط بیت شیرازی ها این بار به شهید مظلوم شیخ نمر باقر النمر رسید . بله ! در سکوت و عدم برخورد جدی و قاطع علمای اسلام با مقوله تشیع انگلیسی ، امروزه شاهد آن هستیم که فحاشان و تکفیر کنندگانِ بیت صادق شیرازی همچون یاسر الحبیب در سایه امنیتی ای که ملکه فخیمه ی ! انگلستان برایشان در لندن مهیا کرده است ، به راحتی و با بی شرمی تمام اقدام به تکفیر علمای شیعه و توهین و استهزاء بزرگان و عالمان راستین جهان تشیع می کنند .

 

اما چرا بیت تکفیر و نفاق حتی به شیخ مظلوم و شهید نمر رحم نکرده اند و او را نیز از دم تیغ تکفیر گذراندند؟

 

جواب ساده است  ، هرگاه فردی همچون شهید نمر در صدد وارد کردن ضربه به منافع استکبار و مستکبرین عالم باشد و همچنین موافق و از مدافعان حریم ولایت فقیه باشد از گزند حملات و تکفیر ها و توهین های عوامل مزدور تشیع انگلیسی در امان نخواهد ماند .

 

Untitled-1

 

در تصویر زیر مشاهده می فرمایید که طبق استفتائی که از یاسر الحبیب شده است شخص سوال کننده می پرسد :

 

نظر شما در مورد شیخ باقر النمر که در منطقه قطیف عربستان زندگی می کند و در مبارزه با آل سعود است  چیست ؟

 

یاسر الحبیب در پاسخ  شیخ نمر را فردی معرفی می کند که سعی در نابودی اسلام و ضربه زدن به اسلام دارد .

 

یاسر-الحبیب-01-1024x733

 

اما تصویر دوم وقاحت و بی شرمی فحاش و تکفیر کننده بیت صادق شیرازی را بیشتر نمایان می کند .

 

شخص سوال کننده در سوالی دیگر از یاسر الحبیب می پرسد  :

 

چرا شیخ نمر سعی در نابودی اسلام دارد ؟ آیا دلیلی بر این گفته تان دارید یا فقط گفته ها را منتشر می کنید ؟

 

یاسر الحبیب پاسخ می دهد زیرا او از کسانی است که پیرو محمد حسین فضل الله است و شیخ نمر برای محمد فضل الله رحمت می فرستد . به همین جهت او کسی است که سعی در نابودی اسلام دارد .

 

یاسر-الحبیب02-1024x733

 

بله ! مشاهده فرمودید که چقدر آسان علمای شیعه توسط مزدورانِ بیت مرجع قلابی و وراثتی ، تکفیر می شوند و مورد جرح و توهین های فراوان قرار می گیرند  ،

 

از دلایلی که یاسر الحبیب اینقدر راحت و گستاخانه بر علما و بزرگان شیعه هجمه وارد می کند مجوزهایی است که توسط شخص مرجع قلابیِ تشیع انگلیسی برای امثال او صادر می شود .

 

139210231323222541905554

اجازه نامه نقل روایت و تاییدیه بر یاسر الحبیب توسط صادق شیرازی

 

زمانی که به شخصی فحاش و بی شرم چون یاسر الحبیب مجوز هرگونه اهانتی توسط مرجعیت وراثتی داده شود ، هر روز باید شاهد آن باشیم که افراد جدیدی به لیست تکفیر کردن هایشان وارد شوند و این گونه حریم روحانیت توسط  مشتی عُمّال ملکه فخیمه ! انگستان دریده شود .

 

اما این بار حجم وقاحت و بی شرمی یاسر الحبیب به قدری بالا بود  که حتی صدای برخی از نزدیکان بیت شیرازی را هم در آورده است .

 

سید مهدی مدرسی از مدیران شبکه اهل البیت در صفحه شخصی خود در توئیتر یاسر الحبیب را مخاطب قرار داده و خطاب به وی می گوید : وای برتو  ای یاسر الحبیب ، بار دیگر تو و ناصبی ها و دشمنان اهل بیت در یک خط و جبهه واحد هستید ، آن بلا را بر سر شیخ شهید نمر آوزدند و تو حتی دیگران را از دعا کردن برای او منع میکنی تو در خون او شریک هستی .

 

یاسر-الحبیب-03-768x783

سکوت مدعی مرجعیت شیعه ، از فاجعه ی منا تا حادثه ی خونبار نیجریه !

به گزارش جبهه ی فرهنگی قادمون ( نقد تشیع انگلیسی ) ، به دنبال جنایات وحشیانه ی ارتش صهیونیستی «نیجریه» علیه شیعیان این کشور و بازداشت دبیر کل شیعیان نیجریه ، آیت الله شیخ ابراهیم زکزاکی حفظه الله ، جهان تشیع را غم فرا گرفته است و شیعیان سراسر جهان و مراجع معظم  تقلید این جنایت وحشیانه را محکوم نموده اند .

 

اما نکته ی قابل پیش بینی و تأمل اینکه در مقابل این فاجعه ضد انسانی و اسلامی و موضع پرشور شیعیان جهان و حتی اهل سنت ، “صادق شیرازی” که مدعی مرجعیت شیعه بوده و در سال های اخیر درصدد مصادره ی مراسم باشکوه اربعین می باشد ، نه این فاجعه غمبار و اسفناک را محکوم نموده و نه موضعی فعالانه گرفته است . تنها ، سایت وی برای فرار از فشار افکار عمومی ، به مقدار ناچیز و غیرقابل اعتنایی اکتفا و پیامی از طرف “سازمان به اصطلاح جهانی دیدبان حقوق شیعیان” صادر نموده و بدون ذکر نامی از دبیر کل شیعیان نیجریه ، آیت الله شیخ ابراهیم زکزاکی حفظه الله ، کشتار شیعیان در منطقه شمالی زاریا در کشور نیجریه را محکوم نموده است .

 

در مقابل این موضع فعالانه ی جهان تشیع ، می‌توان برخی از نشانه های وحدت دو جریان تندروی “تشیع لندنی” و “وهابیت تکفیری” را فهمید.

 

photo_2015-08-28_17-53-12

 

البته مشخص است که صادق شیرازی و جریان تشیع لندنی نباید نگاهی خشمگین به جریانات وهابی – صهیونیستی داشته باشند ؛ چرا که این جریان انحرافی ، نور چشم وهابیت تکفیری و سازمان های جاسوسی غربی – عبری است و خدمات ارزنده و شایان تقدیری را به آنها ارائه کرده است .

 

برای اثبات این ادعا ذکر همین نکته کافی است که در بیشتر اوقات، به دست آوردن روادید عربستان برای مسلمانان ایران بسیار دشوار بوده و در نقطه مقابل، وابستگان به فرقه انحرافی شیرازی با استقبال نمایندگی سعودی برای اعطای روادید مواجه هستند.

 

از طرف دیگر، هر دو فرقه انحرافی مسلمان‌نما، نوکران و جیره‌خواران غرب هستند و در این موضوع مشترک هستند که در برابر دریافت وجوهی کلان از اربابان خود، تخریب پایه‌های اسلام و مسلمین را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

 

نکته ی قابل توجه اینکه ، فهم علت بی اهمیتی این فاجعه ی غمبار برای شخص صادق شیرازی بسیار ساده است . آیت اللهِ مجاهد ، شیخ ابراهیم زکزاکی – حفظه الله – از طرفداران سرسخت نظام جمهوری اسلامی و حضرت آیت الله امام خمینی – قدس الله نفسه – و حضرت آیت الله امام خامنه ای – حفظه الله – است به طوری که وی در اوایل انقلاب تحت تاثیر دیداری که با حضرت امام خمینی داشت به مذهب حقه ی تشیع گروید .

 

6854592-10478517

 

آیت الله شیخ ابراهیم زکزاکی امروز به عنوان رهبر شیعیان نیجریه شناخته می شود ، در کشوری که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، فقط دو قبیله ، محب اهل بیت (علیهم السلام)  بودند که به دو هزار نفر هم نمی رسید اما بعد از انقلاب اسلامی جمعیت شیعه در این کشور کمونیستی به ۵ میلیون رسیده و همه آنها مقلد مقام معظم رهبری هستند.

 

photo_2015-12-17_01-44-52

 

ایشان بارها وفاداری خود را نظام جمهوری اسلامی ثابت کرده و آرمان وی صدور پیام انقلاب اسلامی به کشورهای اسلامی است به طوری که گفته است : “منطق امام رضا – علیه السلام – منطق گفت‌وگو و عقلانیت است و در دوران ما جمهوری اسلامی ایران با تأسی به همین عقلانیت و فرهنگ رضوی به پیش می‌رود و موفق می‌شود و باید پیام ایران را به کشورهای خود ببریم” .

 

1381979

 

این فاجعه ، اولین محل آزمون فرقه صادق شیرازی نیست . آنها در برابر فاجعه ی اسفناک منا و کشتار و نسل‌کشی مسلمانان مظلوم فلسطین و وقایع دیگر امت اسلام نیز سکوت کرده و خم به ابرو نمی‌آورند.

 

آشوب و فتنه گری جدید جریان صادق شیرازی بر علیه جمهوری اسلامی ایران

در چند روز گذشته جریان صادق شیرازی از طریق رسانه های اجتماعیِ خود  هجمه سنگینی را بر علیه جمهوری اسلامی ایران و خصوصا حضرت آیت الله امام خامنه ای آغاز کرده اند که در ادامه ، رسانه های خانوادگی  بیت صادق شیرازی از جمله شبکه امام حسین (علیه السلام)، شیرازی مدیا ، شبکه فدک ، سایت رسام و بقیه شبکه ها و رسانه های تبلیغاتی بیت صادق شیرازی از مریدان خود در کربلا خواستند که جلوی کنسولگری ایران در کربلا تجمعات اعتراض آمیزیِ شدید الّحنی برپا کنند، در این فتنه گری و تجمع اعتراض آمیز که در  کربلا انجام شد به صورت موکد از بیت فتنه دستور رسیده بود که این تجمعات و اخلال گری ها را در راستای این باشد که خود را به عنوان سپاهیان و یاوران اهل بیت نشان دهند و همچنین جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران  به عنوان دشمن ترینِ  دشمنان اهل بیت !

 

و اما گزارش تصویری از اقدامات و فتنه گری های جریان شیرازی ها از تجمع چند نفری مریدان صادق شیرازی در مقابل کنسولگری ایران در کربلا و شرح ماوقع جریانات و فتنه گری های بیت تشیع انگلیسی !

 

Untitled11

 

12212383_915520611875107_1387864240_n

نشان دادن کلیپی چند ثانیه ای و مدعی شدن حمله به بیت متمرجع

                                                                                                                                                                قضیه از آنجا شروع شد که بیت صادق شیراری در شهر مقدس قم  در ابتدای ورودی کوچه ای که منزل اصلی صادق شیرازی در آن قرار دارد  نرده و درب بزرگی را که درب اصلی بیت آنجاست نصب کرده بودند که این درب ورودی ، مزاحم  همسایگان میشد و همسایه ها نیز از بیت شکایت به عمل آوردند به طوری که میگفتند شما به چه حقی در ابتدای ورودی کوچه ، نرده و دربی آهنین نصب کرده اید ؟! تا این که شهرداری با توجه به حجم زیاد شکایت ها تصمیم گرفت دربِ ورودی کوچه را از جا بکند. ظاهرا گذاشتن این درب ورودی توسط بیت صادق شیرازی برنامه ریزی شده بوده زیرا یک دوربین نا محسوس در کنار در نصب شده بوده و از کارکنان شهرداری در حین کندن در فیلمبرداری شده است. پس از کنده شدن این در بلا فاصله جریان شیرازی توسط شبکه های خود و مریدان صادق شیرازی به دروغ و با بی شرمی تمام ادعا کردند که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به خانه وی حمله کرده اند و درب خانه را کنده و وارد بیت شده اند و شدیدا به ساکنین بیت اهانت کرده اند!جالب این جاست که شبکه فدک در کانال یوتیوب خود کلیپی 26 دقیقه ای قرار داده است و در آن مدعی شده است که ماموران وزارت اطلاعات اقدام به شکستن درب خانه صادق شیرازی کرده اند و وارد خانه صادق شیرازی شده اند که کاملا قضیه کذب است و حتی در کلیپ مذبور کاملا مشخص است که ماموران شهرداری مبادرت به کندن دربِ ورودی کوچه نموده اند .  جریان صادق شیرازی موفق شد با این هجمه خبری ، مریدان خود را در کشورهای مختلف خشمگین سازد تا موج جدیدی از اهانت ها و هجمه ها را به نظام مقدس جمهوری اسلامی و خصوصا حضرت آیت الله امام خامنه ای توسط مریدان جریان تشیع انگلیسی در شبکه های اجتماعی آغاز شود و در این راستا و در ادامه از مریدان جاهل خود خواسته شد تا جلوی کنسولگری ایران تجمع اعتراض آمیز شدید اللحنی را ترتیب دهند. که البته عده بسیار کم و قلیلی از مریدان صادق شیرازی در تجمع بر علیه جمهوری اسلامی ایران در مقابل کنسولگری ایران در کربلا جمع شدند .

 

12209318_914771568616678_1261541242_o

تجمع عده ی قلیلی از مریدان صادق شیرازی در مقابل کنسولگری ایران در کربلا

“نکته جالب و قابل توجه” این که همین متمرجع به صورت غیر قانونی و با بی شرمی تمام چند سال گذشته نیز  به منظور سهولت در رفت و آمد ماشینش و سهولت بدست آوردن جای پارک ، در ابتدای ورودیِ کوچه ی محل درس خارج خود نیز اقدام به نصب نرده و درب ورودی نمود که آن هم با شکایت اهالی محل و جمیع کسبه (اعم از کاسبان پاساژ کویتی ها و بقیه کاسب ها ) توسط شهرداری برداشته شد منتهی در آن زمان بیت متمرجع تشیع انگلیسی گویا فرصت فیلم برداری از کنده شدن دربِ ورودی کوچه را از دست داده بود و فرصت این که آن را به عنوان حمله ی وزارت اطلاعات به درس خارجش نشان بدهد را از دست داد !

 

 07

 

دلایل این فتنه گری ها !

 

این که چرا بیت شیرازی چنین سناریویی را قبل از اربعین حسینی و پیاده روی اربعینِ امسال  انجام داده اند بسیار جای سوال و تامل و بحث دارد  که در ادامه گوشه ای از اهداف و نقشه های آنان را برای شما عزیزان بازگو می کنیم :

 

 1- مداحان مزدور و پیرو تشیع انگلیسی در این راستا ابیاتی برای اربعین امسال آماده کرده اند که حمله به بیت شیرازی (که حقیقت ندارد) را با حمله اهل سقیفه به خانه امام علی علیه السلام تشبیه کنند !

2- رسانه های بیت شیرازی گفته اند که ایران هر از گاهی با حمله به بیت متمرجعشان  از وی می خواهند که با نظام جمهوری اسلامی بیعت کنند ( یا به قول معروف از متمرجع زهر چشمی گرفته باشند )

3- معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان جریانی ضد اهل بیت و نشان دادن آن به عنوان جریانی که (نعوذ بالله) در راستای سقیفه فعالیت می کنند .

4- به آشوب کشیدن پیاده روی اربعین امسال و فتنه گری در بین شیعیان :

 جریان صادق شیرازی از محبوبیت بالای امام خامنه ای در بین ملت عراق  که اوج آن را در اربعین سال گذشته شاهد بودیم ، به شدت ناراحت است و با به راه انداختن این گونه فتنه گری ها سعی در ایجاد اختلاف در بین صفوف متحد شیعیان دارد .

5- پروژه مظلومیت سازی و مظلوم نمایی به طوری که خود را فردی نشان دهند که در اوج مظلومیت به ساحت آن جسارت شده است .

6-محک زدن عکس العمل مریدان بیت صادق شیرازی و همچنین محک عکس العمل جمهوری اسلامی ایران .اگر جواب مناسبی به این فتنه گریِ بیت شیرازی داده نشود مطمئناً در آینده شاهد فتنه گری ها و آشوب طلبی هایی به مراتب بزرگ تر و شدید تر خواهیم بود .

نکته :به علت هجم بالای توهین ها و فحاشی های رکیک مریدان بیت صادق شیرازی به جمهوری اسلامی ایران و سربازان گم نام امام زمان و مسئولین رده بالای کشور از نشان دادن متن آن ها معذوریم .

 

12212160_915520925208409_1148024492_n

گوشه ای از اهانت ها و فحاشی های مریدان صادق شیرازی به جمهوری اسلامی ایران و مسئولان رده بالای نظام

12200840_915520768541758_1184865969_n

گوشه ای از اهانت ها و فحاشی های مریدان صادق شیرازی به جمهوری اسلامی ایران و مسئولان رده بالای نظام

 

 

تصاویری غرور آفرین از رزمایش اقتدار ثارالله

تجمع بزرگ 50هزار نفری گردانهای بسیج در قالب رزمایش اقتدار ثارالله صبح پنج شنبه 12 شهریور ماه با حضور سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بوستان ولایت تهران برگزار شد. جانشین فرمانده کل سپاه در این رزمایش تاکید کرد: ما روزانه رفتار آمریکایی‌ها را رصد می‌کنیم و منتظر فرصتیم تا اگر غلطی کنند،تمام منافع اقتصادی و سیاسی آنها را به آتش بکشیم.

برای بهتر دیدن تصاویر لطفا بر روی آنها کلیک بفرمایید.

[foogallery id=”592″]

زنی که به بهانه اکران فیلم رستاخیز قمه زنی کرد شناسایی شد

به گزارش قادمون به نقل از پارس ،چندی پیش، سیدمسعود جزایری، معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، با بیان اینکه متأسفانه در تعلیق اکران رستاخیز وزارت ارشاد قدری عجله کرد، گفت: «برخی اطلاعات حاکی است عده‌ای که جلو یکی از سینماهای تهران تجمع و حتی اقدام به قمه‌زنی کرده بودند، وابسته به جریان معروف «اسلام انگلیسی» بوده‌اند و اسناد و مدارک آن در اختیار نهاد مسئول است».

ماهیت معترضان اکران رستاخیز درحالی مطرح شده است که آنها ٢٤ تیر هم‌زمان با اولین روز نمایش این فیلم در سینماها با تجمع و دادن شعارهایی، مخالفت خود را نسبت به اقدام وزارت ارشاد نشان دادند. معترضان در این روز در مقابل سینما شکوفه و وزارت ارشاد در تهران تجمع کردند. تجمع‌کنندگان از پخش تصویر حضرت ابوالفضل العباس(ع) و اهانت به اهل بیت(ع) معترض بودند. شعارهایی چون «هر که با آل علی در افتاد ور افتاد»، «درویش حیا کن، اکران را رها کن»، «هیهات من الذله»، «اگر فیلم اکران شود سینما ویران شود»، «حمایت از رستاخیز خیانت است به شیعه» و «هیئتی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» سر دادند. تجمع‌کنندگان بعد از سینه‌زنی و عزاداری از وزارت ارشاد به سمت سینما شکوفه در میدان شهدا راهپیمایی و به سمت درِ سینما حمله کرده و پرده فیلم رستاخیز را از سینما شکوفه پایین کشیدند که با ورود ناجا متفرق شدند.

اطلاعات جدید به دست آمده خبرنگار  نشان می دهد در این تجمع 4 زن به صورت فعال حضور داشتند که تنها یکی از آنها پوشیه داشته است که وی سر و صدای و بازار گرمی بالایی در این تجمع داشته است.

رستاخيز2 (1)

زن پوشیه پوش در ادامه سر و صداهای خود، شروع به قمه زنی و حرفهایی دون از شأن و التهاب و ایجاد جو تشنج می شود که دستگیر می شود.

بر اساس اطلاعات خبرنگار ما، وی در اظهارت خود بعد از دستگیری اظهار می دارد که در یکی از شهرهای مهم غرب کشور ساکن است. توسط فردی که به عراق و قم رفت و آمد داشته به دفتر «متمرجع خودخوانده تشیع انگلیسی» معرفی می شود. وی در جریان فیلم رستاخیز به دفتر این متمرجع خودخوانده در قم می رود و مبالغ قابل توجهی پول دریافت می کند و با یک سناریو که چند بار به صورت نمایشی وی آن را تمرین می کند در تجمع علیه فیلم رستاخیز حضور پیدا می کند.

یک منبع مطلع در گفتگو با پارس،  از شناسایی برگزارکنندگان تجمع علیه رستاخیز و شناسایی اکثر حاضرین این تجمع خبر داده و خاطرنشان ساخته است: افراد اصلی برپاییِ قمه زنی در تجمع علیه رستاخیز از بیت متمرجع انگلیسی بوده اند ولی بخش اعظم تجمع کنندگان به تحریک برپاکنندگان از مقلدین مرجعی دیگر بوده اند که در سالهای گذشته بسیار بر فاصله میان شیعه و سنی اصرار داشته است.

در مقابل اسلام افراطی و تفریطی، اسلام ناب محمدی قرار دارد

به گزارش قادمون به نقل از مجمع تقریب مذاهب اسلامی، آیت الله “محسن اراکی” دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر روز پنج شنبه در گفتگوی زنده با شبکه خبر پیرامون ویژگی های امام راحل اظهار داشت: مهمترین ویژگی امام راحل فقاهت عمیق ایشان از یک سو و زمان شناسی ایشان از سوی دیگر و شخصیت عامل به علم و باتقوایی ایشان بود.

وی افزود: حضرت امام(ره) آنچه از اسلام و ارزش های اسلامی در پیامشان به دیگران اعلام می کردند خود در مقدمه کسانی بود که به آن عمل می کردند و همین عمل حضرت امام(ره) به ارزش های اسلامی، پایبندی به معیار ها و تقوای حضرت امام(ره) منشأ اعتماد ریشه داری شد که مردم به حضرت امام(ره) پیدا کردند، تا آنجایی که مردم ایشان را مظهر اسلام، مظهر رسول الله(ص)، مظهر امیر المومنین(ع) و مظهر سید الشهدا(ع) و پیام اسلام و قرآن دانستند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب افزود: به نظر من برجسته ترین عنصر شخصیتی حضرت امام(ره) همین مسائل است و طبیعتا در نتیجه این فقاهت عمیق و این آشنایی به زبان حکمت موجب شده که شخصیت امام محدود به زمان نباشد و یک شخصیت مقدسی که تنها به عنوان یک چهره مقدس به او بنگریم نباشد بلکه حضرت امام یک مکتب است.

وی با بیان اینکه حضرت امام(ره) یک مکتب و مدرسه علمی و عملی است اظهار داشت: باید این مکتب را شناخت و با توجه به اینکه این مکتب فعالیت خودش را در عمل به اثبات رسانده و همچنین صحت خودش را نشان داده است لذا باید این مکتب را بهتر بشناسیم و سعی کنیم این مکتب را به عنوان خط مشی و چهارچوب رفتار اجتماعی و فردی خودمان انتخاب کنیم.

آیت الله اراکی در پاسخ به سوالی پیرامون اسلام مورد تأیید امام راحل اظهار داشت: اینکه مقام معظم رهبری تأکید کردند که ما امروز با خطر تحریف اندیشه امام مواجه هستیم یک واقعیت است این تحریف در حقیقت تحریف اسلامی است که حضرت امام منادی آن بود و آن اسلام همان اسلام ناب محمدی است.

وی با اشاره به اسلام ناب محمدی افزود: اسلام ناب محمدی یعنی اسلامی که حضرت امیر المومنین علی (ع) و رهبران اصیل اسلامی مفسر آن بودند نه اسلام تحجر.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه تحجر یک شیوه تحریف اسلام است، اظهار داشت: یکی از شیوه های تحریف اسلام در زمان ما همین اسلامی است که از آن به اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی نام برده می شود که هر دو چهره یک واقعیت هستند.

وی افزود: ما امروز به یک تحریفی از چهره اسلام رسیده ایم که این تحریف یک از یک سو اسلام را به افراط و از سویی دیگر به تفریط می کشاند.

آیت الله اراکی با اشاره به تفریط اظهار داشت: تفریط آن است که می گوید اسلام مکتبی است که سیاست، اقتصاد و نظام اجتماعی ندارد و اسلام فقط یک دین مربوط به عبادت شخصی و فردی است.

وی افزود: در تفریط اسلام فقط در نماز و عبادت خلاصه می شود و اسلام نظام اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ندارد لذا این مکتب یک نوع تحریف است که مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده اند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب با اشاره به اسلام افراطی، اظهار داشت: اسلام افراطی دینی است که در پیرامون مسائل اجتماعی و مسائل سیاسی، روش داعشی و روش وهابیون تند رو که یک چهره خشن و خونریز غیر منعطف از اسلام ارائه می کنند، دارد.

وی افزود: گرایش های داعشی و وهابی گرایانه که اسلام را با خونریزی و حرکت های زشت معرفی می کنند و همچنین اسلام لیبرالیستی همه اینها نمادهایی از این تحریف افراطی و تفریطی هستند که در مقابل همه اینها، اسلام ناب محمدی، اسلام رسوالله (ص)، اسلام صحابه ناب رسول خدا و اسلام اهل بیت(ع) قرار دارد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب افزود: اسلام ناب همان اسلامی است که حضرت امام(ره) به آن دعوت می کردند و در حقیقت مفسر این اسلام هم در نظر و هم در عمل بودند. در عمل همین نظام جمهوری اسلامی ایران، قانون اساسی و قوانینی که زیر نظر حضرت امام و مقام معظم رهبری و در چهارچوب قانون اساسی و در چهارچوب معیار های اسلامی تدوین شد، می باشد و عمل به این قوانین جلوه ای از اسلام ناب است.

تشیع انگلیسی و تسنن مورد حمایت آمریکا هر دو برادران شیطان هستند

حضرت آيت الله امام خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در اجتماع پر شکوه و کم نظير مردم وفادار ايران در حرم مطهر  بنيانگذار  کبير جمهوري اسلامي ، مکتب امام خميني را نقشه راه پر اميد ملت ايران خواندند و با اشاره به ضرورت مقابله با تحريف شخصيت امام ، تاکيد کردند : بازخواني اصول مستند مکتب امام ، تنها راه مقابله با تحريف شخصيت آن بزرگوار است ، اصولي مانند : اثبات اسلام ناب محمدي ونفي اسلام آمريکايي ، اعتماد به صدق وعده الهي و بي اعتمادي به مستکبران ، اعتماد به اراده و نيروي مردم و مخالفت باتمرکزهاي دولتي ، حمايت جدي از محرومان و مخالفت با اشرافيگري ، حمايت از مظلومان جهان و  مخالفت صريح و بي ملاحظه با قلدران بين المللي ، استقلال و  رد سلطه پذيري ، و تاکيد بر وحدت ملي.

رهبر انقلاب با اشاره به استمرار سياست تفرقه‌افکني، ايجاد تفرقه در دنياي اسلام را از سياستهاي اصلي استکبار و امريکا خواندند و خاطرنشان کردند :در مقابل اين توطئه، نگاه جمهوري اسلامي، نگاه «امت‌ساز» و در راستاي تحقق امت اسلامي است و ايران بر همين اساس، همان روابطي را که با برادران شيعه حزب الله داشت، با برادران فلسطيني سنّي مذهب داشته است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، طرح «هلال شيعي» توسط عوامل دست دوم امريکا و همچنين مماشات و يا کمک  آمريکا به جريانهاي تروريستي در عراق و سوريه نظير داعش را از جمله شواهد سياست تفرقه‌‌افکني مذهبي استکبار برشمردند و افزودند: همه، چه سني و چه شيعه بايد توجه کنند که بازي دشمن را نخورند.

ايشان تأکيد کردند: هم آن تسنني که مورد حمايت امريکاست و هم آن تشيعي که از لندن به دنيا صادر مي‌شود، هر دو برادران شيطان و عوامل استکبار و غرب هستند.

رهبر انقلاب از همين زاويه، انتخاب شعار امسال يعني همدلي و همزباني و تأکيد بر آن را در مقابل توطئه تفرقه افکني دشمن خواندند و گفتند: دشمن اصل موجوديت اسلام را تهديد مي‌کند و همه اقوام و مذاهب بايد در کنار يکديگر با تشکيل «يد واحده» اجازه ندهند دشمن به قلمرو وسيع دنياي اسلام نفوذ کند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در جمع بندي اين بخش از سخنانشان، مبناي جاذبه و دافعه امام(ره) را همين اصول اساسي خواندند و افزودند: اصول امام منحصر در اين موارد نيست و صاحبنظران مي‌توانند در اين خصوص جستجو و تحقيق کنند اما کسي نبايد آنچه را که خود مي‌پسندد به امام(ره) نسبت دهد، بلکه اظهارات بايد بر مبناي اصولي باشد که در منابع مربوط به امام(ره) آنهم به صورت مستمر و مکرر از ايشان وجود دارد.

رهبر انقلاب در بخش پاياني بيانات خود، به يک واقعيت مهم اشاره و تأکيد کردند: همه بدانند که هدف دشمن بازگشت به دوران سلطه بي قيد و شرط خود بر اين کشور است و اخم، لبخند، وعده و تهديدهاي او نيز براي دستيابي به همين هدف است.
ايشان، اساس دشمني با اسلام را به دليل مخالفت با بازگشت همين سلطه‌گري خواندند و خاطرنشان کردند: دشمن با اسلام مخالف است، چون اسلام نيروي مقاوم در مقابل اين توطئه است، آنها با ملت ايران هم مخالفند، چون ملت مقابل آنها مثل کوه استوار ايستاده است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به اظهارات يک سياستمدار قديمي امريکايي مبني بر اينکه گروههاي تروريستي تکفيري براي غرب اهميتي ندارند و بايد ايران را که به دنبال ايجاد تمدن عظيم اسلامي است، دشمن خود دانست، افزودند: اين سياست، اهميت و ضرورت امت سازي در دنياي اسلام را نشان مي‌دهد و همه بايد بدانند که دشمن تمام تلاش خود را مي‌کند که جلوي حرکت اسلامي و پيشرفت و ترقي ملت ايران را بگيرد.

ايشان تأکيد کردند: دشمن در ميان ملت با هر کسي ايستادگي بيشتري بکند، بيشتر مخالف است، آنها با عناصر مومن و حزب اللهي و سازمانها و نهادهاي انقلابي بيشتر مخالفند چون مي دانند که اين عناصر سدهاي محکم و مستحکمي در مقابل نفوذ دشمن هستند.

حسن شمشادی : جریان شیرازیها ابزار جنگ نیابتی هستند

 به گزارش قادمون ، خبرنگار مجاهد آقای حسن شمشادی در همایش روز مقاومت که به همّت مدرسه علمیه دارالمبلغین فلسفی برگزار شد در جمع طلّاب و اهالی فرهیخته با اشاره به جریان شیرازی ها گفت : وقتی افرادی با بکارگیری عده ای عمّامه به سر که لباس پیغمبر به تن کرده اند و با استفاده از شبکه های گسترده ماهواره ای و سایت ها و امکانات گسترده مالیِ فراوان، اعتقادات اهل سنت را از اساس و با بدترین وضع ممکن زیر سوال ببرند، همین کارها موجب شدکه آن طرف دو سال پیش و در شهر حلب شخصی بیانیه رسمی می دهد و می گوید : نحن ابناء الیزید (ما فرزندان یزید هستیم ). بعد می گوید آن چه را که یزید نتوانست انجام بدهد ما انجام میدهیم .

این ها (شیرازی ها ) ابزار جنگ نیابتی هستند.

حسن شمشادی در ادامه افزود : این ها ابزار جنگ نیابتی هستند. بعد وقتی به این ها (شیرازیها) بگویی شیعه ی انگلیسی بدشان می آید ، خوب شما با این کار شیعه انگلیسی هستی !

[foogallery id=”199″]

 بزودی این خبر تکمیل و صوت و تصاویر تکمیلی در سایت قرار خواهد گرفت.

هر حنجره ای که در جهت اختلاف افکنی حرف بزند بلند گوی دشمن است

امام خامنه ای در دیدار با شرکت کنندگان سی و دومین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم، این مطلب را بیان فرمودند که هر حنجره ای که در جهت اختلاف افکنی حرف بزند بلند گوی دشمن است

????? ???????????? ?? ??????? ?????????? ????
حضرت آیت الله امام خامنه ای در این دیدار با تاکید بر لزوم حضور قرآن در تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان، لازمه رسیدن به این هدف والا را دو عنصر «بصیرت» و «عزم» دانستند و گفتند: نسخه علاج مشکلات کنونی دنیای اسلام، تسلیم بودن در برابر دستورات قرآن و تسلیم نشدن در برابر تحمیلهای جاهلیت مدرن و مقاومت در برابر زورگویی های این جاهلیت است.

ایشان تلاوت و حفظ قرآن را مقدمه تخلق به اخلاق قرآنی و شکل گیری جامعه ای بر اساس دستورات قرآنی برشمردند و افزودند: امروز متأسفانه دنیای اسلام از ضعف و فقر و اختلاف و جنگهای داخلی ناشی از فشار نظام های جاهلی به شدت رنج می برد که تنها راه مقابله با این فشارهای تحمیلی، تسلیم شدن در برابر قرآن و عزم جدی برای حرکت به سمت اهداف والای آن است.

رهبر انقلاب خاطر نشان کردند: اگر یک قدم به سمت اهداف قرآنی برداشته شود، خداوند نیروی مضاعفی خواهد بخشید و این، موضوعی است که ملت ایران تجربه کرده و با مقاومت در برابر زورگویی ها، به توانایی ها و امید بیشتری دست پیدا کرده است.

حضرت آیت الله امام خامنه ای استفاده از تجربه ملت ایران در ایستادگی مقابل قدرت ها را نسخه علاج مشکلات دنیای اسلام دانستند و گفتند: ایجاد اختلاف و دو دستگی در میان امت اسلامی، امروز یکی از برنامه های اصلی دشمنان است، بنابراین همه باید مراقب باشند تا مبادا فریاد اختلاف سر دهند و بلندگوی دشمنان اسلام و قرآن شوند.

ایشان با تاکید بر اینکه هر حنجره ای که در جهت اختلاف افکنی کار کند، بلندگوی دشمن است، خاطر نشان کردند: ایجاد اختلاف تحت عناوین شیعه و سنی، عرب و عجم، و قومیتها و ملیتها و تعصبهای ناسیونالیستی، در دستور کار بدخواهان امت اسلامی قرار دارد که باید با «بصیرت» و «عزم» در مقابل آن ایستاد.

رهبر انقلاب، بصیرت و تشخیص صحیحِ «دوست» و «دشمن» را بسیار ضروری دانستند و تأکید کردند: هنگامی که عزم و اراده در کنار بصیرت قرار گیرد، پیمودن مسیر و ایستادگی در برابر فشارها و تحمیل ها و توطئه ها، آسان خواهد شد و این، همان نصرت الهی است.

حضرت آیت الله امام خامنه ای گسترش روزافزون اُنس با قرآن در جامعه را نویدبخش و امیدوار کننده خواندند و با تأکید بر لزوم اهتمام جدی مسئولان به موضوع قرآن، گفتند: باید جوانان و روشنفکران، انس بیشتری با قرآن پیدا کنند، زیرا غنی شدن ذهن از معارف قرآن، تاثیر خود را بر گفتار و رفتار و تصمیم گیریهای کلان خواهد گذاشت.

ایشان انس با قرآن را تضمین کننده آینده روشن و همراه با سعادت دانستند و تأکید کردند: امروز خوشبختانه حرکت به سمت اسلام و قرآن در میان جوامع اسلامی نیز شروع شده که بیداری اسلامی از برکات آن است.

رهبر انقلاب خاطر نشان کردند: بیداری اسلامی حقیقتی است که از بین رفتنی نیست و آثار آن روزبروزگسترش خواهد یافت.

حضرت آیت الله خامنه ای وظیفه علما، روشنفکران، نویسندگان، دانشجویان، دانش پژوهان و قاریان و حافظان قرآن را در گسترش روزافزون بیداری اسلامی، مضاعف برشمردند و تأکید کردند: باید مردم را به راهی که قرآن بشارت می دهد، امیدوار کرد.

ایشان در پایان اظهار امیدواری کردند دولتهای اسلامی بیشتر از آنکه درباره قرآن حرف بزنند، در عمل با آن آشنا شوند و دستورات آن را اجرا کنند.

در سالروز ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام، فضای حسینیه امام خمینی(ره) آکنده از عطر دل انگیز آیات روح بخش کلام الله مجید شد و اساتید، قاریان و حافظان برترِ سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، محفل نورانی انس با قرآن را در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، بر پا کردند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب، حجت الاسلام و المسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تبریک اعیاد شعبانیه، گزارشی از روند برگزاری سی و دومین دوره مسابقات قرآنی بیان کرد.

ایشان با بیان اینکه مسابقات قرآنی امسال در مقایسه با سال گذشته از لحاظ کمی و کیفی از امتیازات بیشتری برخوردار بود، گفت: توجه بدون تبعیض به همه شرکت کنندگان در مسابقات و انس و الفت میان آنان، حضور قاریان نوجوان، برگزاری محافل انس با قرآن کریم در استان ها با حضور قاریان خارجی، تجلیل از بانوان فعال در عرصه قرآنی و حضور پرشور مردم و مسئولان در مسابقات از مهمترین ویژگی ها و برنامه های این دوره از مسابقات بود.

آیت‌الله سبحانی: دست انگلیس پشت پرده اختلاف شیعه و سنی است‌

به گزارش قادمون به نقل از تسنیم آیت‌الله جعفر سبحانی صبح روز چهارشنبه در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان اینکه از روایات پیامبر اسلام(ص) نسبت به آینده استفاده می‌شود و نشان می‌دهد ایشان نگرانی خاصی نسبت به آینده امت اسلامی داشتند، اظهار داشت: پیامبر اسلام‌(ص) همیشه نگران اختلاف بین امت بودند.139302111233039172654393

مرجع تقلید شیعیان با بیان “ما اکنون در زمان این اختلاف هستیم” افزود: این اختلاف از آن جهت است که هر دو طرف اختلاف نسبت به فرهنگ خود تقید دارد، ما اگر بخواهیم امت را نجات دهیم، ‌برای رفع آن باید بر مشترکات بپردازیم.

استاد برجسته حوزه علمیه ‌با تأکید بر اینکه مصلحان ‌و علمای بزرگ امت اسلامی برای نجات پیدا کردن از دست دشمنان بر مشترکات اصرار بورزند، تصریح کرد: جامعه باید بر مشترکات تأکید داشته باشد و اختلافات و بررسی آن را به علما واگذار کنند.

وی با تأکید بر اینکه انگلیس همیشه برای اختلاف شیعه و سنی تلاش کرده و در این زمینه استاد است، گفت: انگلیس در زمینه ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی تجربه زیادی دارد و تلاش می‌کند تا همواره آتش اختلاف بین شیعه و سنی را ایجاد کند و دست انگلیس پشت این پرده است.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به اینکه بسیاری از ماهواره‌ها و شبکه‌ها علیه تشیع ایجاد شده است، اظهار داشت: این شبکه‌ها و ماهواره‌ها به‌گونه‌ای عمل می‌کنند که جنایات رژیم صهیونیستی فراموش شده و آن‌ها همچنان در حال پیش‌رو‌ی در فلسطین هستند. آن‌ها که عامل اختلاف هستند، عامل خارجی هستند نه دلسوز اسلام.

 

تشیع انگلیسی آثار منفی در جذب مردم به تشیع داشته است

نقده  دوزان
حجة الاسلام نقده دوزان، مدیر کل امور شیعیان مجمع جهانی اهل بیت، در مقاله ای بیان کرد: تشیع انگلیسی آثار منفی در جذب مردم به تشیع داشته است. تشیع انگلیسی آن روی سکه اسلام آمریکایی است.

به گزارش قادمون، حجت الاسلام نقده دوزان، در نوشتاری در نشریه «عصر اندیشه» جریان شیرازی را مورد نقد قرار داده و معتقد است: کار آن‌ها سنگ اندازی و جلوگیری از گسترش تشیع واقعی است. به نظر او این جریان‌ها معتقدند که در میان تشیع جریان جدا بافته‌ای هستند و با تعابیری نظیر مدافع شعائر حسینی از خود یاد می‌کنند. اصرار آن‌ها بر مواردی مثل قمه زنی آثار منفی در جذب مردم به تشیع داشته است.

مدیر کل امور شیعیان مجمع جهانی اهل بیت تلاش انگلستان در ایجاد انحراف در حوزه‌های شیعه را موضوعی باسابقه می‌داند و می‌نویسد: «با مطالعه گزارش‌ها و مطالب محرمانه‌ای که بعد‌ها منتشر شدند، تلاش مستمر انگلیسی‌ها برای ورود به ساحت روحانیت شیعی را شاهد هستیم. در ارتباط گیری‌های دائمی انگلیس با روحانیت شیعه کوچک‌ترین تردیدی وجود ندارد و این موضوع از مسلمات تاریخ است، از جمله از طریف ملکه انگلستان به عنوان نذری پولی را برای مرحوم سید ابوالحسن اصفهانی آوردند و سید پولی را روی آن گذاشت و برگرداند.»

وی در مورد جریان مذهبی وابسته به انگلیس معتقد است: «این جریان در طورل تاریخ وجود داشته و امروز هم تشیع انگلیسی آن روی سکه اسلام آمریکایی است. آن‌ها می‌خواهند مذهب را علیه مذهب بشورانند و دین را در مقابل دین قرار دهند؛ یعنی ماهیت تشیع را از آن بگیرند تا فقط اسم تشیع روی آن باشد و جای پایشان را در راه نیل به اهدافشان محکم کنند. در داخل ایران نیز جریان شیرازی‌ها به این هدف کمک می‌کند.»

نقده دوزان با اشاره به پخش صحنه‌های قمه زنی و برگزاری جشن فوت عایشه در شبکه‌هایی مانند فدک می‌نویسد: «بزرگ‌ترین ابزار غرب در نیل به هدف اسلام هراسی همین جریان‌ها هستند. یعنی‌‌ همان طور که در حوزه اهل سنت، اسلامی خشن بی‌منطق و خراب را به دنیا معرفی می‌کنند، در حوزه تشیع هم اسلام بی‌فلسفه و منطق را به نمایش می‌گذارند تا به هدف اسلام هراسی برسند. تشیع انگلیسی آثار منفی بسیار زیادی در روند جذب مردم به تشیع داشته است.»

درباره منشأ نزاع می‌نویسد: «آقای شیرازی در کربلا، حزبی را در مقابل حزب الدعوه به راه انداخت. اعضای حزب الدعوه روشنفکر بودند و به روش‌های عزاداری انتقاد داشتند. جریان آقای شیرازی با آن تفکر برخورد کردند و در نتیجه، برچسب مدافعین عزاداری حسینی به آن‌ها خورد.»

وی درباره بیت شیرازی تصریح می‌کند: «بزرگ‌ترین خطر در مورد بیت آقای شیرازی تبدیل به فرقه شدن این جریان است؛ یعنی بعید نیست که به زودی مذهبی به نام «شیرازیه» با مناسک و چارچوب‌های مخصوص به خود، از جمله قمه زدن و فحاشی علنی به علمای تراز اول به وجود بیاید. شعار این جریان دفاع از شعائر است. شعائر امر واجبی است، اما بازخورد بیرونی اعمال و رفتار این‌ها که تحت عنوان احیای شعائر انجام می‌شود، چیست؟ عزاداری برای سیدالشهدا امری است واجب، اما عزاداری، مانند جهاد فی سبیل الله مصادیق و انواع مختلفی دارد. ما باید عزای حسینی را به نحو احسن انجام بدهیم و شعائر را احیا کنیم. در دنیای فعلی در کنار عزاداری باید «ولا تکونوا علینا شینا» را هم در نظر داشته باشیم.»

به نظر حجت الاسلام نقده دوزان: «در بیت آقای شیرازی حکومت ملوک الطوایفی وجود دارد. بدین معنا که متأسفانه کسانی که علم و آگاهی دارند به حاشیه رانده شده‌اند و کار به دست کسانی افتاده که تحت تأثیر لندن نشین‌ها هستند. ضمن اینکه خود بیت و مرجعیت آقای شیرزای هم از نظر کم و کیف، جایگاه بالایی ندارد. خصوصیت اصلی جریان شیرازی‌ها تخصص بالا در تبلیغ است. این موضوع را از شبکه‌های ماهواره‌ای متعدد آنان می‌توان دریافت. همین تعدد امکاناتی در این حد پرهزینه، این سوال را هم پیش می‌آورد که چه کسانی این هزینه‌ها را می‌پردازند و چرا؟»

وی تأکید می‌کند: «مشکل بسیار بزرگ این جریان بی‌اخلاقی است که ابتدا با توهین به مراجع شیعه شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. عده‌ای از معمم‌های آن‌ها در سخنرانی‌های خود بی‌پروایی را از حد گذرانده‌اند و حتی شیخ صدوق، کسی را که تمام جریان مذهب شیعه مدیون اوست و از مفاخر دنیای تشیع است، لعن می‌کنند.»

امام خامنه ای : دشمنان در صددند جنگ نیابتی را به مرز های ایران بکشانند !

امام خامنه‌ای در دیدار با جمعی از پاسداران دانشگاه امام حسین(ع) به موضوع مذاکرات هسته‌ای پرداختند و فرمودند: باز در مذاکرات حرف‌های تازه‌ای می‌زنند، در مورد بازرسی‌ها ما گفتیم که اجازه نمی‌دهیم از هیچ‌یک از مراکز نظامی هیچ‌گونه بازرسی از سوی بیگانگان انجام شود، می‌گویند اجازه مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای باید داده شود این یعنی بازجویی.

امام خامنه‌ای در جمع پاسداران دانشگاه امام حسین(ع) فرمودند: در مورد بازرسی‌ها ما گفتیم که اجازه نمی‌دهیم از هیچ‌یک از مراکز نظامی هیچ‌گونه بازرسی از سوی بیگانگان انجام شود.

 

ایشان در ادامه افزودند: ما اجازه نمی‌دهیم به حریم دانشمندان هسته‌ای و هر رشته مهم دیگر اهانت شود، من اجازه نمی‌دهم بیگانگان با دانشمندان و فرزندان عزیز ملت ایران که این دانش گسترده را به اینجا رسانده‌اند بیایند حرف بزنند.

رهبر انقلاب تصریح کردند: مسئولان عزیز ما که در این میدان با شجاعت حرکت می‌کنند بدانند تنها راه مقابله با دشمن وقیح، عزم راسخ و عدم انفعال است، باید بتوانند پیام و عظمت ملت ایران را در مذاکرات نشان دهند.

ایشان خاطرنشان کردند: بنده خبرهایی دارم که دشمنان ما با همراهی برخی مسئولین سفیه منطقه خلیج فارس در صدد هستند که جنگ‌های نیابتی را به مرزهای ایران بکشانند، پاسداران انقلاب و همه پاسداران حریم امنیت ملی بیدار و هوشیار هستند، آنها بدانند اگر شیطنتی صورت بگیرد واکنش ایران بسیار سخت خواهد بود.

سخنرانی افشاگرانه از پشت پرده تشیع انگلیسی

نشست بررسی تشیع لندنی تحت عنوان «آخوند انگلیسی» با حضور سید هادی سید افقهی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورمیانه توسط جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در این دانشگاه برگزار شد.

سید افقهی در این نشست با تاکید براینکه در شرایط دنیای امروز مهمترین و خطیرترین مسئله پس از مسائل سیاسی داخلی و خارجی مسئله تشیع انگلیسی در دنیاست، گفت: این مسئله با همه ما شیعیان سر و کار دارد و خطاب من به بچه مسلمان شیعه است.

جریان شیرازی‌ها زیر پوست شهر مشغول به فعالیت است

کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: از حدود ۴۰ سال قبل جریانی با نام جریان شیرازی‌ها در عراق که به آنها آخوند انگلیسی می‌گفتند، آغاز شد که بنده از همان زمان تا کنون روی این جریان کار کرده‌ام و تحقیقات زیادی در مورد آن انجام داده‌ام. این جریان از قبل انقلاب اسلامی ایران به وجود آمد ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط انگلیس به کار گرفته شد که در دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها، حوزه‌ها و مراکز فرهنگی رخنه کرده و مشغول به فعالیت است. باید دید چه کسی پشت پرده اینهاست و هدفشان چیست؟

سید افقهی خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۶۲ مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی‌هایشان روی این مسئله تأکید کردند و استارتش را از همان موقع و حتی قبل از رحلت امام (ره) زدند؛ ماجرا از این قرار است که این جریان زیر پوست شهر مشغول به فعالیت است که البته تحت نظر هستند، ولی به محض بیرون آمدنشان از زیر پوست و علنی شدن جریان فکریشان دیگر نمی‌شود به این راحتی‌ها از آن جلوگیری کرد.

ایدئولوژی جریان شیرازی‌ها دگرستیزی، دگماتیسم و جدایی دین از سیاست است

وی در رابطه ریشه‌ها و اهداف تشیع انگلیسی افزود: جریان شیرازی به میرزا رضای شیرازی برمی‌گردد، که پس از انحراف یکی از نوادگان آن عالم بزرگوار این جریان به راه می‌افتد، رهبر تشیع انگلیسی یا همان تشیع انحرافی سید صادق شیرازی که از زمان سید محمد شیرازی شروع به فعالیت کرد؛ ایدئولوژی این جریان عبارت است از دگرستیزی، دگماتیسم و جدایی دین از سیاست.

کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اهداف جریان شیرازی‌ها ادامه داد: این جریان اولا به دنبال ایجاد اختلاف در بیت شیعی است، همانطور که چندی پیش اعلام کردند که آیت الله سیستانی به دلیل حمایت از مردم بی دفاع سنی در عراق کافر است و کافر را باید کشت؛ اینها می‌خواهند میان شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند.

فعالیت ۱۷ شبکه ماهوارهای شیعه نما برای تخریب چهره تشیع

سید افقهی تصریح کرد: سید مجتبی شیرازی که ناسزا و فحش‌های رکیکی به مسئولین ارشد نظام جمهوری اسلامی می‌دهد از دیگر اعضای این جریان می‌باشد؛ کجای اسلام چنین اجازه‌ای داده شده که فحاشی شود؟ این جریان به دنبال نشان دادن چهره‌ای خشن (مثل ترویج قمه زنی) و خشونت‌های فکری و اعتقادی از طرف شیعه به جهانیان است و جالب اینجاست که فقط خود را حق و غیر از خود را باطل می‌داند.

وی با اشاره به در اختیار بودن شبکه‌های ماهواره‌ای توسط جریان‌های اختلاف افکن میان شیعه و سنی تأکید کرد: ۱۷ شبکه ماهواره‌ای به صورت ۲۴ ساعته در جهت اختلاف افکنی میان شیعه و سنی به اسم تشیع فعالیت می‌کنند و نام شیعه و تشیع را در جهان خراب می‌کنند. شبکه فدک، اهل بیت و انوار از جمله این شبکه‌ها است که اگر یک بچه سنی پای این شبکه‌ها بنشیند خونش به جوش می‌آید و در مقابل استعمار و صهیونیست لذت می‌برد، که بین مسلمانان چنین تفرقه و نفرتی به وجود آمده است.

کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: سرچشمه و آبریزهای این تفرقه افکنی‌ها منافع استکبار است. که به همین دلیل به آن شیعه انگلیسی می‌گویند. این در حالی است که جد جریان شیرازی‌ها یعنی میرزارضای شیرازی با فتوای تحریم تنباکو کمر انگلیس را شکست.

سید افقهی در ادامه گفت: آغاز انحرافات این خاندان از آیت الله سید محمد شیرازی آغاز می‌شود که ادعای دروغین اجتهاد و شاگردی آیت الله شاهرودی و خویی را داشت که موضع هر دو عالم بزرگوار نسبت به آن تکذیب کردن این ادعا و عدم گواهی به آن بود. هر مرجع تقلید سه مشخصه برای مرجع بودنش دارد که عبارت است از: ۱-درس خواندن نزد اساتید حوزه و دریافت گواهی از آن اساتید۲- درخشش و نخبه بودن خود او ۳-تربیت شاگردان و فارغ التحصیلان برجسته.

وی افزود: آیت الله سید محمد شیرازی قبل از انقلاب رابطه خوبی با امام خمینی (ره) داشت که پس از مدتی این رابطه سیاه شد و امام (ره) مرجعیت وی را تأیید نکردند؛ وی پس از فوت آیت الله حکیم در عراق در مقابل انقلاب اسلامی ایستاد و در اقدامی ناپسند تعدادی از آثار به چاپ نرسیده علمی پدرش را چاپ و به نام خود تألیف کرد.

رویکردهای فقهی و اعتقادی جریان شیرازی‌ها

سید افقهی خاطرنشان کرد: رویکردهای فقهی و اعتقادی جریان شیرازی‌ها عبارت است از: ۱- مخالفت با اصل ولایت فقیه تحت عنوان غصب امامت و ولایت امام زمان (عج)۲- قائل به ولایت شورای فقها۳- ترویج مسلک اخباری گری و مخالفت با فلسفه و عرفان (ملحد و زندیق خواندن فلاسفه و عرفا) ۴- تکفیر اهل تسنن به طوری که می گویند همه اهل تسنن کافرند و فقط ما مسلمانیم که در قرآن چنین چیزی نیامده حتی امام (ره) و مقام معظم رهبری هم چندین بار هدف از وحدت میان شیعه و سنی را به صورت کامل تفسیر کرده اند که نه قرار است شیعه‌ها سنی شوند و نه قرار است سنی ها شیعه شوند. ۵- تکفیر شیعیان دعوت کننده به وحدت شیعه و سنی

رویکردهای سیاسی جریان شیرازی ها

وی تصریح کرد: رویکردهای سیاسی جریان شیرازی‌ها شامل: ۱- تلاش برای مرجع تراشی با بسترسازی بیگانگان۲- مخالفت صریح و آشکار با انقلاب اسلامی ایران و اغفال جوانان و تشویق به عدم پیروی از انقلاب اسلامی۳- تخریب شخصیت حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ۴- مخالفت با فلسطین (مسئله محوری جهان اسلام) ۵- حمایت استکبار جهانی به ویژه استعمار پیر (انگلیس(

این کارشناس تصریح کرد: رویکردهای آیینی جریان شیرازی‌ها رویکردهایی از جمله: ۱- برگزاری جشن عید الزهراء (عمر کُشون) ۲- تشویق به قمه زنی با فتوای استحباب که هیچ ریشه متقن ندارد و فقط موجب وهن اسلام است. ۳-راه رفتن بانوان بر روی خار ۴-ابداع و اعلام هفته برائت به جای هفته وحدت ۵-ترویج دهه محسنیه ۶-عوام فریبی مذهبی با بهره گیری از هیأت های حسینی ۷- استفاده ابزاری از مسأله ولایت و مراسم سوگواری سید الشهدا برای مقابله با اسلام ناب محمدی ۸- اقدام به نمایش های موهن و زننده تحت پوشش احیای شعائر حسینی؛ می‌باشد.

چرا باید به طبل اختلافات میان شیعه و سنی کوبید؟

سید افقهی با اشاره به وحدت میان شیعه و سنی تأکید کرد: چرا باید به طبل اختلافات میان شیعه و سنی کوبید؟ مگر ما اشتراکات نداریم؟ مگر قرآنمان یکی نیست؟ چرا برای یک سری اختلافات جزئی بهانه دست دشمنان اسلام دهیم؟ چرا کاری می کنند که اسرائیل برای تفرقه افکنی میان شیعه و سنی خوشحالی کند؟

وی اضافه نمود: شبکه ماهواره‌ای مرجعیت که مالک آن صادق شیرازی به صورت شبانه روزی بیانات، رویکردها و مواضع وی را نمایش می‌دهد؛ شبکه های ماهواره‌ای امام حسین ۱ و ۲ و۳، بقیع، الانوار ۱ و ۲،الزهرا، المهدی، خدیجه TV ،ابالفضل العباس، CH ۴ Teen، فدک و … با اسم شیعه به تخریب چهره جهان تشیع در جهان می‌پردازند. یاسر الحبیب که مورد تأیید صادق شیرازی و داماد سید مجتبی شیرازی است شبکه فدک را در لندن مدیرت می‌کند. همچنین محمد هدایتی شبکه ضد انقلابی “سلام” در لوس آنجلس را مدیریت می‌کند که وی در یک سخنرانی توهین و حتاکی زیادی راجع به شهید مطهری می‌کند.

تشابه تشیع انگلیسی با تسنن آمریکایی

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: تشابهات زیادی میان تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی وجود دارد که از جمله آنها: ۱- ضدیت با فلسطین ۲- برداشت سطحی از قرآن و احادیث ۳- ضدیت با نظام جمهوری اسلامی ۴- ضدیت با سازمان‌های جهادی و انقلابی مقاومت ۵- تکفیر علمای شیعه و سنی ۶- استفاده از شیوه‌های عوام فریبی، دروغ، نفاق می‌باشد.

راهبردهای مقابله با جریان شیرازی‌ها

وی با برشمردن راهبردهای مقابله با جریان شیرازی‌ها افزود: باید با راه‌هایی از جمله به چالش کشیدن تفکرات اعتقادی و مذهبی این گروه توسط علمای آگاه، انقلابی و فاضل حوزه علمیه قم و سایر حوزه‌های دینی، بیان نقاط انحراف و ضعف این جریان برای قشر جوان، برگزاری جلسات هم اندیشی توسط مدیران رسانه‌ها جهت مقابله با شبکه‌های حامی جریان شیرازی‌ها، برگزاری جلسات آگاه سازی برای مسئولین هیأت های عزاداری سید الشهدا، تشریح و تبیین هم سویی راهبردی جریان شیرازی‌ها با سیاست های تفرقه افکنانه استکبار جهانی، جلوگیری از فعالیت‌های میدانی در عرصه کتاب، فضای مجازی، ماهواره و جلسات عمومی، تبیین مبانی اسلام ناب محمدی و تشیع علوی از طریق منابع معتبر و مورد تأیید آیات عظام و علمای اسلام هر دو طایفه اهل تسنن و تشیع با آنها مقابله کرد.

استفتاء به دفتر آیت الله العظمی کاظم الحسینی، آقای حائری دام ظله قم مقدس درباره سلفيهای شيعه

10969170_1532164760378326_1416125374_o

استفتاء به دفتر آیت الله العظمی کاظم الحسینی، آقای حائری دام ظله قم مقدس درباره سلفيهای شيعه

فرستنده: *******

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته موضع شما در قبال افراد مذکور چیست
-عبد الحليم الغزي؟
-ياسر الحبيب؟
-مجتبى الشيرازي؟
-احمد كاطع ( مدعي اليماني)؟
-ثائر الدراجي؟
-أحمد القابنجي؟
خواشمندم لطفا پاسخ داده و اهمال نفرمایید.
خدا سلطان اصوليين ابا جواد معظم را حفظ بفرماید.

بسم اللّه الرحمن الرحیم السلام علیکم ورحمة اللّه وبرکاته برادر عزیز من، خدا شما را حفظ و از همه بدی ها پاس بدارد.
اگر شما اصرار بر پاسخ دارید ما به این پاسخ امیر مومنان (علیه السلام) اکتفا می کنیم:امام على عليه السلام ـ در پاسخ به سخن حارث كه گفت : به نظر من طلحه و زبير و عايشه به حقّ احتجاج مى كردند ـ فرمود : همانا حقّ و باطل به مردم (شخصيّت افراد) شناخته نمى شود، بلكه حقّ را به پيروى كسانى كه از آن پيروى مى كنند بشناس و باطل را به اجتناب كسانى كه از آن اجتناب مى كنند .

حارث گفت: فدایت پدر و مادرم اگر از قلب ما این آلودگی را پاک نمایی و ما را بصیرتی در این کار عنایت بفرمایی. حضرت فرمودند: همین تو را که امور برتو مخلوط و ملتبس گشته بس که دین خدا را از طریق مردان نتوان شناخت، اما از علامات ونشانه های حق دین را بید شناخت. نقل از كتاب ميزان الحكمه شيخ ری شهری حفظه اللّه، ج2، ص659. پس بدان ای برادر عزیزمان: حق را بشناس تا پیروانش را بشناسی.

دفتر – قم مقدس
……………………………………..

استفتاء الى مكتب آية الله العظمى السيد كاظم الحسيني الحائري دام ظله قم المقدسة (حول السلفية الشيعية)

المرسل :*******

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
ماهو موقفكم من الأسماء التالية
-عبد الحليم الغزي؟
-ياسر الحبيب؟
-مجتبى الشيرازي؟ 
-احمد كاطع ( مدعي اليماني)؟
-ثائر الدراجي؟ 
-أحمد القابنجي؟ 
نرجوا منكم الإجابة وعدم الإهمال!!
حفظ الله سلطان الأصوليين ابا جواد المعظم

بسم اللّه الرحمن الرحیم
السلام علیکم ورحمة اللّه وبرکاته
أخي الكريم حفظك اللّه تعالى وحرسك من كلّ سوء: إذا كنت مصرّاً على الجواب فتكتفي بالجواب على سؤالك بمقالة أمير المؤمنين (عليه السلام) التي قالها للحارث بن حوط عندما قال له الحارث: «ما أرى طلحة والزبير وعائشة احتجّوا إلا على الحقّ».

فقال عليه السلام: «إنّ الحقّ والباطل لا يعرفان بالناس، ولكن اعرف الحقّ باتّباع من تبعه، والباطل باجتناب من اجتنبه».

فقال له الحارث: لو كشفت -فداك أبي واُمّي- الرين (أي: الغشاوة) عن قلوبنا، وجعلتنا في ذلك على بصيرة من أمرنا.

فقال أمير المؤمنين (عليه السلام): «قَدك (أي: كفاك)، فإنّك امرئ ملبوس عليك (أي: أنّ الأمر مشتبه ومختلط عليك)، إنّ دين اللّه لا يُعرف بالرجال، بل بآية (أي: علامة) الحقّ، فاعرف الحقّ تعرف أهله». عن كتاب ميزان الحكمة للشيخ الري شهري حفظه اللّه، ج2، ص659.

فاعرف -يا أخانا العزيز- الحقّ تعرف أهله.

المكتب – قم المقدسة

فتنه گری شیرازی ها علیه مراجع تقلید نجف از لسان آیت الله شهید محمدباقر صدر + اسناد

برخی مدعی هستند که شیرازی ها در عراق بسیار محبوب هستند و تنها مشکل آنها با آیت الله خمینی و آیت الله خامنه ای بوده است اما گواه تاریخ چیز دیگریست.

اعمال سید محمد شیرازی برای مرجعیت

به گزارش قادمون ٬ سید محمد شیرازی از عراق به‌ کویت رفت و تشکیلات تبلیغ برای مرجعیت خود را در کویت‌ پایه‌ریزی نمود.تعدادی واعظ و خطیب جوان را تربیت‌ نمود و با جذب تعدادی از تجار بنیه مالی خود را افزایش داد و دامنه برنامه‌های تبلیغاتی خود را به منطقه شرقیه عربستان، بحرین و پاکستان گسترش داد،ولی به دلیل اشکالات وارده‌ به اجتهاد و مرجعیت وی و روش غیر متعارف برای تبلیغ، توفیق زیادی برای جذب مقلد به دست نیاورد.نامبرده‌ همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی به ایران رفت و برای‌ تحکیم موقعیت خود به عنوان مرجع در شهر قم سکنی‌ گزید.

و اما درگیری هایی که این طیف در عراق علیه علما ایجاد کردند:

  1. توهین به مقام شامخ مرجعیت بزرگ شیعه آیت الله سید محسن حکیم به دلیل مبارزه با بدعت روی ذغال و خاکستر راه رفتن درعزای سید الشهدا
  2. توهین به آیت الله خویی و نفی سیادت ایشان توسط شیرازی ها
  3. توهین به آیت الله شاهرودی و اتهام داشتن آلزایمر به ایشان
  4. توهین به آیت الله یوسف خراسانی و اتهام دیوانگی به ایشان
  5. توزیع کتابچه علیه حزب الدعوه و بازیچه خواندن آیت الله حکیم و آیت الله خویی و توهین های دیگر…

    این مطالب در صفحاتی از دایره المعارف آیت الله شهید سید محمد باقر صدر است که ایشان در بخشی از این خاطرات میگوید:

شیرازی ها به هیچکس از بزرگان حوزه علمیه نجف رحم نکردند و ما برای مقابله با فتنه سکوت کردیم و شکایت خود را نزد خداوند متعال می بریم.

آری امروز هم همینگونه هست و شیرازی ها از ابتدا دست به توهین و تکفیر داشتند و دارند. توهین به آیت الله العظمی بهجت توهین به آیت الله سید محمد باقر صدر (شاید یکی از دلایل تکفیر ایشان افشای ماهیت شیرازی ها بوده است) توهین به امام خمینی، توهین به آیت الله خامنه ای و دیگر بزرگان شیعه آیا با این اوصاف همه دورغ میگویند و تنها شیرازی ها راستگو هستند؟

دوستان عزیز با دقت این اسناد را مطالعه کنین تا پی به فتنه گری های این طایفه ببرید البته منکر خسته کننده بودن مطالب نیستیم بنابراین قسمتهای مهم به رنگ قرمز درآمده اند.

بازخوانی اسناد:

در خاتمه هم کتابچه ای صادر کردند که تمام افتراها و دروغها را درونش گرد آورده اند و تمام نیزه های خود را به سوی ما انداختند و کسی از علمای نجف از هتکشان سالم نماند، خصوصا آقاى حکیم و آقاى خویى.

 

برای دیدن تصاویر با کیفیت بالا، روی آن ها کلیک کنید

اتفاقات سال ١٣٩٢ هجرى قمرى : ١٩٧٢/٢/١٧-١٩٧٣/٢/۴ میلادى
سن سید محمد باقر صدر ٣۶-٣٨ سال

تشدید اختلافات بین حوزه نجف اشرف و پیروان سید محمد شیرازى

پیروان سید محمد شیرازى ضد سازمان نبودند، بلکه براساس آراى سید حسن شیرازى حزبى پیرو مرجعیتى که در رأس آن سید محمد شیرازى(مراجعه شود به: محمد باقر الصدر.. حیاه حافله..فکر خلاق: ٩۶ به نقل از شیخ على کورانى) بود بوجود آید و سید حسن شیرازى سبب حمله مریدان شیرازى به حزب الدعوه در کربلا شد.(مراجعه شود به: محمد باقر الصدر.. حیاه حافله..فکر خلاق: ٩۶ به نقل از حاج صالح ادیب).

در اواخر دهه هشتاد هجرى آیت الله سید محسن حکیم راه رفتن روى آتش در ایام سوگوارى ابا عبدالله را تحریم کرد، عادتى که از هند وارد شده بود، این فتوا بین پیروان شیرازى و مرجعیت آیت الله سید محسن حکیم تشنج ایجاد کرد.(این مساله را سید نور الدین اشکورى برایم تعریف کرد. همچنین شهید آیت الله محمد باقر حکیم اشاره مى کند که پدرشان سید محسن با شجاعت جلو افرادى که سعى مى کردند برخى شعائر را وارد مراسم حسینى کنند ایستاد. از قبیل بر افروختن آتش و وضو گرفتن و داخل آن شدن که از این طریق نوعى ارتباط با امام حسین نشان داده شود، این کار را حرام اعلام نمود و از همه امکانات براى ممنوعیت و جلوگیرى از آن استفاده نمود. و فتواى حرمت قمه زنى هم در این مسیر بود، و معتقد بود دو مساله اساسى جلو راه گسترش تشیع را گرفته: ١- قمه زنى که مسلمین را از مذهب ما متنفر مى کند. ٢- فحاشى و سب و شتم و لعن بعضى از جاهلان، چیزى که مذهب و افکار و عقائد و شیوه اسلامى ما از آن ابا دارد، و قرآن ما را از فحش دادن به خدایان مشرکین نهى کرده با وجود اینکه دوزخى هستند(مراجعه شود به: مرجعیه الامام الحکیم .. نظره تحلیلیه شامله: ٢۵٧).

این اختلاف بعد از جواب علماى نجف اشرف به این استفتا ریشه دار شد:

“بسم الله الرحمن الرحیم
حضرات مراجع عظام نجف اشرف خداوند سایه شما را بر سر اسلام و مسلمین حفظ کند، سلام علیکم و رحمت الله و برکاته.
آیا سید محمد فرزند علامه مهدى شیرازى مجتهد مى باشد؟ و آیا تقلید کردن از وى جایز است؟ آیا شما به او اعتماد دارید؟
از طرف اهالى کویت
عبدالمحسن یوسف
١٣٩٢/١/١”

2

برای دیدن تصاویر با کیفیت بالا، روی آن ها کلیک کنید

جواب آیت الله سید محمود حسینى شاهرودى :
“بسمه تعالى شأنه
نه نزد ما درس خوانده و نه در حوزه نجف تا به علم و فضلش پى برده باشیم، و اجتهاد او نزد ما با دلیل شرعى محرز نیست.
محمود الحسینى الشاهرودى
٢/محرم الحرام/١٣٩٢”.

جواب آیت الله سید ابوالقاسم خویى:
“بسمه تعالى شانه
چون شخص مذکور تحصیلاتى در حوزه علمیه نجف اشرف نداشته و از او تحقیقات علمى حوزوى در دست نیست اجتهادش براى ما ثابت نشده است. و علامه حجه الاسلام و المسلمین شیخ یوسف خراسانى حائرى دامت برکاته نظر به عدم اجتهاد وى داده اند و ایشان از اوضاع او از ما آگاه تر است.( علامه یوسف حائرى بزرگترین عالم کربلا و معتمد مرجعیت در آن زمان بوده اند-مترجم).
٢/محرم الحرام/١٣٩٢هجرى
ابوالقاسم خویى”

159

فتوای مرجع عالی قدر شیعه آیت الله العظمی خوئی (ره) در مورد عدم مرجعیت سید محمد شیرازی

فتوای مرجع عالی قدر شیعه آیت الله العظمی خوئی (ره) در مورد عدم مرجعیت سید محمد شیرازی

همچنین استفتائى در صفحات اینترنت موجود است که در آن آمده:
” بسمه تعالى
جوابى که به آن اشاره کرده اید و نظر ما و سایر علما صحیح است و همچنان پابرجاست و از موقع سوال اول تا الان هم درس نخوانده که بتواند احتمالا بجاى رسیده باشد. و اگر بخواهیم تنزلا فرض کنیم که مجتهد بشود، نمى توان از هر مجتهدى تقلید کرد، چون اعلمیت و عدالت شرط است و در اعلمیت نمى توان به غیر اعلم مراجعه نمود.
٢۵/شوال المکرم/ ١٣٩٩ هجرى
الخویى”)

جواب آیت الله مرتضى آل یاسین:
“بسمه تعالى
اجتهاد این مرد و با وجود کتاب هاى زیادى که به وى منسوب است نزد من ثابت نیست.

مرتضى آل یاسین”

بعد از مدتى حاج منصور قبازرد از اهالى کویت چنین سوالى را براى آیت الله خوئى مطرح کرد:

متن سوال:
سید علامه ابوالقاسم خوئى حفظکم الله
همانا در زمان مرحوم علامه سید محسن حکیم در کویت ساختمانى ساختم و آن را جزو سهم امام احتساب کرده ام و در آمد آن را صرف مدرسه پسرانه و دخترانه “جعفریه” مى کنم.و در کویت سید محمد پسر مرحوم علامه مهدى شیرازى به من مراجعه نموده و خواستار مشارکت اینجانب در ساخت یا خرید منزلى جهت الحاق به مدرسه دینى شده است. و بنا بر این امر خواستار نظر شما در این مورد هستم آیا اجازه دارم که با دادن مبلغى از درآمد ساختمان در این کار مشارکت نمایم ؟

لذا و بخاطر اهمیت مساله این سوال کتبى را خدمتتان عرضه کرده و التماس جواب از حضرت عالى دارم. از خداوند آرزوى سربلندى خود و شما را در آنچه موجب خیر براى همگان داشته باشد را دارم.والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
منت بفرمایید و احترامات خالصانه ما را بپذیرید
منصور حسین قبازرد

3

برای دیدن تصاویر با کیفیت بالا، روی آن ها کلیک کنید

متن جواب:
” باسمه تعالى شأنه
نمى توانیم چنین اجازه اى براى این کار بدهیم، همانا امر سید محمد شیرازى مذکور مشکوک است، و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
٢/صفر المظفر/١٣٩٢ ه (قمرى ٢/اسفند/١٣۵٠ شمسى یا١٧ مارس ١٩٧٢-مترجم)
ابوالقاسم خوئى”

160

مرحوم آیت‌الله خاتم یزدی[۶] در خاطرات خود درباره چگونگی اعلام مرجعیت و فعالیت‏‌های  آیت‌الله سیدمحمد شیرازی و موضع‌گیری‌اش درباره انقلاب، امام خمینی(ره) و نظام اسلامی می‌گویند. این مطالب به نقل از کتاب خاطرات ایشان نقل می‌گردد. جهت شناخت بیشتر، مواردی در داخل [] آمدند و پاورقی‏ها هم توضیحی هستند که در متن کتاب خاطرات نیامده‌اند.

منبع: خاطرات آیت‌الله خاتم یزدی، چاپ اول، بهار ۱۳۸۱، تهران: مرکز اسناد انقلاب اسلامی

آیت الله سیدمحمد شیرازی

آیت الله سیدمحمد شیرازی

[چگونگی اعلام مرجعیت آیت‌‏الله شیرازی]

آقای سیدمحمد شیرازی چند سال بعد از رحلت پدرش و تقریباً در عنفوان جوانی، ادعای مرجعیت کرد و جمعی از روحانیون نیز که وزنه علمی بالایی نداشتند و چندان مشهور و سرشناس نبودند، با انتشار اعلامیه‌ای به اعلمیت و جایزالتقلید بودن ایشان گواهی دادند و این اعلامیه به سرعت در سراسر عراق و همچنین کویت پخش گردید.

گفتنی است که این عده حدود پانزده نفری چنان در دفاع و طرف‌داری از آقای شیرازی مصمم و داغ بودند که مرحوم آقای خویی گفته بود اگر من چنین طرف‌دارانی داشتم دنیا را می‌گرفتم! … بنده با شناختی که از اوضاع نجف و بیوت علما و بزرگان داشتم می‌دانستم که اگر آقای شیرازی به همین ترتیب و بدون یک حامی و پشتیبان قوی به کارش ادامه بدهد، دیگران عرصه را بر او به کلی تنگ خواهند کرد و حتی نمی‌گذارند که ایشان در عراق بماند و به زندگی معمولی خویش بپردازد؛ تا چه رسد به ادعای مرجعیت، حضرت امام را به عنوان مرجع اعلم معرفی نماید تا اولاً از خطراتی که ایشان را تهدید می‌کند در امان بماند و پانیاً از پشتیبانی و حمایت امام در آینده برخوردار شود. روی این حساب، من دغدغه فکری‌ام را با آقای سیدمنیرالدین شیرازی[۱] که از دوستان بود در ضمن با آقای شیرازی هم دوست و رفیق و هم‌شهری بود، در میان گذاشتم و از ایشان خواستم که در این زمینه با آقای شیرازی گفت‌وگو کند و به ایشان گوش‌زد نماید که اگر ایشان خواسته باشد در وضعیت کنونی بر ادعای مرجعیت خود پافشاری کند، افراد صاحب نفوذی هستند که می‌توانند اجتهاد وی را نیز زیر سئوال ببرند و انکار کنند و در این صورت در سالیان بعد هم ایشان نمی‌تواند وارد عرصه مرجعیت شود، به همین جهت بهتر است ایشان فعلاً از دعوای مرجعیت دست بردارد و امام را به عنوان مرجع تقلید معرفی کند. به این ترتیب آقای سیدمنیرالدین به ملاقات آقای شیرازی رفت و در این مورد با ایشان گفت‌وگو کرد … موقعی که من خدمت ایشان [آقای سیدمنیرالدین] رسیدم گفت: جواب آقای شیرازی این بود که دوستان صلاح ندیدند که من، مردم را به آقای خمینی ارجاع بدهم؛ بنابراین بنده بر سر همان ادعای مرجعیت و الامام المجدد بودن هستم و خداوند ما را از شر اغیار حفظ خواهد کرد. (صص ۱۷۱-۱۶۹)

آغاز حملات علیه آقای شیرازی

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد با رحلت [آیت‏‌الله العظمی] آقای حکیم و به عرصه آمدن مراجع جدید، حملاتی علیه آقای شیرازی تدارک دیده شد. [آیت‌‏الله العظمی] آقای خویی و [آیت‏‌الله العظمی] آقای شاهرودی هر یک به طور جداگانه اعلامیه‌ای علیه ایشان صادر کردند. آقای شاهرودی در اعلامیه‌اش متذکر شده بود که آقای شیرازی مجتهد نیست و شاهد بر این مدعا، نیز استاد وی آقای شیخ یوسف حائری است که در نوشته‌ای تصریح کرده، آقای شیرازی به حد اجتهاد نرسیده است. در مرحله بعد حملات، شدت بیشتری پیدا کرد و مرحوم آقای خویی در سئوالی که از ایشان شده بود طوری جواب داده بود که حیثیت ایشان خدشه دار شد … مرحوم آقای خویی در جواب مرقوم کرده بود که کار این سید، شبه‌ناک است و دادن وجوهات به وی جایز نیست.(صص۱۷۳)

سکوت حضرت امام در قبال اعمال و رفتار آقای شیرازی

با این که در بدو ورود امام به عراق و به ویژه شهر کربلا آقای شیرازی استقبال شایانی از ایشان کرد و رابطه خوب و گرمی بین‌شان پدید آمد، منتهی بعداً این ارتباط به سردی گرایید و در سفرهای بعدی حضرت امام به کربلا، توجهی از سوی آقای شیرازی نشان داده نمی‌شد و یا وقتی ایشان به نجف می‌آمد به ملاقات حضرت امام نمی‌رفت. به هر حال این وضعیت به همین صورت تا زمان عزیمت آقای شیرازی به کویت ادامه یافت اما بعد از استقرار ایشان در کویت، دوستان و حامیان ایشان حملاتی را علیه امام ترتیب دادند و شروع به بدگویی و بستن اتهام‌های ناروا علیه ایشان کردند و در این زمینه بعضی از نزدیکان آقای شیرازی به ویژه فالی[۲] با تفسیق و حتی تکفیر حضرت امام کار را به اوج خود رساندند و این ناسزاها از آن زمان و حتی بعد از ورود آقای شیرازی به ایران ادامه یافت.

در زمینه مسائل سیاسی نیز بعضی از دوستان و هواداران حضرت امام مثل آقای محتشمی[۳] و آقای فردوسی‌پور[۴] که برای سخنرانی و امور دیگر به کویت می‌رفتند، نقل می‌کردند که بیت و بیرونی آقای شیرازی، پاتوق مأموران ساواک ایران است و خود ایشان هم به ما توصیه می‌کند که دست از مبارزه علیه شاه برداریم و سخنی بر ضد رژیم نگوییم. آقای مهری[۵] که نیز از طرف‌داران سرسخت امام و نماینده ایشان در کویت بود، به جهت آشنایی با کارها و فعالیت‌های سیاسی سیدمحمدشیرازی، وی را تکفیر و حتی ایشان را از شاه بدتر می‌دانست. (صص۱۷۳ـ۱۷۴)

امام و آقای شیرازی

با وصف حال حضرت امام در تمام این مراحل از موضع‌گیری صریح و علنی درباره ایشان از نشر سیاسی و همچنین اجتهاد و عدالت خودداری می‌کرد. یادم می‌آید که یک بار جمعی از کویتی‌ها که علی‌الظاهر وادار شده بودند، خدمت امام رسیدند و درباره آقای شیرازی و این که ایشان مجتهد و عادل هست یا نه، سئوال نمودند؛ ولی حضرت امام نفیاً یا اثباتاً جوابی ندادند که موجب ناراحتی این‌ها و بعضی از بزرگان مثل آقای خویی شده بود. (ص۱۷۴)

پایان خاطرات آیت الله خاتم یزدی

shirazi-500x300

از سوى دیگر هستند کسانى که قبول به اجتهاد او دارند مانند پدرش سید مهدى شیرازى که در ١٣٧٩ هجرى قمرى اظهار داشت که شرح پسرش بر عروه دلیل اجتهاد اوست و على موسوى بهبهانى در ٢٩/صفر/١٣٩٢ هجرى( مراجعه شود به: نگرشى به زندگى حضرت آیه الله العظمى شیرازى به فارسى: ٣٣،٣٢).

همچنین کسانى که در ١٣٩٩(اردیبهشت ١٣۵٩-مترجم) به مناسبت تسلیت شهادت سید حسن شیرازى برادرش محمد را آیت الله خواندند مانند سید عبد الله شیرازى، سید حسن قمى، شیخ حسین منتظرى، سید کاظم مرعشى (مراجعه شود به: آیه الله الشهید السید حسن الشیرازى..فکره و جهاد:۵١٢ و بعد از آن))

به هر حال بعد از جواب سید آقاى خویى- و قبل از جواب دوم ایشان- اتباع شیرازى بیانیه اى صادر کردند که در آن انتساب آقاى خویى را به سادات نفى کردند.

همچنین بیانیه اى دیگر صادر کرده و آقا سید محمود شاهرودى را دچار آلزایمر و هذیان گویى و فراموشى در کهولت سن متهم کردند.

بعد از آن بیانیه اى بنام حوزه علمیه صادر کردند که در آن شیخ یوسف خراسانى را به جنون متهم کردند. همچنین سید یوسف حکیم را به متهم به مسائلى کردند که نقلش سخت است و لایق نیست.( این را آقا سید نور الدین اشکورى برایم تعریف کرد).

شیرازی ها اعصاب خود را از دست داده اند و بیانیه ای جعلی در نفی سیادت آقاى خویی صادر کرده اند، سپس بیانیه ای جعلی دیگری صادر کردند که آقاى شاهرودی را به خرفت شدن متهم می کند، سپس بیانیه ای بنام حوزه علمیه صادر کرده اند که شیخ یوسف خراسانی را به جنون شناخته، در حالیکه او عالم کربلاست و گناهی نکرده جز اینکه به عدم اجتهاد شاگردش سید محمد شیرازی شهادت داده است.

شهید سید محمد باقر صدر در نامه اى که به شیخ على کورانى فرستادند این اوضاع را مطرح مى کنند:
بسم الله الرحمن الرحیم

عزیز گرامى پاینده مان

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

این سطور را مى نگارم تا فردا آن را به دست سید باقر مهرى حفظه الله که به زودى مسافرت خواهد کرد دهم، و آرزو دارم وقتى این نوشته به دست شما برسد در بهترین حال باشید، و خبرهاى زیادى -از جمله آنچه سید عبدالکریم قزوینى رسانده- از اوضاع شما به گوش مى رسد که حاکى از استقرار اوضاع شماست، همچنین شیخ حسن دبوق امشب نزد من بود و از اوضاع شما و سفرتان به بحرین و مساله آقاى قزوینى را تعریف کرد.

بحرین بخاطر بى نظمى کامل یکى از نگرانیهاى من است و اطلاعى از امکانات موجود در این باب ندارم.

همچنین مى خواهم از طریق شما از اوضاع سید شرف که به عمان رفته بود و سطح موفقیت دینى وى مطلع شوم چون از او هیچ خبرى ندارم و نمى دانم آیا شما از اوضاع او اطلاعى دارید یا نه.

سید باقر مهرى طلبه اى متدین و دوستدار ما مى باشد و ما را از لحاظ دینى دوست مى دارد. ایشان فرزند مرحوم سید عباس مهرى هستند نه سید عباس زنده، و مى توانید جواب نامه مرا بعد از نیمه محرم به او بدهید.

4

برای دیدن تصاویر با کیفیت بالا، روی آن ها کلیک کنید

تا وقتى که احساس مى کنم بخاطر او سبحانه و تعالى زندگى مى کنم اوضاع درونى من خوب است . سختیهایى که ناشى از دشمنیهاى آخوندها بخاطر احساسشان از حضور روزافزون امت سرچشمه مى گیرد بیشتر شده.

تا یادم نرفته باید در مورد شیح محمد روحانى به شما هشدار دهم. شما درباره او و کمکتان به وى نامه اى به من نوشتید و گفتید که پس از بازگشتش با شما دیدار خواهد کرد و من او را به اسم نمى شناختم اما وقتى که او را دیدم شناختم، و فهمیدم که شما را از طریق سخنانش درباره رابطه نزدیک بامن یا شاید با سخنان عمومى دینى فریفته است و شما قلب خود را به رویش گشوده اید.
من این شیخ را به خوبى مى شناسم و اصلا به او اعتمادى ندارم و او را لایق هیچ عنایتى نمى دانم، و براى من خیلى دردناک بود وقتى که از حرفهایش فهمیدم که شما با او مساله کمکهاى ماهیانه را درمیان گذاشته اید، در حالیکه من سعى میکنم از این مساله جز کسانى که منتهاى ضرورت اقضا مى کند اطلاع نداشته باشند. وقتى این مساله را با من مطرح کرد نشنیده گرفتم و هنگامى که مرارا در باره اسلام و اینکه مى بایست دعوت به حکومت اسلامى کرد سخن گفت عرض کردم که اسلام امروز باید به فکر مساجد و محرابها و پرکردن آنها از عناصر پاک باشد و ما در زمانى به سر مى بریم که نماز کلا تعطیل شده و ما باید به فکر اولویتها باشیم.

این شیخ تاریخ و سوابق معروفى در نجف دارد و من به همین مناسبت یک توصیه عمومى به شما مى کنم که با هر طلبه اى از نجف دیدار کردید تا وقتى که مطمئن نشدید از طرف من آمده آنچه را که با این شیخ افغانى درمیان گذاشتید بیان نکنید.

مساله نگارش فقهى مورد توجه جدى من واقع شده و از تعطیلات محرم براى آماده کردن مقدارى از مباحث فقهى جهت چاپ ان شاء الله بهره خواهم برد.

درباره پروژه حاج حمزه و حمزوییون( منظور حاج حمزه مقامس است) در حال حاضر باید ضمن چارچوبی که روش کنونی ما گنجایش آن را دارد باقی بماند و از طریق شما انعکاسی به هیچ کسی نشود چون اوضاع کنونی عراق بسیار بد است و هرگونه انعکاسی از این مساله بد جلوه داده خواهد شد مخصوصا بعد از بیانیه اخیر که با شما درمیان خواهم گذاشت.
چند روز پیش نامه ای به شیخ علی طحینی نوشتم و اکنون بر مضمون نامه تاکید می کنم:
انچه از حقوق شرعی و کمکهای مالی برای حاج حمزه و حمزویین و طلبه ها متعلق به ماست پیش خود به عنوان امانت نگه دارید.و هرمبلغی پیشتان جمع شد نزد خود محفوظ بدارید و به شیخ نصر الله خلخالی ارسال نکنید.

شیرازی ها اعصاب خود را از دست داده اند و بیانیه ای جعلی در نفی سیادت آقاى خویی صادر کرده اند، سپس بیانیه ای جعلی دیگری صادر کردند که آقاى شاهرودی را به خرفت شدن متهم می کند، سپس بیانیه ای بنام حوزه علمیه صادر کرده اند که شیخ یوسف خراسانی را به جنون شناخته، در حالیکه او عالم کربلاست و گناهی نکرده جز اینکه به عدم اجتهاد شاگردش سید محمد شیرازی شهادت داده است.

در خاتمه هم کتابچه ای صادر کردند که تمام افتراها و دروغها را درونش گرد آورده اند و تمام نیزه های خود را به سوی ما انداختند و کسی از علمای نجف از هتکشان سالم نماند، خصوصا آقاى حکیم و آقاى خویى.

و خلاصه کتابچه این است که حزبى وجود دارد بنام حزب الدعوه که بین نجف و بغداد تشکیل شده با هدف هتک علما و ایجاد تفرقه بینشان، و این حزب اولا مردم را دعوت به پیروى از مرجعیت آقاى حکیم و در مرتبه دوم آقاى خویى و در مرتبه سوم سید محمد باقر صدر مى کند.

5

برای دیدن تصاویر با کیفیت بالا، روی آن ها کلیک کنید


این خلاصه کتابچه بود و اینها و دشمنانى که پشت اینها هستند خیال مى کردند که بواسطه بیانیه ها و کتابچه تمام حریم اسلام و نجف را هتک خواهند کرد. بر اساس اطلاعات من در باره انعکاسات این کتابچه که با پست پخش شده است انعکاسات آن تا کنون ضد آنها بوده و اکثر عاقلان مردم از این افتراها مشمئز شده اند.

کتابچه سعى مى کند که سید محسن حکیم را بازیچه این حزب جلوه دهد و آقاى خویى هم همینطور و از مسلمانان کمک مى خواهد تا دو کار را انجام دهند: اول آقاى خویى را از اسیر شدن بدست این حزب منع کنند و دوم جلوى سید محمد باقر صدر و جماعتش بایستند تا نفوذشان محدود شود. سپس ادامه مى دهد که رهبران حزب ناشناسند ولى آنچه از آنها شناسایى شده اند عبارتند از :فقیه حزب سید محمد باقر اصفهانى صدر، سید مرتضى قمى عسکرى و سید موسى اصفهانى صدر و شیخ على مازندرانى کورانى که چهار هزار دینار از اموالى که از روزهاى آقاى حکیم بجا مانده به حزب ارسال کرده است. اما سید موسى صدر مبلغى که مقدارش نامعلوم است فرستاده و از رهبران حزب سید مرتضى شوشترى حکمى داماد آقاى خویى است.


این خلاصه کتابچه بود و اینها و دشمنانى که پشت اینها هستند خیال مى کردند که بواسطه بیانیه ها و کتابچه تمام حریم اسلام و نجف را هتک خواهند کرد. بر اساس اطلاعات من در باره انعکاسات این کتابچه که با پست پخش شده است انعکاسات آن تا کنون ضد آنها بوده و اکثر عاقلان مردم از این افتراها مشمئز شده اند.
اما موضع من در برابر این مساله، من بارها اعلام کردم که نه من و نه محبین و دوستدارانم دست به هیچ اقدام عملى در برابر این ظلم و افترا نخواهیم زد و جز شکایت به خداى سبحان کارى نخواهم کرد.
برایتان نوشته بودم که جوابى با روحیه اخوت و برادرى به نامه سید باقر حکیم بنویسید.
از جمله اتفاقات غریبى که این روزها افتاده این است که سید عدنان دو روز پیش نامه اى از شما آورد که شما دوسال پیش نوشته بودید و در آن شصت دینار سهم امام ارسال شده بود. مى گفت داشتم پاکت نامه را مى سوزاندم که مبلغ داخل آن را دیدم و نامه را خاموش کردم و پیش شما آوردم. بیچاره خیلى نگران و خجالت زده بود. و فکر مى کنم در این دوسال گذشته یا شاید هم بیشتراولین بارى است که به دیدار ما مى آید.
در داخل نامه ده قبض رسید و ما باقى هم بعد از دریافت ارسال خواهد شد.

fatwa

پایان


[۱]. مؤسس دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم.

[۲]. باجناق آیت‏الله شیرازی

[۳]. عضو مجمع روحانیون مبارز

[۴]. مرحوم حجت الاسلام اسماعیل فردوسی پور، عضو مرکزی دفتر امام(ره) در نجف اشرف که در طول دوران انقلاب و حیات خود دارای مسئولیت های خطیری از جمله: عضویت در هسته مرکزی تشکیلات روحانیون مبارز خارج از کشور، سه دوره نمایندگی مردم در مجلس خبرگان رهبری، سه دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، ریاست دیوان عدالت اداری ایران، عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور و دادستان دادگاه عالی قضات بود.

[۵]. مرحوم آیت‏‌الله عباس مهری.

[۶]. آیت‏‌الله سیدعباس خاتم یزدی در سال ۱۳۰۹ ش (۱۳۴۹ ق) در یزد متولد شد. وی پس از اتمام مقدمات و سطح در زادگاه خود، در سال ۱۳۳۴ ش راهی قم گردید و در درس خارج آیات عظام: سید محمد محقق داماد، سید محمدرضا گلپایگانی، محمدعلی اراکی و امام خمینی(ره) شرکت نمود. آیت‏‌الله خاتم یزدی در سال ۱۳۳۹ش وارد حوزه نجف اشرف شد و در اقامت ۱۸ ساله خود در آن شهر، از محضر درس حضرات آیات: سید محسن حکیم، سید محمود شاهرودی و حضرت امام و به ویژه از درس آیت‏‌الله خویی بهره‏‌های وافری برد تا به مقام عالی اجتهاد دست یافت. ایشان یکی از شاگردان برجسته و یاران نزدیک امام به شمار می رفته و همواره مورد توجه ایشان بود. عضویت در شورای استفتاء و هیئت ممتحنین و وکالت عام و نمایندگی تام الاختیار در امور حج به امر امام(ره) به وی محول گردید.

آیت‌الله خاتم یزدی علاوه بر تدریس سطوح در نجف، پس از ورود به قم، مشغول تدریس درس خارج فقه و اصول گردید و شاگردان فاضلی تربیت نمود. ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی عضو دفتر استفتاء امام، دبیر شورای سیاست‌‏گذاری ائمه جمعه و نماینده مردم استان یزد در مجلس خبرگان از دوره اول بود. از آثار ایشان هم می توان تقریرات درس آیات عظام خویی و امام خمینی را بر شمرد.

آیت‌الله خاتم دانشمندی بزرگوار، فقیهی فرزانه و پرهیزگار، ساده‌زیست و متواضع، علاقه‌مند به امام و انقلاب بود و سرانجام در روز سه شنبه ۲۰ شهریورماه سال ۱۳۸۰ در تهران درگذشت و بدن مطهرش بعد از تشییع در تهران، یزد و قم با اقامه نماز حضرت آیت‏‌الله العظمی بهجت(ره) در حرم حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد.


منابع : تریبون + قادمون + فتن (با اندکی دخل و تصرف)

سو قصد نافرجام عوامل صادق شیرازی در حمله به آیت الله اراکی +عکس

به گزارش قادمون و به نقل از جهان نیوز پنج شنبه شب در کربلای معلی حین عبور آیت‌الله اراکی از بین الحرمین، مسئول ایستگاه تبلیغاتی سید صادق شیرازی، رئیس یک فرقه انحرافی شیعه با تحریک دو سه تن از اوباش وابسته به این جریان، تلاش کردند برای آیت‌الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ایجاد مزاحمت کنند و به وی آزار برسانند.

البته اقدام آنان موجب حضور زائرین و مجاوران حرم مطهر حسینی در حمایت از آیت الله اراکی شد و این طیف افراطی از هرگونه اهانت و آزار نسبت به وی ناکام ماندند.

nf00415349-1
نکته قابل تأمّل آنجاست که در طول تاریخ مرجعیت واقعی شیعه(و نه مرجعیت ضرار و وراثتی) هیچ گاه رسم نبوده است ایستگاه و غرفه هایی تبلیغاتی برای مراجع تقلید راه اندازی شود ولی سید صادق شیرازی که از سوی دستگاه های جاسوسی معروف دنیا بخصوص دستگاه جاسوسی انگلیس مورد ترویج و پشتیبانی است، در مجاورت حرم مطهر سیدالشهداء در بین الحرمین ایستگاهی به راه انداخته و با طرح ادعای مرجعیت سعی در گمراهی زایران و ترویج تشیع انگلیسی دارد.

همچنین لازم به ذکر است پایگاه اصلی شبکه های تفرقه افکن مذهبی شیعی وابسته به جریان انحرافی شیرازی نیز در شهر کربلای مقدس واقع شده است.