باید کاری کنیم تفکر افراطی از داعش گرفته تا یاسر الحبیب ها از بین برود

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به نهمین جشنواره بین المللی رسانه ای الغدیر در نجف اشرف، کمال الهلباوی از چهره های سیاسی و دینی مصر و اعضای سابق اخوان المسلمین مصر در نشست جانبی این جشنواره گفت: پروژه تقریب آنگونه که بعضی می گویند شکست نخورده است و مهمترین دلیل آن این است که من اینجا و در نجف حضور دارم و با برادران شیعه ام سخن می گویم.

وی با اشاره به دیدار شهید نواب صفوی از مصر افزود: هر چند غرب اسرائیل را قرار داد که بین ما اختلاف بیاندازد اما ما بر تقریب بین مذاهب اصرار داریم چراکه خدا می فرماید که شما امت واحده هستید.

این چهره مصری با اشاره به ضرورت های تقریبی، تصریح کرد: ما نیازمند تعریف طرح ها و پروژه مشترک و ایجاد سازمان های فعال به جای سازمان تعاون اسلامی که متشتت است داریم و باید در این مسیر علاوه بر توجه به نقشه های غرب سازمان های مردم نهاد را در داخل کشورها و خارج آنها را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه آینده داعش در قبرهاست، افزود: ما باید کاری کنیم که تفکر میانه رو و اعتدالی مجال بیشتری در میان شیعه و سنی و به ویژه در فضای اهل سنت پیدا کند و این تفکر افراطی از داعش گرفته تا یاسر الحبیب ها از بین برود.

الهلباوی با اشاره به توجه به کسانی که به قدرت می رسند قدرت را امری مفسده آمیز خواند و تاکید کرد: حکومت به نیاز به انسان های پاک دارد و چیزی که من همیشه به جوانان اخوان المسلمین می گویم این است که ما نیاز به امام خمینی(ره) داریم که در عصر ما زندگی می کرد و انقلابی به راه انداخت و مردمی را هدایت کرد در حالی که در خانه ای کوچک و ساده زندگی می کرد و به مردم و رای آنها احترام می گذاشت.

وی با اشاره به روند سقوط دولت مرسی در مصر و تشریح دلایل آن، بخشی از آن را مربوط به عدم توجه مرسی به مردم و همچنین بخشی از آن را به ورود به مسئله سوریه عنوان کرد.

منبع : فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.