در ایام محرم هیأت‌های زیرزمینی پول زیادی از دشمنان دریافت می‌کنند که قمه زنی انجام دهند

به گزارش قادمون ، در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در دفتر امام جمعه صومعه‌سرا با میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوعاتی متعددی از جمله مجوز برگزاری مراسمات محرم به هیئت‌های مذهبی، اعزام روحانیون به مساجد، نوحه خوانی درست مداحان که به دور از انحرافات و شبهه افکنی بین جوانان و اقشار مختلف مردم است سخن به میان آمد.

حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی، امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه ایام عاشورا در پیش است و همه باید از اثرات مثبت این ماه بهره مند شوند اظهار کرد: از پتانسیل منبرها و مداحان برای تبیین نهضت و قیام عاشورا باید حداکثر استفاده را کرد.

وی با بیان اینکه خطر انحراف در آیین‌های سوگواری محرم زیاد است، افزود: باید با تبلیغات موثر با ناهنجاری‌ها و انحرافات برخورد جدی کنیم تا افرادی که از فرصت ماه محرم برای اجرای هیجانات ضدارزشی استفاده می‌کنند جلویشان گرفته شود.

امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه دشمن کل سال و به خصوص ماه محرم موضعات تکفیری، سلفی و شبهاتی از این دست را وارد جامعه می‌کند، گفت: در شهرستان باید افراد متخصص جمع شوند و در راستای رفع شبهات تلاش خود را کنند.

حجت‌الاسلام صدیقی با تاکید برگزاری کارگاه‌های آموزشی در بحث شناخت فرقه‌های تکفیری و سلفی، تصریح کرد: یک عده افراد متخصص با همکاری اطلاعات، سپاه و تبلیغات اسلامی در شهرستان حضور داشته باشند و برای 20 نفر از نخبگان، روحانیون و جوانان ارزشی صومعه‌سرا کارگاه توجیهی و آموزشی برگزار کنند تا این افراد بتوانند در سطح جامعه اطلاعات را نشر دهند و بر بصیرت افزایی مردم افزوده شود.

وی خاطرنشان کرد: همه مسئولان فرهنگی و اجرایی شهرستان باید خود را برای مبارزه با ناهنجاری‌هایی که دشمن در صدد اجرا کردن آن است آماده کنند.

امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه کارهای اعتقادی و زیربنایی فایده بیشتری دارد، اظهار کرد: در این شهرستان باید همیشه کارگاه‌های متفاوت تعلیم و تعلم برگزار شود.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به فرقه سنی آمریکایی و تشیع انگلیسی، افزود: در ایام محرم هیئت‌های زیرزمینی پول زیادی از دشمنان دریافت می‌کنند که قمه زنی و ناهنجاری‌های ضد اسلامی را انجام دهند تا مردم جهان از تشیع و اسلام دوری کنند ودراین راستا مسئولان فرهنگی باید این هیئت‌ها را شناسایی و جلوی آنها را بگیرند.

وی با بیان اینکه آذین بندی شهر باید در ماه محرم نماد مذهبی و فرهنگی داشته باشد، گفت: هر ساله باید بهتر از سال گذشته مسائل آذین بندی معابر عمومی اجرا شود.

شبهه افکنی عرفان‌های نوظهور در محافل سوگواری محرم

در ادامه حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با تسلیت پیشاپیش ایام سوگورای اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) گفت: ماه محرم دارای اثرات مثبتی است که ما هر چه داریم از این ماه می‌باشد.

وی با بیان اینکه همه فضائل دینی در ماه محرم احیا می‌شود، تصریح کرد: تجمع مردم در ایام محرم و به خصوص در روز عاشورا بهترین جنگ نرم ما در برابر تهاجمات دشمنان است.

رئیس تبیلغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه هنرمندان نمایشی این شهرستان می‌توانند نمایش‌های مذهبی در راستای تبیین نهضت عاشورا اجرا کنند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه ابعاد مثبت مراسم مربوط به عزاداری های سید و سالار شهیدان بسیار زیاد و قابل بیان است، اما به دلیل وسعت و عمق این فرهنگ ناب، تلاش‌های بسیاری از سوی دشمنان برای ایجاد انحرافات، ناهنجاری‌ها و خرافه گری‌ها در آن صورت می گیرد.

حجت‌الاسلام احمدی‌پور با بیان اینکه جلسات متعددی با روحانیون و مداحان شهرستان صومعه‌سرا برگزار شده است، اظهار کرد: در ماه محرم نوک پیکان به سوی روحانیون و مداحان است که باید به نحو احسن مراسم این ایام را برگزار کنند.

وی با بیان اینکه 45 نفر روحانی از داخل استان و شهرستان و 15 روحانی از خارج استان برای تبیلغ و تبیین نهضت و قیام عاشورا به مساجد و هیئت‌ها مذهبی این شهرستان در ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(علیه‌السلام) اعزام می‌شوند، افزود: مبلغان باید به پاسخگویی شبهاتی که نسل جوان جامعه را در معرض خطر و آسیب قرار داده است بپردازند.

رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با اشار به 6 عرفان نوظهور در کشور، گفت: این عرفان‌ها روز به روز در حال پیشرفت و جذب جوانان است و برخی از هیئت‌های مذهبی دچار این عرفان‌های نوظهور شده‌اند.

باید شور حسینی همراه با شعور انقلابی حسینی همراه باشد

سید محمود رزمگیر، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرابا بیان اینکه 10 روز اول محرم بزرگترین فعالیت فرهنگی کشور انجام می‌شود که عمومیت دارد، تصریح کرد: در هیچ جای کشور فعالیت فرهنگی به این گستردگی که در دل و افکار مردم جا داشته باشد برگزار نمی‌شود.

وی، ایام محرم را یک پتانسیل بزرگ داست که هر ساله تکرار می‌شود، افزود: تا جایی که امکان دارد باید از این پتاسنیل بزرگ که با حرکت امام حسین(علیه‌السلام) آغاز و با فدا کردن جان خود و خانواده‌شان سرمایه بزرگی برای ما شیعیان بر جا گذاشت بهره ببریم.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکهبرای زیباتر کردن این حرکت روحانیون و مداحان می‌توانند تاثیرات مثبت داشته باشند، گفت: باید شور حسینی همراه با شعور انقلابی حسینی همراه باشد تا زمینه گسترش درس‌های عاشورا را در جامعه فراهم کند و باعث عبرت آموزی بیشتر جامعه اسلامی از آن قیام باشکوه شود.

رزمگیر تصریح کرد: در مراسمات سوگواری ابا عبدالله الحسین(علیه‌السلام)علاوه بر اینکه از مصیبت‌ها و مظلومیت‌های امام حسین(علیه‌السلام) گفته می‌شود باید هدف از قیام عاشورا نیز برجسته و تبیین شود.

منبع : خبرگزاری شبستان 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.