تشیع انگلیسی مجری برنامه های استکبار برای ایجاد تفرقه بین مسلمین است

به گزارش ائل، با توجه به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم الحرام و شکل گیری گسترده دسته جات حسینی در هر کوی بزرن که فضای معنوی را به شهرها می بخشد؛ اما بعضا با آسیب هایی نیز مواجه بوده است.

موضوع تشیع انگلیسی و فعالیت گسترده 18 شبکه ماهواره ای این جریان، موجب ایجاد انحراف در فرهنگ حسینی و عاشورا شده که بارها توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی هشدار داده شده است.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) با سابقه حدود دو دهه فعالیت در نشر و گسترش معارف اهل بیت(ع) در سراسر دنیا، یکی از مهمترین نهادهایی است که می تواند در مقابله با این جریان ، نقش محوری و تاثیرگذار داشته باشد.

آیت الله محمد حسن اختری، دبیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) در حاشیه رونمایی از محصولات دیجیتال این مجمع در تبریز در گفتگو با خبرنگار ائل در خصوص فعالیت های جریان تشیع انگلیسی، گفت:  تشیع انگلیسی یک جریان اصیل نیست بلکه انگلیس سعی دارد از افرادی که از شیعه خبر ندارند و به تشیع ضربه می زنند؛ پشتیبانی کند.

وی تصریح کرد: این افراد دستورات انگلیس برای ایجاد اختلاف و تفرقه را پیاده می کنند اما تشیع واقعی واحد است.

دبیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر حمایت انگلیسی ها از تفرقه افکنان بین تشیع، بیان داشت: انگلیس از شبکه های ماهواره ای این افراد حمایت می کند و کار این شبکه ها چیزی غیر از دامن زدن به اختلافات بین مسلمین نیست.

وی در خصوص برنامه های مجمع جهانی اهل بیت(ع) برای مقابله با فعالیت های این شبکه ها، گفت: مجمع جهانی اهل بیت(ع) با صدور بیانیه های متعدد فعالیت های این شبکه ها را محکوم کرده و حامیان این شبکه ها را مسلمان نمی دانیم.

دبیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: مجمع جهانی اهل بیت(ع) همچنین هشدارهای لازم را به مردم داده تا دنباله رو فعالیت های شبکه های تشیع انگلیسی نباشند و به اصول مکتب اهل بیت(ع) توجه کنند تا معارف منطقی اهل بیت(ع) در دنیا نشر شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اقدامات گروه تروریستی داعش، تصریح کرد: داعش گروهی خارج از اسلام است که از با پشتیبانی آمریکا و اسرائیل و همچنین برخی کشورهای عربی همچون آل سعود و آل نهیان دست به کارهای تروریستی می زند.

آیت الله اختری به تدوین کتب بصیرتی توسط مجمع جهانی اهل بیت(ع) اشاره کرده و افزود: در این کتب به تبیین فعالیت ها و عقاید ضد اسلامی این گروه تروریستی پرداخت شده است و ثابت شده که اینها هیچ شناختی از اسلام ندارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.