صادق شیرازی و برادرش ، بر خلاف اصول اسلامی، قمه‌زنی و بدعت‌های دیگر را ترویج می‌کنند

به گزارش قادمون ،  آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار با انجمن‌های اسلامی ناحیه 5 مساجد تبریز، با اشاره به اینکه نصرت دین خدا عامل سعادت انشان در دنیا و آخرت می‌باشد، اظهار داشت: خداوند مقرر داشته که نصرت دین الهی و احیای امر خداوند، از طریق خود مردم صورت گیرد تا آنان دین خداوند را یاری کنند.

وی افزود: نصرت دین الهی، با 3 راه نصرت زبانی، مالی و جانی امکان‌پذیر است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با اشاره به نصرت زبانی و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: در طول تاریخ، عده‌ای جاهل با توهین به انبیای الهی درصدد انحراف مسیر حق بودند، ولی این بزرگان هرگز از مسیر الهی جدا نشدند.

وی افزود: اگر فریضه واجب نماز چند جوان فدای عزاداری مستحب برای سیدالشهداء(ع) می‌شود، باید مأدبانه به این جوانان تذکر دهیم.

آیت‌الله مجتهد شبستری، با اشاره به موضوع نصرت مالی و ضرورت کمک به تمامی محرومین در سراسر جهان، خاطرنشان کرد: موارد نصرت مالی فراوان است، اما در شرایط کنونی وضعیت مسلمانان در یمن و سوریه بسیار اسفناک می‌باشد.

وی افزود: کمک به جبهه مقاومت و مردم مظلوم در این مناطق، اولویت دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به فداکاری مسلمانان صدر اسلام برای عزت این دین، اظهار داشت: در 8 سال دفاع مقدس چه جوانان رعنایی در راه دین خدا فدا شدند و آخرین سردار این قافله، سردار شهید حسین همدانی بود.

وی افزود:امروز فرمان رهبر معظم انقلاب بر پوشیدن لباس نظامی و نبرد نیست اما باید با نصرت زبانی و مالی، دین خدا را یاری کنیم.

آیت‌الله مجتهد شبستری، با اشاره به دوری هیأت‌های عزاداری حسینی از اقداماتی همچون قمه زنی، اظهار داشت: باید پیرو ائمه اطهار(ع) باشیم و از ابداع و ترویج هرگونه بدعتی که اهل بیت(ع) بدان راضی نیستند، اجتناب ورزیم.

وی افزود: اصول عزاداری باید منطقی و شرعی بوده و مورد رضایت صاحب الزمان(عج) باشد.

امام جمعه تبریز، با هشدار نسبت به تحرکات تشیع لندنی در مجالس حسینی، خاطرنشان کرد: این فرد در قم با همکاری برادرش در اروپا، 16 شبکه مذهبی را تاسیس کرده اند که بر خلاف اصول اسلامی، قمه‌زنی و بدعت‌های دیگر را ترویج می‌کنند.

وی ازود: این قرائت، زمینه تفرقه اکنی در میان مجالس عزاداری را ایجاد می‌کنند.

 

منبع :  خبرگزاری تسنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.