اسلام افراطی شیعی را صادق شیرازی هدایت می‌کند و مورد حمایت انگلستان است

به گزارش قادمون ، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در همایش خانواده که به همت مبلغان دینی تبلیغات اسلامی در سالن ولایت اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان امروز تلاش می‌کنند تا سه اسلام داعشی، سکولار و اسلام افراطی شیعه را به هر شکل ممکن ترویج و توسعه دهند که در این بین باید مراقب باشیم تا در دام فتنه دشمنان نیفتیم.

وی با بیان اینکه در آستانه ماه محرم باید مبلغان دینی تلاش کنند تا با تاثیرگذاری خاص در انتقال مفاهیم دقت و توجه بیشتری انجام شود، افزود: مبلغان ما باید دقت کنند که تنها 8 درصد انتخاب کلمات و موضوع در روی مخاطب تاثیرگذار است و در 37 درصد دیگر، این مدیریت خوب جلسات و بیان درست مطالب است که می‌تواند بر مخاطبان تاثیرگذار باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل مدیریت خود فرد و شایستگی سخنرانان را از عوامل دیگر تاثیرگذار توصیف کرد و گفت: اگر می‌خواهیم بر اقشار مختلف در حوزه سخنرانی و بیان مطالب تاثیرگذاری‌ها را به خوبی نشان دهیم ضروری است تا خودمان اول عملگرا باشیم تا با رفتار خودمان بر رفتار و سلوک دیگران تاثیر بگذاریم.

ستوده بیان کرد: مبلغانی که خود عمل‌‌کننده به مباحث و موضوعات مطرح شده از سوی خود نیستند یقین داشته باشند که در رفتار و سلوک دیگران نمی‌توانند موثر واقع شوند که در این زمینه باید در بیان مسائل دینی و مبانی اعتقادی به بهداشت روانی، محیطی و بهداشت رایج در جامعه دقت و توجه داشته باشیم.

این مسئول ادامه داد: ما امروز در بحث بهداشت روانی با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستیم به طوری که در کنار آراستگی فردی و اجتماعی باید بهداشت روانی را نیز مدنظر قرار دهیم و از رفتارهای غیرمتعارف و ایجاد فضاهای کاذب روانی پرهیز داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه در چند سال اخیر دشمن جنگ بین ادیان، فرق و مذاهب را دنبال می‌کند تا به نوعی باورها و اعتقادات مردم را خدشه‌دار کند، یادآور شد: اگر در دوره رضاخان پهلوی اندیشه اسلام‌ستیزی با گرایش به ایران باستان و طرح برخی از مباحث از سوی گروه‌های انحرافی و فراماسیون‌ها دنبال می‌شد امروز نیز در شرایط متفاوت عده‌ای سعی می‌کنند تا به هر شکل ممکن آرمان و اندیشه اسلامی را زیر سئوال ببرند.

ستوده تصریح کرد: ما با اندیشه‌ها و تفکر چند سال پیش نمی‌توانیم نسل امروز را قانع کنیم چراکه در مقطع کنونی هر 70 روز، علم دنیا دو برابر شده و ما با شبکه‌های متنوع اجتماعی و فضاهای مجازی که امروز از آن به عنوان فضای واقعی یاد می‌شود روبه‌رو هستیم.

وی برابری جمعیت زیرپوشش فیس‌بوک را با کشور چین یادآور شد و افزود: چنین فضاهایی در هزاره سوم قطعا تاثیرگذاری خاصی بر افکار و اندیشه‌ها دارد به طوری که با گذشت سال‌ها ما امروز با یک اندیشه اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی نیز در منطقه روبه‌رو هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل علت ترویج چنین تفکراتی را مقابل هم قرار دادن ملت‌ها و ادیان و فرق مختلف بیان کرد و گفت: اگر امروز قرآن‌سوزی اتفاق می‌افتد و یا توهین به ادیان شکل می‌گیرد این در حقیقت تفکر تقابل با ادیان است که می‌خواهند جامعه یک میلیارد و 700 میلیون نفری مسلمانان را نسبت به هم بدبین کنند.

بزرگترین رقیب مبلغان دینی شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی هستند

ستوده در تشریح سه خطر بزرگ در جهان اسلام در ترویج اسلام داعشی، سکولار و اسلام افراطی عنوان کرد: دشمنان ما علاقمند هستند تا اسلام آمریکایی را به نحوی ترویج دهند که این همان اسلام خشنی است که در قالب گروه‌های تکفیری امروز نمود پیدا کرده است.

این مسئول ادامه داد: این گروه‌ها سعی می‌کنند از اسلام چهره خشن و هراسان شکل دهند به طوری که با سرمایه‌گذاری میلیاردها تومانی کشورهای عربی منطقه داعش روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل خطر دوم را اسلام سکولار و بی‌خاصیت توصیف کرد و یادآور شد: جای تاسف است که با ترویج چنین تفکری برای اولین بار در کشور اسلامی ترکیه همجنس‌بازی و ازدواج سفید به معنای واقعی و علنی نمود پیدا کرده تا همه متوجه خطر اسلام سکولار باشند.

وی خطر سوم را خطر اسلام افراطی شیعه با حمایت انگلیس خبیث اعلام کرد و افزود: این اسلام افراطی شیعی که آن را سید صادق شیرازی هدایت می‌کند از سوی انگلستان مورد حمایت قرار گرفته و بیش از 32 شبکه تبشیری، 230 شبکه صهیونیستی، 92 شبکه اقتصادی و 230 شبکه کودک در همین راستا شکل گرفته تا تفکر و اندیشه انحرافی علیه شیعه و اسلام را با افراطی‌گری‌های خاص ترویج کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: در این شبکه‌ها در وهله اول تبلیغات با محوریت وارونه‌سازی ارزش‌ها انجام می‌شود که ما نتیجه آن را امروز در ساخت شهرک‌های جدیدی می‌بینیم که نه مسجدی دارند و نه مدرسه و نه کتابخانه.

ستوده رویکرد طرفداران اسلام افراطی شیعی را اهانت به مسلمانان اهل سنت و معرفی شیعه را به عنوان قوم افراطی با عزاداری همراه با قمه‌زنی اعلام کرد و ادامه داد: حمله به نظام اسلامی و مقدسات جهانی انقلاب از جمله رویکردهای این گروه افراطی است.

این مسئول بیان کرد: ما از مبلغان دینی انتظار داریم تا در بیان احکام شرعی به شکل گسترده و در بین خانواده‌ها تلاش کنند و در کنار آن به دور از گریه و نوحه و عزاداری فلسفه قیام امام حسین (ع) را منطبق بر مسائل روز به ویژه معرفی شخصیت زن مسلمان و شیعی مدنظر قرار دهند.

منبع :  خبرگزاری فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.