هدف تشیع لندنی از بین بردن عزت عزاداری و ایجاد ذلت در عزای امام حسین(علیه السلام) است

به گزارش قادمون ، آیت‌الله محسن مجتهدشبستری در مراسم پیرغلامان و مداحان حسینی آذربایجان، اظهار داشت: در متون دینی بابی تحت عنوان مدح و ذم وجود دارد و توصیه‌های فراوانی در خصوص شعر و مدح وارد شده است.

وی افزود: در متون دینی آمده است که اگر فردی اشعاری را در تعریف یک فرد ستمگر بسراید خداوند متعال در روز قیامت دستور خواهد داد تا زبان این مادحین را تکه تکه کند و اگر کسی اشعاری را در مدح اهل بیت(ع) و بیان فضائل آنان بسراید، خداوند قصری را در بهشت برای وی بنا خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: وقتی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص مدح و شعرسرایی در خصوص فضائل اهل بیت(ع) سئوال می‌کنند، ایشان می‌فرمایند «مومن هم به توسط زبانش و هم به توسط جان و مالش جهاد می‌کند».

وی افزود: گاهی بعضی مطالب اگر در قالب شعر گفته شود بسیار اثر بخش‌تر از انتقال آن در سایر قالب‌ها خواهد بود و از این نظر شعر و مداحی از اهمیت برخوردار است، مثلا اشعاری که در جنگ سروده می‌شود توان و بازدهی نیروهای جنگی را افزایش می‌دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، افزود: در حق حضرت امام حسین(ع) ظلم‌های بی‌سابقه‌ای صورت گرفته است و چندین بار بارگاه مطهر ایشان را تخریب کرده‌اند؛ چندین بار به دستور حکام جور دستور داده شده است تا قبر حضرت را شخم بزنند، اما حیواناتی که آن زمان ابزار شخم بودند از این کار اجتناب می‌کردند.

وی گفت: عزاداری‌ها، اشعار، مطالب و سخنرانی‌ها نباید همراه با ذلت باشد، بلکه باید با عزت تمام باشد و باید توجه کرد که تمام روضه‌خوانی‌ها، مداحی‌ها و سخنرانی‌ها با منبع، مستدل و دقیق بیان شود.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، افزود: مداحان عزیز مبادا با بیان اشعار ذلت بار در خصوص اهل بیت(ع) اجر خود را ضایع کنند؛ وقتی از حضرت زینب(س) می‌پرسند که صحرای کربلا را چگونه دیدید؟ می‌فرمایند «ما رایت الا جمیلا» جز زیبایی چیزی ندیدم.

وی تاکید کرد: در روضه‌خوانی‌ها و مداحی‌ها علاوه بر اخلاص در نیت، روی مسائلی از قبیل حجاب و عفاف، تقوا و پرهیزگاری و تبعیت از ولایت فقیه تاکید شود.

آیت‌الله مجتهدشبستری با بیان اینکه دشمن به خاطر ترس از گسترش فرهنگ عاشورا، تشیع‌های قلابی را ایجاد کرده است، گفت: تشیع لندنی جهت تحریف معارف اسلام ناب و از بین بردن عزت عزاداری و ایجاد ذلت در عزای امام حسین(ع) ایجاد شده است.

در پایان این همایش از پیرغلامان و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت آذربایجان تجلیل شد و پس از آن حاج مهدی خادم آذریان، با مداحی خود اشک پیرغلامان را جاری کرد.

 

منبع :  خبرگزاری میزان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.