تشیع انگلیسی عامل ظهور بدعت در جامعه است/توهین به مقدسات اهل سنت موجب گرایش آن‌ها به وهابیت شده است

به گزارش قادمون ، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در مراسم عزاداری حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به هشدارهای امام حسین(ع) در عاشورا گفت: سیدالشهدا در روز عاشورا و قبل از آن هشدارهایی به مردم دادند که جدی نگرفتن آن‌ها موجب وقوع آن جنایت شد.

وی افزود: یکی از هشدارهایی که امام دادند ظهور بدعت در جامعه بود که امروزه نیز شاهد ایجاد بدعت در دین توسط تشیع انگلیسی هستیم. ما به افرادی که گردانندگان شبکه‌های تفرقه افکن هستند می‌گوییم شما اگر مغرض نیستید حداقل می‌توان گفت کج سلیقه هستید زیرا توهین به مقدسات اهل سنت موجب گرایش آن‌ها به وهابیت شده نه تشیع.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه هشدارهای امام حسین(ع) محدود به آن دوران نیستند بلکه در طول تاریخ تکرار می‌شوند تصریح کرد: وقتی شیخ فضل‌الله نوری را اعدام کردند حاضرین در آن مراسم با اینکه مسلمان بودند ولی خندیدند و دست زدند که این به دلیل بی‌بصیرت بودنشان بود.

وی ابراز کرد: قاتل شهید مطهری یک فرد متدینی بود که می‌گفت ما بر اساس آیات قرآن به این نتیجه رسیدیم که باید آقای مطهری به قتل برسانیم.

رفیعی شناخت و پذیرش حق را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: امام حسین (ع) در آخرین لحظات وقتی می‌خواست عازم میدان شود امام سجاد (ع) را در آغوش گرفت چند سفارش به ایشان کرد از جمله این که فرمود همواره سخن حق بگو گرچه تلخ باشد.

وی ادامه داد: مردم نسبت به حق سه دسته‌اند، دسته اول حق پذیران هستند. این‌ها افرادی هستند که ابتدا حق را شناخته و سپس آن را پذیرفته‌اند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به راه‌های شناخت حق گفت: چند راه برای شناخت حق وجود دارد که حس، عقل، فطرت و اعتماد جزو آنها هستند.

وی اظهار کرد: اعتماد یکی از راه‌های شناخت حق است یعنی ما ابتدا با کمک تحقیق و مطالعه شخصیت پیامبر، امام و مراجع تقلید را بشناسیم و سپس به این نتیجه برسیم که این‌ها افرادی هستند که اهل دروغ نیستند و سخنشان را بپذیریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با اشاره به داستان ملاقات رئیس مسیحیان با امام صادق (ع) خاطرنشان کرد: در زمان امام صادق (ع) رئیس مسیحیان به خدمت ایشان رسید و پرسید چرا شما برخلاف دیگر مذاهب اسلامی علاوه بر توحید و نبوت به امامت نیز معتقد هستید و امام در پاسخ فرمود چون در هر زمان باید حجتی از سوی خدا روی زمین باشد که بتواند پاسخگوی تمام سئوالات مردم باشد.

وی حق ستیزان را دسته دوم دانست و گفت: برخی از مردم حق ستیز هستند، یعنی حق را شناخته‌اند ولی با این حال باز هم با آن دشمن هستند که یهودیان زمان پیامبر از آن جمله‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی ساکتین در مقابل حق را گروه سوم برشمرد و تصریح کرد: خطرناک‌ترین دسته این‌ها هستند زیرا حق و باطل برایشان تفاوت ندارد و در واقع جزو لشکریان باطل می‌شوند بنا بر این علت وقوع واقعه عاشورا این بود که بسیاری از مردم آن دوران در برابر حق ساکت و بی‌تفاوت بودند.

منبع :  خبرگزاری فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.