گسترش فعالیت های مشکوک فرقه شیرازی در برخی از هیئت های مذهبی قزوین

به گزارش خبرنگار فرهنگی شاخص شنیده ها حاکی از آن است عوامل فرقه انحرافی و تندرو شیرازی با فرارسیدن ماه عزاداری سید و سالار شهیدان سعی در نفوذ به هیئات مذهبی استان قزوین را دارد و تاکنون اقداماتی را در این راستا انجام داده است.

یک منبع آگاه در گفتگو با شاخص گفت: دشمنان اسلام همیشه تلاش کرده اند تا افراطی‌گری های زیادی را به اسم اسلام در جهان تشکیل دهند و با حمایت های پشت صحنه از آنها و همچنین تبلیغ فعالیت های این گروه‌ها چهره ای افراطی از اسلام به نمایش بگذارند.

وی در ادامه بیان کرد: جریان شیرازی بیش از آنکه یک جریان فکری عمیق باشد یک جریان قدرت ­طلب سیاسی است که در پوشش مرجعیت و با شعارهای سنتی و سیاست ستیز(سکولاریسم)، به دنبال گسترش نفوذ خود در جامعه شیعی بوده و در این مسیر هر فرد یا جریانی را که به نحوی در مقابل بسط نفوذ خود ببیند با انواع اتهامات اقدام به تخریب وی می نماید.

این چهره مذهبی شهر قزوین در ادامه افزود:  اما نکته قابل تامل اینکه اخیراً با فرا رسیدن دهه اول ایام محرم فرقه شیرازی باز هم سعی در نفوذ به هیئت های مذهبی قزوین دارد تا با تزریق افکار غلط و انحرافی خود هیئت های مذهبی و اصیل شهر را از مسیر و رسالت اصلی خود دور کند.

وی در ادامه گفت: با بررسی وقایع سال های گذشته به این نتیجه می رسیم که نفوذ توسط فرقه شیرازی بارها اتفاق افتاده اما مدیریت صحیح و انقلابی هیئات مذهبی و جوانان با بصیرت شهر قزوین مانع اقدامات شوم این فرقه شده اند اما متاسفانه با بررسی هیت های مذهبی استان همچنان نام دو هیئت مطرح در لیست حامیان فرقه صادق شیرازی در استان به چشم می خورد.

این منبع آگاه با اشاره به اینکه این فرقه سرمایه گذاری بسیار زیادی برای انحراف مذهبی در بین هیئت های مذهبی انجام داده گفت: در سال گذشته یک استودیوی چند رسانه ای برای تولید کلیپ های انحرافی و خرافی در قزوین تاسیس شده بود که به لطف پروردگار شناسایی و تعطیل شد.

به گزارش شاخص برخی اقدامات تفرقه‌افکنانه و مشکوک این جریان به شرح ذیل می باشد و لازم است توجه ویژه ای نسبت به آن داشته باشیم:

۱-تأکید بر مسائل اختلافی شیعه و سنی

این جریان نه‌تنها اسلام عربی را مقابل اسلام عربی می‌گذارد، بلکه با اهانت به مقدسات اهل سنت و تشویق هواداران به سبب و فحاشی علیه سه خلیفه و عایشه زوجه حضرت نبی، به احساسات مذهبی اهل سنت علیه شیعه دامن زده و در مقابل بزرگداشت هفته وحدت که از ۱۲ تا ۱۷ ربیع است، ایام ۹ تا ۱۵ ربیع‌الاول را هفته برائت نامیده است.

۲-ترویج خرافه‌ها و اعمال غیرمتعارف مذهبی

درحالی‌که اکثر مراجع بزرگ شیعه، اعمالی چون قمه‌زنی را شنیع و حرام دانسته و با آگاهی از قضاوت ناظران غیر شیعه به استفاده از زنجیر تیغ‌دار و راه رفتن روی خار و آتش و … عزاداران را از چنین اعمالی بر حذر می‌دارند، جریان شیرازی مهم‌ترین مصادیق بزرگداشت شعائر حسینی را در مواردی چون قمه‌زنی، استفاده از زنجیر تیغ‌دار و راه رفتن روی خار و آتش و … در مراسم عزاداری دانسته و تنها از هیئت‌هایی که به این اقدامات مبادرت می‌ورزند پشتیبانی مالی می‌کنند.

۳-حرمت‌شکنی حریم مراجع و توهین به علما

گرچه اولویت این جریان، نفوذ به بیوت مراجع و علماء دینی است ولی آنجا که از این خط بازمانده و نتوانند همراهی مراجع و علما را کسب کنند رو به هتاکی و بی‌اعتبار سازی آنان می‌آورند که حرمت‌شکنی علیه آیات عظام بهجت، مکارم و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نمونه آن است. در عوض این جریان با برخی مدعیان مرجعیت مثل آقای صانعی روابط حسنه‌ای دارد.

۴-شبکه مداحان و عناصر تبلیغی:

بهره‌برداری از عواطف و احساسات مذهبی یکی از شیوه‌های توسعه نفوذ این جریان است که با ارتباط‌گیری با هیئت‌های مذهبی، حوزه‌های علمیه، مداحان و طلاب و روحانیون و پیشنهاد کمک‌های مالی و حل مشکلات آن‌ها دنبال می‌شود. هیئت‌ها و مداحانی که گرایش افراطی به تحریک احساسات و استفاده از شیوه‌های نامتعارف و جنجالی مثل قمه‌زنی و اهانت علیه مقدسات اهل سنت دارند، ازجمله اهداف اصلی این جریان برای وصل به شبکه تبلیغی به شمار می‌آیند.

۵- کمک مالی به هیئت های مذهبی : از شروط این جریان انحرافی برای کمک مالی هیئت‌های مذهبی استفاده نکردن از نام ، عکس شهدا و رهبری در هیئت‌های مذهبی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.