تشیع انگلیسی به دنبال حذف معرفت و تفکر از مکتب شیعه است

به گزارش قادمون  حجت الاسلام قاسمی از کارشناسان مذهبی قزوین، در جمع نمازگزاران مسجد امام خمینی(ره) قزوین با تاکید بر اینکه در کنار آداب ظاهری مجالس اهل بیت باید آداب باطنی را هم رعایت کرد تصریح کرد: آداب ظاهری باعث بهره‌وری بیشتر از مجالس اهل‌بیت می‌شود لذا رعایت آن بر همه ما لازم است اما باید در کنار این آداب ظاهری، آداب باطنی را هم مورد توجه قرار دهیم که یکی از مهمترین آنها داشتن معرفت نسبت به آرمان‌های امام حسین(ع) است.

 

این کارشناس دینی با بیان اینکه داشتن معرفت حسینی باعث بالا رفتن درک و شعور و معرفت در افراد می‌شود گفت: زیارت با معرفت امام حسین(ع) و نشستن در پای روضه آن حضرت زمینه‌ساز ظهور آخرین منجی بشریت خواهد بود.

 

وی تاکید کرد: مجالس اهل‌بیت باید دارای معرفت و درک حرکت جهانی اباعبدالله الحسین(ع) باشد. این موضوعی است که دشمن آن را مورد هدف خود قرار داده است و می‌خواهد مجالس غیر معرفتی را رواج دهد.

 

حجت‌الاسلام قاسمی با تأکید بر تلاش دشمن در جهت ایجاد انحراف در مسیر واقعی اسلام عنوان کرد: دشمن می‌خواهد اشک‌هایی که پای مکتب حسین(ع) ریخته می‌شود را به سمت اشک بی‌معرفت و بی‌تفکر ببرد تا شیعه از مسیر اصیل اهداف عاشورا دچار انحراف شود.

 

وی هدف دشمن را در این اقدام خود چنین دانست: دشمن در صدد است روح و آرمان موجود در مجالس اهل‌بیت را از شیعه و عزادار حسین(ع) بگیرد و شیعه را در 1400 سال قبل نگه دارد.

 

این کارشناس دینی افزود: رهبر معظم انقلاب چندی پیش از شیعه انگلیسی پرده برداشتند. این نشان از این دارد که عده‌ای در تلاشند تا با تحریف شیعه از آرمان و هدف و جدا شدن از مسائل روز و دنیای سیاست تنها برای کشته شدن حسین(ع) و یارانش اشک بی معرفت بیزند.

 

وی افزود: در این نوع محافل شیعه انگلیسی تلاش می‌کند از تفکر و رویش در افراد جلوگیری کند و به صورت هدفمند اینگونه القا می کند که باید تنها یزید 1400 سال پیش را مورد لعن قرار داد در حالی که در هر زمان و عصری یزید و تفکر یزیدی وجود دارد و باید با قرار دادن شاخصه‌های مورد نیاز یزید دوران خود را شناخت.

 

این کارشناس دینی با اشاره به وجود لعن در زیارت عاشورا، گفت: اگر در زیارت عاشورا افرادی را لعن می‌کنیم این تنها مصداقی از افراد و نوع تفکر آنهاست که باید با تعمیم آن و دانستن اینکه چه نوع تفکری منجر به ساخته شدن افرادی نظیر یزید و معاویه و یا شمر می‌شود از انحراف در خود اجتناب کنیم.

 

حجت‌الاسلام قاسمی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری به شناخت شیوه ‌ای انحراف در دین نیازمند هستیم عنوان کرد: دشمن با ابزاری چون ماهواره و شبکه‌های مجازی و برنامه‌های تلوزیونی در تلاش است تا در اسلام واقعی خدشه و تحریف ایجاد کند لذا باید مراقب بود در دام آنها قرار نگیریم.

 

وی ادامه داد: اگر نگاه ما کربلایی باشد و همه چه زن و چه مرد چه مادر و چه پدر در زندگی خود و تربیت فرزدانشان بینش و تربیت کربلایی را به کار گیرند بی‌شک با این آگاهی و بصیرت سد محکمی در مقابل توئطه‌های دشمن ایجاد خواهند کرد.

 

این کارشناس قزوینی با بیان اینکه مادران شهدا در ایران با الهام از کربلا و الگو گرفتن از قهرمانان روز عاشورا فرزندان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند گفت: یاری امام در هر عصری و خارج کردن ایشان از مظلومیت با ایستادگی پای آرمان‌هایی که برای تحقق آن خون‌های بسیاری داده شده کاری است که شهدا و خانواده های آنها انجام دادند.

حجت‌الاسلام قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: باید زینب‌وار از دین و انقلاب و خود حمایت کرده و اجازه ایجاد انحراف در مسیر آن را به دشمن ندهیم و نگذاریم غبار تحریف بر چهره آن بنشیند.

 

خبرگزاری رسا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.