باید جلوی نفوذ تسنن آمریکایی و شیعه انگلیسی گرفته شود

به گزارش قادمون ، منوچهر متکی وزیر امور خارجه اسبق کشور و معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری نسبت به شیعه انگلیسی و تسنن امریکایی بیان کرد: تسنن آمریکایی و تشیع انگلیسی دو حوزه ای است که مقام معظم رهبری مدت ها است هشدار می دهند و باید تلاشی وجود داشته باشد تا سرچشمه های نفوذ امریکا و انگلیس در تاریخ جهان اسلام نقش منفی خود را دانند.

 

وی افزود: پروژه نفوذ پروژه ای جدی است که دشمن در حوزه نرم افزار و سخت افزاری سرمایه گذاری کرده و گمان می کنم و رسالت سنگین رسانه های ما این است که این هشدار را به نسل جوان ما منتقل کنند و ضروری است .

 

متکی در مورد مصادیق شیعه انگلیسی و تسنن امریکایی بیان داشت: مصادیق ان روشن است و در سایتها و شبکه های تلوزیونی آنهایی که نفوذ را دنبال می کنند می بینیم همه یکخط را می‌روند و آن اینکه جهان اسلام نباید متحد شود و همگرایی جهان اسلام به ضرر اینها است.

 

وزیر امور خارجه دولت نهم تصریح کرد: امام خمینی(ره) نظریه وحدت جهان اسلام را به عنوان ضروری‌ترین اقدام پس از انقلاب و فقه بین المللی مطرح می کنند و مقام معظم رهبری این اندیشه را ارگانیزه کرده و سازمانی به نام مجمع جهانی تقریب مذاهب تشکیل می دهند .

 

وی افزود: یکی از اهداف مجمع جهانی تقریب مذاهب مبارزه فکری با اندیشه ایجاد تفرقه و اختلاف است و اکنون که همه می بینند جهان اسلام به صورت وحشتناکی مود حمله تفرقه گران قرار گرفته و دشمنی خونی به وجود می آورند فکر میکنم بعد از شکست نظامی جریان جدید به صورت بختکی به جان جهان اسلام افتاده نوبت اندیشمندان و علما و نخبگان است.

 

متکی تاکید کرد: باید پیاده نظام این جریانات را که دیگر نمی توانند عملیات نظامی کنند و در سراسر جهان اسلام سرباز گیری می کنند و می خواهند با اعوجاجات فکری انها را و انحرافاتشان تفکر خودشان را تبیین و تشریح کنند ، ما باید با هدف جذب آنها به سوی اسلام واقعی کار کنیم.

 

وی افزود: انهایی که جذب انها می شوند نیروهای متدینی هستند که ابزاری مورد استفاده قرار گرفتند. غیر از رهبران داعش و النصره که از زندانهای آمریکا و انگلیس حساب شده فراری داده شده اند برای هدایت این حرکت، بدنه آنها جای کار کردن دارد و به نظر من جمهوری اسلامی باید به این ظرفیت توجه کند. /فارس

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.