از حمله به «آیت الله خوشوقت» تا حمله به استاد رحیم پور ازغدی

زمانی که پیامبر (ص) توانست محبوبیّت فراوانی کسب کند، «قریش» دنبال یک راه چاره بود تا بتواند در ایام «حج» (که «مردم» زیادی از نقاط مختلف به «مکه» می آمدند) جلوی تاثیر «پیامبر» (ص) را بگیرد.

در جلسه ای که در «دار الندوه» (محل تشکیل جلسات مهم «قریش») برقرار شد، تمامی گزینه ها را بررسی کردند. برخی گفتند که بگوییم محمّد، «دروغگو» است. اما «ولید بن مغیره» این نظر را رد کرد و گفت: همه می دانند که محمّد، راستگو و امین است.

عده ای گفتند که بگوییم «کاهن» است. (یعنی شخصی که اخبار غیبی می گوید و مثلا با «جن» در ارتباط است) اما باز هم «ولید بن مغیره» قانع نشد و جواب داد: سخنان «محمد»، شباهتی با سخنان «کاهنان» ندارد. (و مردم، حرف را ما باور نمی کنند)

نظر بعدی این بود که بگویند محمّد، «شاعر» است. (و «قرآن» که این قدر «جذّاب» است، از «خدا» نیست، بلکه از نبوغ شعری اوست) ولی بار دیگر «ولید بن مغیره» پاسخ داد که ما «شعر» زیاد شنیده ایم ولی «قرآن»، قابل مقایسه با «شعر» نیست! (بلکه بسیار بالاتر از «شعر» است)

در نهایت همگی ساکت شدند و رو به «ولید بن مغیره» کردند که دیگر چیزی به «ذهن» ما نمی رسد، تو چه می گویی؟

او پس از لحظاتی تفکر، گفت: بگوییم که او «ساحر» (جادوگر) است! (و برای همین، «محبوبیّت» زیادی پیدا کرده و افراد زیادی، – به دست او – «مسلمان» می شوند)

لذا روی کلمه «ساحر» بسیار تبلیغات کردند و متاسفانه توانستند خیلی از افراد را از «پیامبر» (ص) دور کنند. (تا جایی که «قرآن» (درباره این «ماجرا» می گوید): «قُتِلَ کَیْفَ قَدَّرَ»: مرگ براو (ولید بن مغیره) عجب نظریه ای داد! و نکته‌ی جالب تر این است که این «جمله» را در «قرآن» دوبار تکرار می کند تا «تاکید» نماید که این راه حلِ «ولید بن مغیره»، بسیار تاثیرگذار بود)[۱]

امروزه یکی از راه هایی که می توان به وسیله‌ی آن، «مردم» را از «افراد با بصیرت» دور کرد “اتهام زنی»” است.

چند وقت پیش، «حضرت آیت الله خوشوقت» (ره) را متهم کردند که «منکر حضرت رقیّه» است! در حالی که اصلا ایشان (در سخنرانی خود) «حضرت رقیّه» را انکار نکرده بودند!

اما پشت سر هم، این کلمه (منکر حضرت رقیه) را درباره ایشان تکرار کردند تا بتوانند مردم را از ایشان دور نمایند.[۲]

رحیم-پور-خوشوقت

و ای کاش مسئله به این جا ختم می شد! چرا که متاسفانه عده ای این «اتهام» را پر رنگ کرده و به دفتر «علما» می روند و آنان را تحریک نموده تا موضع گیری کنند و در نتیجه افرادی (همچون «آیت الله خوشوقت») لگد مال شده و دیگر اعتباری بین «مردم» نداشته باشند.

این حرکت پلید، همان چیزی است که «امام خامنه ای» به آن هشدار داده بودند که – مثلا در جریان «کمک ایران به مردم فلسطین» – یک افرادی به دفتر علما می رفتند و آنان را تحریک می کردند که «فلسطینی» ها، ناصبی (دشمن «اهل بیت» اند)!! تا «علما» را وادار کنند که موضع نشان دهند و به «رهبر انقلاب» فشار بیاورند.[۳]

یکی از سایت هایی که در این «جوسازی» ها، تاثیر بسزایی دارد، سایت «شیعه آنلاین» است. این «سایت»، در تازه ترین «جوسازی» ها، یک جریان جدید را شروع کرده است.

این بار، «استاد رحیم پور ازغدی» را «منکر حضرت محسن» (ع) (فرزند حضرت «زهرا» (س) که در جریان حمله‌ی «عمر» به خانه‌ی ایشان، سقط شد و به شهادت رسید) معرفی کرده است!

سپس عده ای، برای «تحریک» برخی «علما»، نامه ای به بعضی از بزرگان داده اند (که «متن» آن غیر واقعی و تحریک آمیز است) و سپس آن را در «سایت شیعه آنلاین» پخش نموده اند.

این در حالی بود که اصلا «استاد رحیم پور ازغدی»، حصرت «محسن» (ع) را انکار نکرده، بلکه گفته بود که بعضی از «مراجع» هشدار داده اند که برای حضرت «محسن» (ع) (مانند «محرم») دهه عزاداری برگزار نکنید. چرا که این کار «مردم» را دلزده می کند و رغبت آنان به سایر «عزاداری» ها (مانند «محرم») کم تر می شود.[۴]

لازم به «یادآوری» است که «استاد رحیم پور ازغدی» بار ها از سوی گروه های «منحرف»، تهدید به «ترور» شده و حتّی «وزارت اطلاعات»، گروهی را – که قصد «ترور» ایشان را داشتند – دستگیر نموده است. اما این بار به نظر می رسد، طرح «ترور شخصیتی» ایشان کلید خورده است.

لوگو-2

(شیعه آنلاین بخوانید شیرازی آن لاین) در «جوسازی»‌هایش، به افرادی حمله می کند که جزء «خواص بصیر» هستند (مانند «آیت الله سید احمد خاتمی»، «آیت الله مصباح» و …[۵]) و از طرفی از «جریان منحرف شیرازی»، بارها دفاع نموده و نسبت به نهاد های «انقلابی» (مانند «صدا و سیما»،‌ »وزارت اطلاعات»، «آستان قدس رضوی» و …[۶] ) همواره «فضاسازی» نموده است.

اما «شیعه آنلاین= شیرازی آن لاین»، برای این که دست برتر را داشته باشد و بتواند افراد بیشتری را به دور خود جمع کند متوسل به «اتهام زنی» شده و می خواهد از احساسات «هیئت» های عزاداری و «مداحان» (نسبت به «اهل بیت») سوء استفاده نموده و آنان را جذب «جریان سازی» خود نماید.

……………………………..

منابع

[۱] ر.ک: طبرسی، مجمع البیان فی تفسیر القرآن، ج ۱۰، ص ۵۸۳ و ۵۸۴، چاپ سوم، ۱۳۷۲، تهران: ناصر خسرو.

[۲] همین اخیرا نیز سایت «شیعه آنلاین»بار دیگر مطلبی را منتشر نموده است و دوباره به «آیت الله خوشوقت» حمله می کند و در حرکتی مشکوک، نام «رهبر معظم انقلاب» را نیز – در این ماجرا – وارد می کند و می گوید، «آیت الله خوشوقت»، پدر زن پسر رهبر انقلاب است.

لازم به ذکر است که در همان «خبر»، به «وزارت اطلاعات» حمله شده است که چرا دفتر شبکه «امام حسین» (ع)‌(که از شبکه های ماهواره ای زنجیره ای «بیت شیرازی ها» بوده و بارها موجب اختلاف بین «شیعه و سنی» شده و از «شیعه»، یک مذهب «خشن» و «زشت» نشان می دهد) را در «قم» پلمپ نموده است!

(ر.ک: سایت «شیعه آنلاین»، خبر «ارتباط مستقیم صدا و سیما با شبکه‌ای که وزارت اطلاعات آن را پلمپ کرد!» تاریخ نشر: ۲۱ آبان ۹۳)

[۳] … جمهوری اسلامی در همه‌ی سطوحش؛ از رهبری و ریاست جمهوری و مسئولین گوناگون و مردم و تظاهرات و پول و کمک و سپاه و غیره، همه در خدمت برادران فلسطینیِ مظلوم و مسلمان قرار گرفتند. در بحبوحه‌ی این حرفها، یک وقت دیدیم که ویروسی دارد تکثیر مثل میکند؛ دائم میروند پیش بعضی از بزرگان، بعضی از علماء، بعضی از محترمین، که آقا! شما دارید به کی‌ کمک میکنید؛ اهل غزه ناصبی‌اند! ناصبی یعنی دشمن اهل‌بیت. یک عده هم باور کردند! دیدیم پیغام و پسغام که آقا، میگویند اینها ناصبی‌اند. گفتیم پناه بر خدا، لعنت خدا بر شیطان رجیمِ خبیث. در غزه مسجد الامام امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابی‌طالب هست، مسجد الامام الحسین هست، چطور اینها ناصبی‌اند؟! بله، سنی‌اند؛ اما ناصبی؟! اینجور حرف زدند، اینجور اقدام کردند، اینجور کار کردند. (دیدار «امام خامنه ای» با «روحانیت و طلاب شیعه و سنی کردستان»، ۲۳/۲/۱۳۸۸)

[۴] شاید که اشاره ایشان (استاد «رحیم پور») به سخنان «آیت الله شبیری زنجانی» بود که البته ایشان نیز – گرچه «مرجع تقلید» بودند – ولی از تیغ «شیعه آنلاین» جان سالم به در نبردند! زیرا که همین «سایت» (بعد از سخنانی که «آیت الله شبیری زنجانی» در همین زمینه فرمودند) مطالبی  را بر ضد ایشان منتشر نمودند!! (ر.ک: سایت «شیعه آنلاین»، خبر «انتقاد غیر مستقیم از اظهارات آیت الله شبیری زنجانی»، تایخ نشر: ۲۶ اردیبهشت ۹۳)

[۵] ر.ک: سایت «شیعه آنلاین»، خبر «خاتمی: راهپیمایی روز قدس ثواب شب‌های قدر را دارد!»، تاریخ نشر: ۴ مرداد ۹۳ و خبر «از آیت الله مصباح یزدی انتظار نداشتیم!»، تاریخ نشر: ۱۳ خرداد ۹۳ و خبر «واکنش صریح استاد اخلاق به سخنان مصباح یزدی»، تاریخ نشر: ۱۹ خرداد ۹۳ و خبر «از رئیس جمهور انگلیسی تا مرجع انگلیسی!»، تاریخ نشر: ۲۸ خرداد ۹۳ و … .

[۶] ر.ک: سایت «شیعه آنلاین»، خبر «پخش زیارت عاشورا در صدا و سیما ممنوع شد! »، تاریخ نشر: ۲۷ اردیبهشت ۹۳ و خبر «آیا صدا و سیما عزادار مولای متقیان (ع) نبود؟»، تاریخ نشر: ۳۰ تیر ۹۳ و خبر «حذف “لعن زیارت” توسط آستان قدس رضوی! + تکمیلی»، تاریخ نشر: ۲۴ بهمن ۹۲ و … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.