اختتامیه نشست جریان شناسی تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی

جریان شناسی تشیع انگلیسی

جریان شناسی تشیع انگلیسی -نشست مشترک علما و چهره های تقریبی شیعه و اهل سنت مناطق تلفیقی خراسان رضوی با عنوان نشست جریان شناسی تشیع انگلیسی و تسنن آمریکاییامروز در مشهد پایان یافت.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، مدیر اجرایی حوزه علمیه خراسان امروز در این مراسم گفت: یکپارچگی مردم و استقلال کشور بزرگترین نعمت است و دشمن درصدد است از طریق نفوذ، آزادی و وحدت را از بین ببرد پس باید اختلافات را کنار بگذاریم و بیش از پیش متحد شویم.

حجت الاسلام اکبر فرجام افزود: ولایت تعیین کننده مرز بین کفر و حق است و برای جلوگیری از نفوذ دشمن باید شیعه و سنی و همه اقشار اجتماع گوش به فرمان رهبری باشند.

وی گفت: اینکه امروز به نام اسلام، در دنیا مسلمان کشی به راه انداخته اند نشان می دهد مرزهای بین کفر و اسلام جا به جا شده است.

مدیر اجرایی حوزه علمیه خراسان گفت: رسالت علما در این برهه معرفی دین به مردم است تا عناصر افراطی فرصت نیابند تا به نام اهل بیت(ع) اهل سنت را تهدید کنند یا جوانان اهل سنت را در مقابل شیعه بشورانند.

حجت الاسلام فرجام نشست جریان شناسی تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی افزود: اختلاف در دین پذیرفته است اما تنازع پذیرفته نیست و باید اختلافات بین شیعه و سنی در مجالس بحث و وعظ بیان و ختم شود تا زمینه ای برای پیکار و دشمنی نشود.

جریان شناسی تشیع انگلیسی

مدیر اجرایی حوزه علمیه خراسان همچنین انقلاب اسلامی را مرکب از سه ضلع ایمان مردم، وحدت ملت و رهبری اعلام کرد و افزود:دشمنان لحظه به لحظه اوضاع را رصد می کنند و برای تخریب نظام از هر سه ضلع وارد میشوند تا مثلث انقلاب را برهم بریزند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیز گفت: نشست جریان شناسی تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی با حضور 120 نفر از علما و چهره‌های تقریبی شیعه و اهل سنت مناطق تلفیقی خراسان رضوی در زائرسرای کارگران مشهدبرگزار شد.

علما در چهار کمیسیون مجزا با موضوعات حج، وحدت، دشمن شناسی و تقریب مذاهب مشکلات را استخراج و راهکارها را تبیین کردند.

مدیر کل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: تفرقه بین ادیان و مذاهب، نقشه شوم دشمنان است و مسلمانان از تفرقه منع شده اند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین احمد حاتمیان در نشست مشترک علما و چهره های تقریبی شیعه و اهل سنت مناطق تلفیقی خراسان رضوی افزود: شکوفایی و باروری همه علوم در سایه اختلاف اندیشه ها و تفکرات اندیشمندان ایجاد شده و این گونه اختلاف ها امری طبیعی است، اما آن چه در اسلام از آن منع شده، تفرق و تنازع است.
حاتمیان ادامه داد: مشکل امروز ما جهالت عده ای است که برداشتی غیرصحیح و گمراه شده از اسلام دارند.
او تصریح کرد: در شرایط امروز، حضور شوم دو جریان افراط گرای تشیع و تسنن در جهان اسلام مشکلاتی را ایجاد کرده است که از تفکر انگلیسی و یا آمریکایی سرچشمه می گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین حاتمیان با اشاره به بخشی از نقشه های این دو جریان برای جذب مسلمانان اهل سنت و شیعه، افزود: فعالان این جریان ها از واژه های زیبا و فضیلت و ارزش های اسلامی مقدس همچون هجرت، جهاد، شهادت و خلافت رسول الله استفاده می کنند و مسلمانان را از سراسر جهان به سمت خود می کشانند تا اهداف خود را دنبال کنند.
او بر ضرورت هم اندیشی و همراهی عالمان اهل سنت و شیعه برای مقابله با این جریان ها تاکید کرد.
امام جمعه اهل سنت تربت جام، هم در این نشست با اشاره به آیات قرآن کریم،گفت: اگر کسی به دنبال تفرقه برود، قطعا بر خلاف دستور صریح خداوند در قرآن مجید عمل کرده است.
مولوی شرف الدین جامی الاحمدی افزود: این دوران فصلی حساس از تاریخ اسلام را تشکیل می دهد که باید علما و اندیشمندان آن را بشناسند و به اهل سنت و شیعه معرفی کنند تا دیگر فریب این فرقه سازی ها را نخورند و البته وظیفه سنگین تر علما و دولتمردان مسلمان در ایران و در دیگر نقاط، چه شیعه و چه اهل سنت، این است که خود در گفتار و عمل عامل اتحاد داشته باشند و تفرقه پرهیز کنند.
دستیابی به تفاهم مشترک درباره مسائل و مشکلات جهان اسلام و راههای مبارزه با افراطی گری از اهداف برگزاری این نشست بود.
برگزاری کارگروه های راهکارهای اجرایی وحدت و تقریب، سبک زندگی در آرمان وحدت، حج ابراهیمی و دشمنان وحدت و روش مواجهه با توطئه آن ها از برنامه های این نشست بود .

این نشست با هدف تولید مطالب محتوایی برای علما برای استفاده در سخنرانیها و مجالس و استخراج راهکارهای عملی برای تحکیم وحدت برپاشد.

 منبع خبر:

ویدئوهای وب سایت قادمون را  در آپارات دنبال کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.