تشیع لندنی باید جمع گردد و همه در راه اسلام ناب محمدی باشند

به گزارش قادمون ، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه تبریز، با اشاره به 12 اردیبهشت ماه و روز معلم به جایگاه شهید مطهری اشاره کرد و گفت: سالروز شهادت این مؤلف باید برای تمام معلمین روش این استاد شهید اسوه و الگو باشد که توانست نسل جوان را به سوی انقلاب سوق دهد و آثار قلمی وی مثبت و بدون اشکال است.

 
وی افزود: این شهید بزرگوار، دلسوزی و ولایتمداری را از اسلام ناب الهام گرفته و از هرگونه تحجر و التقاط مبرا می‌باشد.

 
آیت الله مجتهد شبستری در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز تبریز، با اشاره به بعثت پیامبر اکرم (ص) باعث تحولی در سطح دنیا شد، اظهار داشت: این بعثت باعث تحول و بازگشت نورانیت از دست رفته به دنیا شد که در نهایت توحید به جای خرافات، مواسات و عدالت به جای ظلم، برادری و صمیمیت به جای خونریزی در سراسر دنیا انجام گرفت.

 
خطیب جمعه تبریز، با اشاره به اینکه در زمان انقلاب اسلامی شاهد تولد ثانوی اسلام شدیم، گفت: در زمان انقلاب اسلامی لطف خداوند شامل حال ملت ایران شد و در زمانی که اسلام را افیون توده‌ها و مستضعفین می‌نامیدند، انقلابی پیروز شد که مقدمه حکومت جهانی امام عصر (عج) است.

 
آیت الله مجتهد شبستری با انتقاد از عدم رعایت زمان نماز جمعه توسط برخی هیئات مذهبی به برخی تندروی‌ها در جهان شیعه اشاره کرد و تصریح کرد: اکنون در بین شیعیان تشیع لندنی و تندروی ترویج می‌شود که همه این‌ها باید جمع گردد و همه باید در راه اسلام ناب محمدی باشند و عزاداری‌ها باید با بینش حسینی همراه باشد.

 
وی ادامه داد: استکبارستیزی از جمله اهداف عاشوراست و برای حفظ عظمت آن از عزاداران با معرفت حسینی باشیم و از حسین زمان حمایت کنیم.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.