کسانی که امام حسین را تنها گذاشتند شیعه انگلیسی بودند!

به گزارش قادمون ، استاد حسن رحیم پور ازغدی در همایش ملی بازخوانی ماهیت تشیع انگلیسی با بیان اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مذهب فراموش شده بود، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن خواست به نام اسلام با آن مقابله کند. آنها حتی به خون علمای سنی که تکفیری نیستند تشنه هستند. اما هیچ کس در اروپا مزاحم تکفیری ها نیست. مردم دنیا باید اسلام را با وهابی ها بشناسند و شیعه را هم که اصلا نمی شناسند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: شیعه انگلیسی یعنی تشیعی که انگلیس و آمریکا دوست دارند و می خواهند این تشیع رواج پیدا کند. شیعه انگلیسی را در چند فرد و چند شبکه ماهواره ای محدود نکنید. این یک تفکر است. شیعه انگلیسی قبل از خود انگلیسی ها بوده است. هنوز آمریکا نبود که اسلام آمریکایی بود. شیعه انگلیسی همانی است که امیر المؤمنین (ع) را در نبرد تنها می گذارد. شیعه انگلیسی همان هایی هستند که امام حسین (ع) را در کربلا تنها گذاشتند.
 
وی با تأکید بر اینکه شیعه انگلیسی یک طیف است و یک بخش از آن خود من و شماییم، گفت: اگر ما این همه شیعه داشتیم وضعیت ازدواج، طلاق، اعتیاد و زندگی ما طور دیگری بود. توده های شیعه انگلیسی احتیاج به آگاهی دارند و بخش سازماندهی شده رهبران آنها را باید افشا کرد.
 
رحیم پور ازغدی ادامه داد: ظلمی که این تیپ فکری به تشیع می کند بیش از ظلمی است که به تسنن می کند. اگر راست می گویید باید کنار حرم امام حسین (ع) بجنگید. ما مشکلمان به قمه زنی نیست؛ معنای اجتماعی و مفهمم سمبولیکش مهم است.
 
وی ائمه معصومین (علیهم السلام) را اولین کسانی دانست که با این تفکر مقابله کردند و اظهار کرد: ظلم بزرگ این است که تشیع را به یک تعصب تبدیل کنند و به جای اسلام ناب و دو قطبی اسلام و کفر، جنگ شیعه و سنی راه بیاندازند. دو جریان شیعه انگلیسی و تکفیری وهابی را ایجاد کردند و جهان حرف آنها را به نام حرف اسلام می شنود.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: این تفکر ادامه همان تفکری است که اهل بیت را تنها می گذارد و خود ائمه آنها را تکفیر کردند. امام هادی (ع) برای این افراد حکم اعدام داد و حتی امام حسن عسکری در زندان برای آنها حکم ارتداد داد.
 
وی به ذکر نمونه هایی از عوام فریبی پرداخت و گفت: یزید جلوی مردم خطبه نماز جمعه می خواند و معاویه وصیت کرد که چند تار موی پیامبر (ص) را در کفن من بگذارید. ظاهر حرف های آنها مذهبی است؛ اما حتی از فرزندان اهل بیت داشتیم که مقابل ائمه ایستادند. تکفیری ها ادامه بنی امیه و روششان روش خوارج است.
 
رحیم پور ازغدی تصریح کرد: شیعه انگلیسی می گوید من عاشق علی هستم. اولین کسی که حب دروغی را زیر سؤال برده خود علی (ع) است. از این نورهای قلابی خیلی در تاریخ داریم. اما متأسفانه صدای آنها بلند است و با سلاح حب اهل بیت (علیهم السلام) عوام را می فریبند و خواص را ساکت می کنند. این مسیر دقیقی است که به معرفت، صبر و عقلانیت نیاز دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.