تشیع انگلیسی و تسنن مورد حمایت آمریکا هر دو برادران شیطان هستند

حضرت آيت الله امام خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در اجتماع پر شکوه و کم نظير مردم وفادار ايران در حرم مطهر  بنيانگذار  کبير جمهوري اسلامي ، مکتب امام خميني را نقشه راه پر اميد ملت ايران خواندند و با اشاره به ضرورت مقابله با تحريف شخصيت امام ، تاکيد کردند : بازخواني اصول مستند مکتب امام ، تنها راه مقابله با تحريف شخصيت آن بزرگوار است ، اصولي مانند : اثبات اسلام ناب محمدي ونفي اسلام آمريکايي ، اعتماد به صدق وعده الهي و بي اعتمادي به مستکبران ، اعتماد به اراده و نيروي مردم و مخالفت باتمرکزهاي دولتي ، حمايت جدي از محرومان و مخالفت با اشرافيگري ، حمايت از مظلومان جهان و  مخالفت صريح و بي ملاحظه با قلدران بين المللي ، استقلال و  رد سلطه پذيري ، و تاکيد بر وحدت ملي.

رهبر انقلاب با اشاره به استمرار سياست تفرقه‌افکني، ايجاد تفرقه در دنياي اسلام را از سياستهاي اصلي استکبار و امريکا خواندند و خاطرنشان کردند :در مقابل اين توطئه، نگاه جمهوري اسلامي، نگاه «امت‌ساز» و در راستاي تحقق امت اسلامي است و ايران بر همين اساس، همان روابطي را که با برادران شيعه حزب الله داشت، با برادران فلسطيني سنّي مذهب داشته است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، طرح «هلال شيعي» توسط عوامل دست دوم امريکا و همچنين مماشات و يا کمک  آمريکا به جريانهاي تروريستي در عراق و سوريه نظير داعش را از جمله شواهد سياست تفرقه‌‌افکني مذهبي استکبار برشمردند و افزودند: همه، چه سني و چه شيعه بايد توجه کنند که بازي دشمن را نخورند.

ايشان تأکيد کردند: هم آن تسنني که مورد حمايت امريکاست و هم آن تشيعي که از لندن به دنيا صادر مي‌شود، هر دو برادران شيطان و عوامل استکبار و غرب هستند.

رهبر انقلاب از همين زاويه، انتخاب شعار امسال يعني همدلي و همزباني و تأکيد بر آن را در مقابل توطئه تفرقه افکني دشمن خواندند و گفتند: دشمن اصل موجوديت اسلام را تهديد مي‌کند و همه اقوام و مذاهب بايد در کنار يکديگر با تشکيل «يد واحده» اجازه ندهند دشمن به قلمرو وسيع دنياي اسلام نفوذ کند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در جمع بندي اين بخش از سخنانشان، مبناي جاذبه و دافعه امام(ره) را همين اصول اساسي خواندند و افزودند: اصول امام منحصر در اين موارد نيست و صاحبنظران مي‌توانند در اين خصوص جستجو و تحقيق کنند اما کسي نبايد آنچه را که خود مي‌پسندد به امام(ره) نسبت دهد، بلکه اظهارات بايد بر مبناي اصولي باشد که در منابع مربوط به امام(ره) آنهم به صورت مستمر و مکرر از ايشان وجود دارد.

رهبر انقلاب در بخش پاياني بيانات خود، به يک واقعيت مهم اشاره و تأکيد کردند: همه بدانند که هدف دشمن بازگشت به دوران سلطه بي قيد و شرط خود بر اين کشور است و اخم، لبخند، وعده و تهديدهاي او نيز براي دستيابي به همين هدف است.
ايشان، اساس دشمني با اسلام را به دليل مخالفت با بازگشت همين سلطه‌گري خواندند و خاطرنشان کردند: دشمن با اسلام مخالف است، چون اسلام نيروي مقاوم در مقابل اين توطئه است، آنها با ملت ايران هم مخالفند، چون ملت مقابل آنها مثل کوه استوار ايستاده است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به اظهارات يک سياستمدار قديمي امريکايي مبني بر اينکه گروههاي تروريستي تکفيري براي غرب اهميتي ندارند و بايد ايران را که به دنبال ايجاد تمدن عظيم اسلامي است، دشمن خود دانست، افزودند: اين سياست، اهميت و ضرورت امت سازي در دنياي اسلام را نشان مي‌دهد و همه بايد بدانند که دشمن تمام تلاش خود را مي‌کند که جلوي حرکت اسلامي و پيشرفت و ترقي ملت ايران را بگيرد.

ايشان تأکيد کردند: دشمن در ميان ملت با هر کسي ايستادگي بيشتري بکند، بيشتر مخالف است، آنها با عناصر مومن و حزب اللهي و سازمانها و نهادهاي انقلابي بيشتر مخالفند چون مي دانند که اين عناصر سدهاي محکم و مستحکمي در مقابل نفوذ دشمن هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.