تشیع لندنی همواره به مسلمانان اهانت و فحاشی می کند

به گزارش قادمون ، آیت الله محسن حیدری ، در دوره طرح ولایت بسیج رسانه خوزستان اظهار کرد: اخلاق در رسانه یکی از مسائل مهمی است که اصحاب رسانه باید نسبت به آن اهتمام ویژه ای داشته و توجه لازم را نیز داشته باشند.
 
وی افزود: البته تمامی مردم باید اخلاق را در جنبه های فردی و اجتماعی و همچنین حوزه های مختلف مانند انقلابی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی رعایت کنند.
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خطاب به اصحاب رسانه گفت: رنگ و بوی کار شما رنگ و بوی انبیاء است. قرآن، انبیاء را اصحاب رسانه معرفی می کند که پیام های الهی را منتقل می کنند و از هیچ کسی به غیر از خدا ترس ندارند.
 
حیدری بیان کرد: یک خبرنگار مؤمن، متدین و اخلاق مدار باید هفت اصل را همیشه رعایت کند. علم اولین اصل است و خبرنگار وقتی می خواهد خبری را انتشار و اطلاع رسانی کند باید نسبت به آن علم و یقین داشته باشد.
 
وی با اشاره به اینکه یک خبرنگار نباید شایعات را انتشار دهد، عنوان کرد: صداقت، دومین اصلی است که خبرنگاران باید آن را مورد توجه قرار بدهند. هرچند که دروغ گفتن حرام است ولی راست گفتن نیز واجب نیست؛ یعنی گاهی مواقع برای اینکه کسی متضرر نشود می توان سکوت کرد. دروغ مصلحت آمیز هم برخی مواقع مانند دفاع از مظلوم در مقابل ظالم ایرادی ندارد.
 
امام جمعه موقت اهواز یادآور شد: خیرخواهی نیز سومین اصل است و خبرنگاران باید خیر جامعه را درنظر گرفته و بر اساس آن حرکت کند. همچنین شجاعت چهارمین اصل موردنظر است و خبرنگاران باید فقط از خدا بترسند.
 
حیدری ادامه داد: دوری از لجاجت و تعصب منفی و دوری از اهانت نیز پنجمین و ششمین اصل مورد بحثی است که خبرنگاران باید نسبت به آن پایبند باشند. به هر حال بر اساس روایات دینی برای محکوم کردن دیگران نباید از الفاظ رکیک استفاده کرد.
 
وی تأکید کرد: متأسفانه تشیع لندنی همواره به مسلمانان اهانت و فحاشی می کنند و بهانه ای به دست برخی از سنی ها می دهند.
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان در پایان گفت: آخرین و هفتمین اصلی که خبرنگاران باید آن را درنظر داشته باشند، اصل شفافیت است. خبرنگاران باید مطالب و اخبار خود را رک، صریح، در عین شفافیت و بدون روتوش بیان کنند.
 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.