باید جلوی حرکت انحرافی تشیع انگلیسی در اربعین را بگیریم

به گزارش قادمون ، نشست تخصصی «بررسی فعالیت‌های قرآنی مراسم اربعین» با حضور لاله افتخاری عضو کمیسیون آموزش عمومی شورای توسعه فرهنگ قرآنی و حسن محمدی مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور ، دوشنبه اول شهریور در ساختمان این اتحادیه برگزار شد.
 
افتخاری گفت: باید از ظرفیت اربعین، کربلا و جریانی که وجود دارد برای همه زمان‌ها و مکان‌ها استفاده کنیم و دل مخاطبان قرآنی را بیدار کنیم، همه ما باید تلاشمان رابکنیم تا مسئله‌ای که از امام حسین (ع) آموختیم مبنی براینکه اگر حتی سر از بدن جدا شد، برای ما جدایی قرآن و عترت امکان ندارد را عملی و اجرا کنیم.
 
وی افزود: سال گذشته با همکاری‌های خوبی که انجام گرفت قرار شد از ظرفیت اربعین برای انس با قرآن استفاده بیشتری شود. البته در سال‌های گذشته‌تر هم اقداماتی از سوی موسسات عراقی و هم ایرانی صورت می‌گرفت، اما به صورت منظم و قراردادی نبود. تاکیدی که مقام معظم رهبری دارند این است که کربلا از مردمی بودن آن بیرون نیاید. همین‌ها اقتضا می‌کرد اتحادیه وارد شود لذا دوستان زحمت کشیدند نشست خبری برگزار و بروشورهایی را منتشر کردند. بدین ترتیب شورای راهبری فعالیت‌های اربعین به موسسه تشکل‌های قرآن و عترت سپرده شد.
 
عضو کمیسیون آموزش عمومی شورای توسعه فرهنگ قرآنی ادامه داد: در سفری که دو هفته قبل به کربلا داشتیم، پیشنهاداتی دادیم مبنی بر اینکه یک کمیته خاص از نقش بانون در اربعین باز کنیم. پیشنهادات و مصوباتی بوده است. بعضی برنامه‌های مشترک بین آقایان و خانم‌ها و در بخشی برنامه‌های مختص خواهران در مراسم اربعین برپا است. از ۲۵ موکب قرآنی که برپا می‌شود، ۲۰ موکب مشترک بین آقایان و بانوان است و ۵ موکب مختص بانوان قرار دارد.
 
افتخاری در پایان تصریح کرد: در اربعین بودن مهم نیست، مهم این است که دلمان با کربلا و امام حسین (ع) باشد. در اربعین حرکت ما باید منسجم و قرارگاهی باشد. همه افراد، صنوف مختلف وارد عرصه شوند و عشق و ارادت خودشان را به آقا امام حسین (ع) ابراز نمایند. باید کار کانالیزه صورت گیرد و در همه ظرفیت‌ها راه نفوذ دشمن را ببندیم و جلوی یکسری حرکت‌های منحرف‌کننده کربلا را در اربعین مثل تشیع انگلیسی بگیریم.
 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.