شبهه‌افکنی‌های زیادی ‌در ارتباط با محرم و عاشورا آغاز شده/شیعه انگلیسی به دنبال توطئه علیه مکتب تشیع است ‌

به گزارش قادمون ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر در گردهمایی یاوران حسینی یزد با اشاره به اینکه در ابتدای انقلاب رسانه خاصی در اختیار انقلابیون نبود، اظهار داشت: امروز شرایط به عکس است و رسانه ها و ظرفیت های زیادی در اختیار نظام انقلاب اسلامی ایران است.
 
وی افزود: متاسفانه به این وجود شاهد این هستیم که آسیب‌های اجتماعی به شدت رو به گسترش است و افرادی که در دادگاه‌ها هستند به خوبی این موضوع را متوجه می‌شوند.
 
قاضی‌عسکر وقوع حوادث، طلاق و بی‌حجابی و موارد مخلتف دیگر را از جمله این آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: این نشان می‌دهد که شرایط امروز جامعه شرایط بسیار خطرناکی است و نباید به این که این امکانات را در اختیار داریم، دلخوش کنیم.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم از اصل مکتب فاصله بگیریم، گفت: متاسفانه اطلاعات مردم نسبت به مسائل فقهی، شرعی و زندگانی و سیره اهل بیت(ع) بسیار کم است.
 
وی گفت: امروز یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی ما این است که جوانان ما از طریق اینترنت و حتی در خانه بدون اینکه والدین از آن اطلاع پیدا کنند، به وسیله چت با افراد مختلف از راه درست فاصله می‌گیرد.
 
قاضی عسکر با اشاره به شبهه‌افکنی‌های زیادی که در ارتباط با محرم و عاشورا آغاز شده، گفت: وضعیت خیلی وضعیت حساسی است و هجمه هم به حدی زیاد است که اگر فکری در این زمینه نکنیم، قطعا آسیب می‌بینیم.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت یکی از مهمترین ظرفیت‌های فرهنگی برای مقابله با این شبهه‌افکنی‌ها و انحرافات را محرم و صفر دانست و گفت: مسئله بعدی بحث مخاطب‌شناسی است، متاسفانه مباحث امروزه کلیشه‌ای شده و بر اساس نیاز مخاطبانمان محتوا تهیه نمی‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: نکته سوم بحث پیام‌رسانی است، در مقابل این شبکه‌ها چقدر می‌خواهیم برای مردم صحبت کنیم و چگونه مخاطبان ما باید این پیامهای سخنان ما را دریافت کنند.
 
قاضی عسکر با اشاره به اینکه رسانه‌های ضد انقلاب به دنبال سوء استفاده از صحبت‌های نادرست در سخنرانی‌های طلاب و روحانیون است، تاکید کرد: در شرایطی که شیعه انگلیسی به دنبال توطئه علیه فرهنگ تشیع است و گروه‌های تروریستی داعش و دیگر تکفیری‌ها به دنبال ضربه زدن به اسلام هستند، محتواهای نامناسب در عزاداری‌های کشور بسیار خطرناک است.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت یکی از نیازهای جامعه امروز ما را آموزش آداب معاشرت دانست و گفت: امروز واقعا در جامعه نیازمند بهبود وضعیت آداب معاشرت هستیم، ما باید به جوانان نحوه انتخاب همسر و زندگی را آموزش دهیم که ازدواج‌ها به طلاق کشیده نشود.
 
وی با اشاره به اینکه باید مراقب ورود تحریف به مداحی‌ها و مراسم‌های عزاداری باشم و از آن جلوگیری کنیم، تاکید کرد: خوشبختانه الان کتاب‌های بسیار خوب و مقاتل صحیحی در اختیار روحانیون و طلاب قرار دارد، باید این منابع را درست بخوانیم و درست هم استفاده کنیم.
 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.