تشیع انگلیسی به دنبال ترویج سکولاریسم در هیئات مذهبی است

به گزارش قادمون ، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا آشتیانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) و دهه اول محرم اظهار داشت: مقام معظم رهبری چندسالی است که به طور خاص نسبت به خطر سکولاریسم در نهادهای دینی و تشکل های مذهبی به شدت هشدار می دهند که این مساله نشان دهنده عمق تلاش دشمن برای تحقق اهداف شوم خود در این باره است.

وی افزود: امروز تشیع انگلیسی به دنبال اجرای تزِ جدایی دین از سیاست است و به خصوص در رابطه با مجالس و محافل مذهبی با توجه به تاثیر بالا و مخاطبان بی شماری که این محافل دارند به دنبال همین هدف است تا بلکه از این طریق راحت تر بتوانند اهداف استعماری و استکباری خود را تحقق ببخشند.

معاون جامعه مدرسین همچنین خاطرنشان کرد: از این حیث بی جهت نیست که غربی ها به برخی از اشخاص و مجالس مذهبی در کشور ما و دیگر نقاط کمک کرده و از آن ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم حمایت می کنند و این ها نشان می دهد که برایشان برنامه های تبلیغاتی خاصی دارند چرا که دشمنان برای رضای خدا که از مجلس امام حسین(ع) حمایت نمی کنند، پس معلوم می شود کاسه ای زیر نیم کاسه است و توطئه ای در کار است.

وی ادامه داد: از این رو هم هیئات و مداحان و هم عمو مردم و عزاداران عزیز باید توجه داشته باشند که چه چیزی واقعاً خدمت به مکتب اهل بیت(ع) است و مایه خوشحالی امام زمان(عج) می شود و چه چیزهایی در مسیری خلاف آن است.

حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی با تاکید بر این که اساساً قیام و حرکت امام حسین(ع) یک حرکت سیاسی و دینی بر ضد نظام سلطه و استکبار بوده است، بیان داشت: آنچه ضرورت دارد این که در دهه اول محرم و دیگر برنامه های ماه محرم و صفر ، مراقب باشیم که ضمن حفظ شور و عشق حسینی با تقویت بصیرت و فهم و درک دینی ، توطئه های دشمنان امام حسین(ع) را خنثی کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.