تشیع انگلیسی را درست کردند تا شیعه را آدمی خونریز و بی عقل به دنیا معرفی کنند

به گزارش قادمون ، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن طاهری مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان در اجتماع عزاداران حسینی در مراسم شب اول محرم هیئت حیدریون گرگان اظهار کرد: اینکه گفته می شود امام حسین (ع)  مصباح الهدی و سفینه نجات است به زبان امروزی به مقوله شور و شعور بر می گردد و اینکه هر انسانی برای هر اقدامی نیاز به شناخت و انگیزه دارد که آن شناخت شور و آن انگیزه شعور ایجاد می کند .

طاهری افزود : مثلا یک انسان وقتی غذا می خورد که یا گرسنه است و یا اینکه از خوردن غذا لذت می برد و یا اینکه مثلا وقتی فردی دندان درد دارد متوجه می شود مریض هست و همین شناخت از مریض بودن به وی انگیزه حرکت می دهد تا خود را درمان کند ، پس درد هم شناخت و هم انگیزه ایجاد می کند.

وی تصریح کرد : ما برای هر اقدامی نیاز به این دو عامل یعنی شناخت و انگیزه داریم ، خیلی وقتها هست که می فهمیم کاری درست هست اما انگیزه انجام دادن نداریم و گاهی وقتها نیز بالعکس می دانیم کاری درست نیست اما انگیزه انجام دادن آن وجود دارد مثل سیگار کشیدن ، برخی ها می دانند ضرر دارد اما باز هم اقدام به کشیدن سیگار می کنند .

فرزند مرحوم آیت الله طاهری گرگانی خاطرنشان کرد: بخاطر همین هست که گاهی وقتها انسان می داند که مسیر اباعبدالله درست می باشد اما انگیزه انجام دادن و حرکت پشت سر ایشان وجود ندارد .

عزاداری سنتی باید حفظ شود

طاهری با اشاره به اینکه عزاداریها باید در ما شور ایجاد کند ، بیان کرد: خیلی ها اوایل انقلاب می گفتند چرا عزاداری کنیم ، چرا پارچه مشکی بخریم و مخارج زیاد بکنیم ، می گفتند چند تا برنامه بگیریم مثل مطالعه کتاب و سمابقه کتابخوانی و سخنرانی تا معرفت مردم بیشتر شود ، می گفتند چرا ما باید روضه خوانی و سخنرانی داشته باشیم و این هزینه هنگفت بکنیم.

مدیر حوزه علمیه امام صادق گرگان اشاره کرد : اما بزرگان ما فرمودند باید عزاداری سنتی حفظ شود ، نه اینکه مثل برخی جاها شام خوردن و سینه زنی باشد بلکه باید معارف هم گفته شود مثلا در مداحی ها هم از معارف بگوییم ،اگر فقط شور و احساس باشد اما نفهمیم چه اتفاقی افتاده یعنی بصیرت افزایی نباشد و  نتوانیم در جامعه امروزی تکلیفمان را پیدا کنیم یعنی شعور نیست و اگر سخنرانی باشد و معرفت افزایی کند اما شعور ایجاد نکند باز هم ناقص است .

معرفت مردم در دفاع مقدس کامل شده بود

حجت الاسلام طاهری افزود : در جریان دفاع مقدس که فیلم و عکس و خاطرات آن هست ، می بینیم شب حمله یک مراسم عزاداری برپا می کردند امثال آهنگران مداحی می کردند و شور رزمندگان و انگیزه آنها را بیشتر می کردند، اما فقط این نبود که مردم را با مداحی بفرستند ، معرفت مردم هم کامل شده بود و مردم می دانستد مسیرشان حق است.

200

وی به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری در جمع دست اندرکاران یادواره های شهدا اشاره کرد و گفت : برخی دنبال این هستند که دفاع مقدس را اینطورجلوه بدهند که دفاع مقدس برای دفاع از وطن بود در حالیکه وصایای شهدا می گوید اگر هم دفاع از وطن است، بحث وطن و نظام اسلامی است وگرنه طرف مقابل هم می گوید از وطنش دفاع می کند .مردم بخاطر دفاع از اسلام و فتوای امام و دفاع از نظام جبهه رفتند . قبل از انقلاب که دشمن بیرونی نبود پس برای چی قیام کردند، گفتند ما این نظام را قبول نداریم.

هنرمندان وارد فضای بصیرت افزایی و معرفتی جامعه شوند

یادگار نماینده فقید مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری از محققین و نخبگان حوزه و دانشگاه و آشنا با مسائل یدنی خواست  با معرفت افزایی و بصیرت زایی در جامعه ، دشمن و دوست را معرفی کنند تا مردم راه را گم نکنند و از طرفی هنرمندان باید وارد شوند چون حضرت آقا سفارش دارند با شعر و فیلم و هنر ورود کنید و معرفت افزایی بکنید .

طاهری گفت : حتی قران هم کتاب هنری است جنبه های اعجاز قران فصاحت و بلاغت است  و بخاطر همین می گویند ان را با لحنی زیبا و حزین بخوانید تا هم در خود انسان و هم شنونده اثر بگذارد و ما امروز بیش از گذشته به این مجالس نیازمندیم و قدر آن را بدانیم و در تقویت آنها بگوشیم .

تشیع انگلیسی برای انحراف در عزاداریها درست شد

طاهری با اشاره به اینکه دشمن هم به همین نکته یعنی تاثیرگذاری عزاداریها واقف است افزود : برای همین است که  سعی دارند در مسیر عزاداری اباعبدالله الحسین انحراف بوجود بیاورند رای اینکه فهمیدند عزاداری بهترین روش روشن شدن حقایق اسلام است و برای همین تشیع انگلیسی را درست کردند تا شیعه را آدمی خونریز و بی عقل به دنیا معرفی کنند لذا باید مراقب باشیم .

وی در تشریح ابعاد جمله مصباح الهدای چراغ معرفت گفت : اگر قیام اباعبدالله درست تبیین شود یک دور اسلام شناسی است و همه چیز در آن ست و از طرفی نوع قیام و نحوه ان به شکلی است که دل انسان را جذب می کند یعنی انگیزه و محبت امام حسین (ع)  را بیشتر می کند . یک حرارتی از محبت حسین در دل مومنین ایجاد می شود که خاموش نمی شود که غیر از محبت است و ما را به این مجالس می کشاند .

داعشی ها شور دارند اما معرفت ندارند

سید مسحن طاهری ادامه داد: برخی ها معرفت ندارند اما  شور دارند مثل داعشی ها ، از سران آنها که نفاق دارند و می فهمند دارند چکار می کنند اما عمده آنها فکر می کنند برای اعتقاد خودشان و در راستای اسلام حقیقی می جنگند اما یان جهالت است که بجای جنگیدن با استکبار و صهیونیسم شیعه و سنی را می کشند .

300

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.