هیاتی با افکار تشیع انگلیسی در قم/ 25 میلیون پول به سخنران می‌دهند تا درباره امام حرفی نزند

حجت الاسلام پناهیان گفت: زمانی که رئیس جمهور از نیویورک بازگشت اعلام کرد آمریکا قول‌هایی را داده است اما روحانی هنوز نرسیده به ایران جان‌کری زیر همان قول ها زد.

حجت الاسلام احمد پناهیان در سلسله نشست‌های هیئت‌های انقلابی با اشاره به حاکمیت اسلام گفت: اگر از روز اول به خون امام حسین(ع) می‌اندیشیدیم و همچنین خدا که در این باره می‌فرماید من طالب این خون هستم، اگر به این خون فکر کرده بودیم مشکل حاکمیت اسلامی حل شده بود. هدایت صورت نمی‌گیرد مگر این که اصل حکومت حل شود.

وی در ادامه با اشاره به کربلا خاطر نشان کرد: کربلا یک اقدام فراگیر و نهایی بود و اساساً برای این موضوع ایجاد شد. امام حسین خود می‌دانست که خون خود چه اثری دارد و جامعه باید به سمت آن برود.

حجت الاسلام پناهیان در ادامه افزود: اگر به گذشته برگردید شاهد این موضوع خواهید بود که امام حسین(ع) با شهادتش الگو و حاکمیت را تغییر داد و حکومت هم تغییر کرد.

وی با اشاره به دوازدهم محرم سال 1342، خاطر نشان کرد: دوازده محرم کفن‌پوشان قم و ورامین بعد از سخنرانی که امام خمینی(ره) در روز عاشورا کرده بود قیام کردند و بیان می‌کردند که ما خواهان امام خمینی(ره) هستیم و با او ایستاده‌ایم، در کربلا هم همین صورت گرفت و یاران امام حسین(ع) در کنار امام ایستادند و از آن دفاع کردند. تمام دنیا می‌توانند مثل دوازدهم محرم سال 42 را داشته باشند، کافی است که روشنگری انجام دهند و از آن طرف هم یک انسان مومن در عرصه ورود کند و زندگی آنها یک زندگی جهادی بشود.

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به اظهارات برخی درباره این که اسلام باید حذف شود، گفت: در حال حاضر عده‌ای اظهار می‌کنند که اسلام باید حذف شوند و دلیل آن را هم این می‌دانند که اسلام امیرالمومنین علی(ع) است و همچنین بیان می‌کنند که مشکل ما با جمهوری اسلامی ایران، اسلام است.

وی درباره خون سیدالشهدا(ع) تصریح کرد: نگاه ما باید برود به سمت احقاق و احیای خون سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و با توجه به این موضوع هنوز هم عده‌ای این را بیان می‌کنند که امام حسین(ع) برای نماز کشته شد، این موضوع سبب نابود کردن خون امام می‌شود.

حجت الاسلام پناهیان افزود: در این حرکت و در کوشش‌ها و خطبه‌ها ایشان کجا را می‌بینید که موضوع اصلی نماز باشد، موضوع قیام امام حسین(ع) خیلی بالاتر از این چیزهاست.

وی درباره حجاجی که امسال نتوانستند به حج روند تصریح کرد: شما را که نگذاشتند به حج روید، حج شما را گرفتند، اسلامیت شما را که نگرفتند، همینطور نماز و زکات شما را که نگرفتند. آمدند و گفتند که جریان حاکمیت اسلام را بسپارید به ما و هرچقدر هم که خواستید نماز بخوانید.

پناهیان تصریح کرد: با دادن حاکمیت اسلام به آنها در واقع اسلام را از ما گرفته‌اند.

وی با اشاره به فرمایشات حضرت امام خامنه‌ای در خصوص جریان‌های تشیع لندنی خاطر نشان کرد: جریان‌هایی در حال وقوع است که یکی از آنها اخیراً به نام یک هیئت در قم صورت گرفت، که آن هم در محرم امسال بود. آقایان آن هیئت به شخص سخنران هیئت 25 میلیون پول داده بودند که آن شخص سخنران در آن هیئت حرفی در مورد امام خامنه‌ای و امام خمینی نزند و دعایی هم درباره این دو عزیز نکند و همچنین حرفی هم از داعش بیان نکند، حتی سال گذشته هم حرفی از شهدا بیان نکردند. باید نگاه هیئت‌ها مدیریت و حاکمیت باشد زیرا امام حسین(ع) به این دلیل به شهادت رسید.

پناهیان درباره ولایت و پرچم ولی خدا گفت: شما باید بعد از عاشورا پرچم ولی خدا را بلند کنید و خون امام حسین(ع) را احیا کنید. باید در این حوزه احساس تکلیف کرد و بعضی هم که درباره مبارزه با استکبار احساس تکلیف نمی‌کنند شاهد این موضوع هستند که 4 بزدل ترسو اظهار می‌کنند که شما که نمی‌جنگید بیایید صلح کنیم و با توجه به این که همتی برای مبارزه در این خصوص نیست پرچم صلح را بلند می‌کنند. در سال 60 چه کسی جرأت بیان صلح با آمریکا را به خود می‌داد. در سال 89 سرویس‌های جاسوسی آمریکایی بیان می‌کردند ما در سال 61 مخفیانه به دفتر آقای موسوی رفت و آمد می‌کردیم، برای رابطه با آمریکا، این موضوع هم در حال حاضر در داخل کشور صورت می‌گیرد.

وی درباره مذاکرات برجام خاطر نشان کرد: زمانی که رئیس جمهور از نیویورک بازگشت اعلام کرد آمریکا قول‌هایی را داده است روحانی هنوز نرسیده به ایران جان‌کری زیر همان قول ها زد. آقای روحانی یک موضعی بگیرید که به خاطر شما بتوانیم سرمان را بلند کنیم و بگوییم که مسئول ما می‌فهمد.

حجت الاسلام پناهیان در ادامه افزود: امروزه جان‌کری در مورد بانک‌ها اظهاراتی می‌کنند و برای بار دیگر دستور داده است وزارت خارجه را رنگ‌آمیزی کنند و همچنین اظهار می‌کنند که زمانی مسائل بانک‌ها حل می‌شود که جمهوری اسلامی از مواضع خود درباره جریان مقاومت دست بردارد. بعضی از آقایان ما هنوز به این باور نرسیده‌اند که آمریکا این چنین است و مقام معظم رهبری هم بارها تیم مذاکره کننده را نصیحت کرده و نیز ایشان به جوانان فرموده بودند که بیایید و به این افراد بگویید که حرف بنده روی علم و تجربه است و حتماً چیزی را می‌دانم که اینطور راهنمایی می‌کنم.

وی درباره جلسه لوزان تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرموده بودند که ما در این جلسه شرکت نمی‌کنیم ولی آنها رفتند و مذاکراتی را انجام دادند و به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند.

پناهیان خاطر نشان کرد: جان‌کری در آن جلسه بیان می‌کند که به موضوع حلب بپردازیم و مسلئه حلب را حل کنیم، با بیان این موضوع می‌خواهند فرصت بگیرند که نیروهای خود را برای حمایت از تروریست بفرستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.