تشیع انگلیسی بنیان‌های فکری مردم ایران را نشانه رفته است

به گزارش قادمون ، علی قاسم‌پور مشاور فرهنگی سپاه ناحیه بقیه‌الله ، در گردهمایی بصیرتی بسیجیان اداره‌های استان فارس اظهار داشت: امروز جریان تشیع انگلیسی با کمک ۱۸ شبکه ماهواره‌ای و هزینه ماهانه ۹۰ هزار دلار، درصدد تخریب بنیان‌های فکری تشیع است.

وی با اشاره به مبانی فکری انقلاب اسلامی ایران و تمایز این انقلاب با انقلاب‌های دیگر در دنیا، تصریح کرد: انقلاب‌هایی که در سایر نقاط دنیا به وقوع پیوسته است بیشتر مبانی اومانیستی و انسان‌محوری داشته اما انقلاب اسلامی ایران یک‌ پایه الهی دارد و این مهم‌ترین تفاوت انقلاب ما با انقلاب‌های دیگر است.

قاسم‌پور بی‌توجهی به صحیفه امام در دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش را یک ضعف به‌حساب آورد و گفت: صحیفه امام در قفسه‌ها خاک می‌خورد، درحالی‌که باید در دانشگاه‌ها و مدارس به نسل جوان شناسانده شود تا آن‌ها با مبانی اصلی انقلاب و تشیع آشنا شوند که شوربختانه این کار که صورت نمی‌گیرد هیچ، بلکه به نظر می‌رسد عده‌ای نیز نمی‌خواهند حرف‌های امام به مردم و نسل جوان رسانده شود.

مشاور فرهنگی سپاه ناحیه بقیه‌الله، حمایت از محرومان، استکبارستیزی و… را از اصول اولیه فکری امام برشمرد و اظهار داشت: در زمان جنگ ۴۰ کشور دنیا به ما حمله کردند و ما باقدرت از مملکت دفاع کردیم و در حال حاضر که به یک کشور مقتدر تبدیل شدیم، برخی مسؤولان از روی ضعف با ابرقدرت‌ها حرف می‌زنند که این بسیار بد است.

وی در پایان با اشاره به اینکه به‌هیچ عنوان نباید از اصول انقلاب و مسیر امام راحل منحرف شد، گفت: امروز برخی‌ها مدام می‌گویند تا با آمریکا گفت‌وگو نکنیم مشکلات مملکت حل نمی‌شود که باید گفت این به‌خاطر راحت‌طلبی آن‌ها است و این وضعیت در زمان امام راحل نیز حکم‌فرما بود و عده‌ای می‌خواستند ایشان را وادار به مذاکره با شاه و آمریکا کنند.

به گزارش فارس، این نشست بصیرتی به همت حوزه مقاومت ثامن‌الائمه بسیج سپاه ناحیه بقیه‌الله شیراز و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه استان فارس به مناسبت دهه فجر برگزار شد.

منبع :خبرگزاری فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.