رد پای «تشیع انگلیسی» در بازار کتاب !

به گزارش قادمون ، در یک سالگی گزارش پرفروش‌های «زیر بازارچه کتاب» شاهد پرفروش شدن کتاب‌های «خندوانه‌»ای بودیم ضمن اینکه کتاب هایی چون «من زنده‌ام» و «بی‌شعوری» در زمره آثاری است که در طول این یک‌سال مورد توجه بوده است.

 «زیر بازارچه کتاب» یک ساله شد. این گزارش که تلاشی است به منظور بازنمایی از اوضاع فروش در بازار کتاب و در این گزارش که بیش از ۵۰ کتاب فروشی مرجع تهیه آمار و اطلاعات آن هستند نمایی از اوضاع فروش کتاب و اقبال عمومی به کتاب را نمایش می‌دهد.

این تحول که از سوی اکثر کتابفروشی‌ها به آن اذعان شد به حدی بوده که همه از آن سخن می‌گویند. این در حالی است که تا پیش از این بازار کتاب در یک رکودی به سر می‌برد و فروشنده‌ها از اوضاع فروش گلایه داشتند.

«جام جهانی در جوادیه» به قلم داود امیریان طی هفته دوم شهریور ۹۴ توانست عنوان پرفروش ترین کتاب را به خود اختصاص دهد تا باز بر همگان ثابت شود که اگر رسانه ملی وارد شود می‌توان به اوضاع کتاب‌خوان بهبود بخشید. این کتاب را انتشارات قدیانی منتشر کرده است.

«یک عاشقانه آرام» اثر نویسنده فقید نادر ابراهیمی که انتشارات روزبهان آن را منتشر کرده دیگر کتاب پرفروش این هفته بود. این کتاب نیز در برنامه خندوانه معرفی شد و با استقبال عمومی مواجه شده است.

«آن بیست و سه نفر» نیز کتاب سوم پرفروش هفته دوم شهریور ۹۴ است. این کتاب خاطرات خودنوشت احمد یوسف‌زاده از زندان‌های رژیم بعث عراق است که مورد توجه رهبر انقلاب قرار گرفت و طی هفته‌های متوالی از ابتدای سال جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها بوده است.

ردیف نام کتاب
پرفروش اول جام جهانی در جوادیه
پرفروش دوم یک عاشقانه آرام
پرفروش سوم آن بیست و سه نفر

در آستانه ورود به دومین سال زیر بازارچه کتاب خبرگزاری فارس در نظر دارد، تحولی را در این زمینه ایجاد کند تا لیست کتابفروشی‌های فعال و پرکار بیشتر مدنظر قرار گیرد.

کتاب «تشیع انگلیسی»، معادله‌ای برای مهار تمدنی شیعه است که به بررسی مبانی فکری و معرفی برخی چهره‌های منتسب به جریان شیرازی می‌پردازد. کتاب «تشیع انگلیسی» در شش فصل و با آثار و گفتاری از آیت‌الله اراکی، حجج‌اسلام مسائلی و کاشانی و اساتیدی چون کچوئیان، سیدافقهی، رجبی دوانی و دیگر کارشناسان به واکاوی ابعاد مختلف جریان موسوم به تشیع انگلیسی پرداخته است.

داود امیریان با کتاب‌هایی چون «جام جهانی در جوادیه»، «فرزندان ایرانیم» و «مترسک مزرعه آتشین» توانست عنوان پرفروش‌ترین نویسنده را به خود اختصاص دهد.

نادر ابراهیمی نیز با دو کتاب «یک عاشقانه آرام» و «چهل نامه کوتاه به همسرم» در جایگاه دوم قرار گرفت و احمد یوسف‌زاده نیز نویسنده سوم این هفته شد.

ردیف عنوان نویسنده
نویسنده اول داود امیریان
نویسنده دوم نادر ابراهیمی
نویسنده سوم احمد یوسف‌زاده
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.