خطر شیعه انگلیسی از وهابیت بیشتر است/ شناخت کامل تشیع ؛ بهترین راه برخورد با مخالفان

به گزارش قادمون ، مدیرکل دفتر قرآن و عترت ستاد عالی نظارت بر کانون‌های مساجد کشور با ابراز نگرانی از موج خطرناک و در حال توسعه جریانات شیعی ضد تشیع، گفت: خطر این جریان که مقام معظم رهبری از آن به شیعه انگلیسی یاد کردند از سلفی‌ها و وهابیت بیشتر است.

محمد رحیم بیرقی، مدیرکل دفتر قرآن و عترت ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های مساجد کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، درباره فعالیت‌های شبکه‌های ضد شیعه گفت: جریانات ضد شیعی حاکم بر فضای امروز جهان را می‌توان در قالب دو جریان بیرونی از جمله وهابیت و جریانات شیعی ضد تشیع تعریف کرد.

دشمنی آشکار سلفی‌ها با تشیع و نحوه برخورد مسلمانان

وی اضافه کرد: تکلیف مسلمانان با تفکرات وهابیت و سلفی‌گری که از سوی دشمنان اسلام در حال برنامه‌ریزی و عملیاتی شدن است مشخص است، آن‌ها با طراحی موضوعات ضد شیعی علناً با شیعه سر ستیز داشته و آنان را رافضی و بیرون شده از اسلام می‌دانند.

بیرقی ادامه داد: نحوه برخورد با جریانات رسانه‌ای در هلند و امریکا و برخی دیگر کشورهای اروپایی با رویکرد ترویج اسلام هراسی و از بین بردن جریانات شیعی نیز مشخص است چرا که اساساً تکلیف این قبیل جریانات با اسلام و شیعه روشن است و هیچ نقطه ابهامی در اهداف آنها وجود ندارد و این امر به مسئولان یادآور می‌شود که در مواجه با این جریانات باید در چه سمت وسویی متمرکز باشند.

صهیونیست به دنبال راه نفوذ در تشیع است

وی تصریح کرد: در حال حاضر اندیشمندان صهیونیست به دنبال شناخت لایه‌های زیرین مکتب تشیع هستند تا ضربه نهایی را از جایی که فکر می‌کنند دارای رخنه هست وارد سازند؛ ازاین‌رو با تربیت و القای تفکرات ضد شیعی جریانی را در مواجه با تفکر اسلام ناب و تشیع به راه انداخته‌اند.

این مقام مسئول با ابراز نگرانی از موج خطرناک و در حال توسعه جریانات شیعی ضد تشیع، اضافه کرد: این جریان در سال‌های اخیر گسترش یافته و از قوت قابل توجهی نیز برخوردار است، خطر این جریان از سلفی‌ها و وهابیت بیشتر است.

شبکه‌های اجتماعی؛ ابزاری در دست شیعه انگلیسی

بیرقی گفت: مقام معظم رهبری از جریانات دوم تعبیر به شیعه انگلیسی کردند که توسعه شبکه‌های اجتماعی با رویکردهای عنوان شده از این دست جریانات است، درواقع این جریان به واسطه افکار به اصطلاح شیعی قصد خشکاندن ریشه تشیع ناب را دارد.

وی همچنین هدف نهایی دشمنان از توسعه شبکه‌های اجتماعی و نهادینه کردن تفکرات وهابیت را ایجاد تفرقه میان شیعیان عنوان کرد و ادامه داد: متأسفانه در سال‌های قبل از انقلاب به شیعه و جریانات فکری اهل بیت(ع) بی‌مهری وجود داشت و این تفکرات نتوانسته بود به عنوان جریانات حاکم در فضای جامعه جایگاهی را به خود اختصاص دهد.

افزایش تحرکات دشمنان تشیع بعد از انقلاب

بیرقی در ادامه افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی جریانات فکری ائمه معصومین(ع) در نظام از رشد فزاینده‌ای برخوردار بوده؛ بنابراین دشمن با مشاهده چنین فضایی نتوانست آرام بنشیند و قصد داشت با توسعه جریانات انحرافی و فرقه‌سازی‌های متعدد علیه شیعه از روند روبه رشد تفکرات اسلامی در منطقه جلوگیری کند.

وی بابیان این مطلب که دشمنان با استفاده از فنونی همچون تقطیع، کلام بزرگان دین را به نفع خویش مصادره می‌کنند، اظهار کرد: اسلام ستیزان با استفاده از این روش قصد دارند باطل را در جامعه بسط و گسترش دهند که خوشبختانه با هوشیاری آیات عظام و بزرگان تشیع با ناکامی و شکست روبه‌ رو بوده است.

بیرقی در بخشی دیگر از سخنان خویش بر لزوم هوشمندی رسانه و تبلیغات کاربردی تأکید کرد و افزود: بهترین روش برای مقابله با فرقه‌های نوظهور و عرفان‌های کاذب معرفی شیعه ناب به نوجوانان و جوانان است این تنها راهی  است که جوان می‌تواند مکتب سره را از ناسره تشخیص دهد.

ناسزاگویی به مخالفان خلاف منطق تشیع است

وی ناسزاگویی توسط شیعیان را دور از اخلاق اسلامی و کرامات انسانی بیان کرد و گفت: شیعیان باید در همه حال از منطق گفت‌وگو وارد شده و در برابر جریانات وهابی واهل سنت از سلاح علم و اشراف به اصول مکتب برخوردار باشند؛ لذا هرقدرعلم شناخت ما از تشیع بیشتر باشد از انجام رفتارهای نابه‌هنجار در برابر مخالفان مصون خواهیم بود.

بیرقی ضمن اشاره به این مهم که شیعیان با تأسی از بزرگان دینی نباید به بزرگان اهل سنت اهانت کنند، تصریح کرد: دشمنان در شبکه‌های اجتماعی به خود اجازه می‌دهند در خصوص ائمه(ع) هر نوع بی‌احترامی را انجام دهند؛ اما آنان با این رفتار قصد دارند احساسات مسلمانان را جریحه دار کرده و زمینه سوء‌استفاده بیشتر را فراهم و علیه افکار شیعی تولید برنامه کنند، شیعه واقعی با هوشیاری و آگاهی لازم نسبت به مسائل پیرامون عرصه را شناخته و متناسب با شرایط تدابیر قابل توجه را اتخاذ می‌کند.

توجه به اصول تشیع؛ سدی حکم در برابر فرقه‌های خرافی

مدیرکل دفتر قرآن و عترت ستاد عالی نظارت بر کانون های مساجد کشور در پایان، با بیان این نکته که نوجوانان و جوانان باید ولی‌فقیه را خوب شناخته و نسبت به ایشان و اطاعت از فرامین معظم‌له حساسیت داشته باشند افزود: برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای به اسم محب اهل بیت جریاناتی را باب می‌کند که باعث افزایش خرافه و انحراف در جریان فکری شیعه است؛ از این رو تأسی به قرآن کریم، اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و مطیع اوامر ولی فقیه بودن سدی محکم در برابر این تفکرات ضد شیعی است که باید مورد توجه تمامی جوامع اسلامی قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.