ناکامی تشیع انگلیسی در نفوذ به هیئات زنجان

به گزارش قادمون به نقل از  نسیم زنجان ، شهر زنجان که به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی محسوب می شود جزو شهرهائی است که در ایام نزدیک به ماه محرم زیر ذربین سران تشیع انگلیسی و علی الخصوص جریان شیرازی ها قرار می گیرد و اعضای این تشیع و جریان از مدت ها مانده به محرم سعی در سکولاریزه کردن و نفوذ در هیئات کوچک و بزرگ چه به عنوان روحانی و چه به عنوان مداح ، شاعر و حتی مستمع و خادم می کنند.
در روزهای نزدیک محرم هر ساله یارگیری های هیئات مختلف در جذب روحانی برای هیئات شروع می شود ، ولی متاسفانه برخی هیئات به دنبال روحانیون بی‌بصیرتی می روند که موجبات اختلاف شیعه و سنی را ایجاد می‌کنند و از طرف دیگر اجازه نمی‌دهند مسائل روز بر روی منابر و یا در قالب اشعار مذهبی توسط مداحان در هیئات مطرح شود. این بدان معنا است که جریانی افراطی درصدد سکولار کردن هیئات مذهبی هست، این در حالی است که اصلاً قیام سیدالشهدا (ع) یک وجهش سیاسی است.

گاهی هم برخی از مداحان وابسته به این تفکر که البته در زنجان خیلی کم هستند ،عنصر عقلانیت را از فضای هیئت حذف می‌کنند و به ارائه یک سری اشعار عاطفی بسنده می‌کنند به‌عبارت ‌دیگر از میان شور و شعور فقط به شور می‌پردازند و اهمیتی به ارتقا سطح معرفت و نقش هیئت در بصیرت افزایی نمی‌دهند.

ولی امر مسلمین جهان در این ‌باره معتقدند که باید تلفیقی از عنصر «منطق» و «عاطفه» باشد. ایشان معتقدند اساس حرکت تشیع بر «منطق قوی» و «عواطف» استوار است. یعنی اگر جلسه‌‌ای باشد که بحث‌های استدلالی آن زیاد باشد، اما بحث‌‌های محبتی و عاطفی آن کم باشد، این جلسه معمولاً نمی‌‌تواند مخاطب را جذب خودش کند.

به گزارش نسیم زنجان ، گاهی مشاهده می شود که برخی هیئات شهر که در مجالس خود به دغدغه های نظام اسلامی و دغدغه های مردم می پردازند توسط برخی از هیئات دیگر مورد نقد قرار می گیرند ، در حالی که این حرف غلط است و هیئات نباید سکولار باشند و نباید به سمت سکولار شدن میل پیدا کنند . در هیئت هر کس علاقه مند به امام حسین (ع) است ، یعنی علاقه مند به اسلام سیاسی ، مجاهد ، مقاتله ، خون دادن و جان دادن است .
این هیئات باید بدانند که ، جوانان و رزمندگان زنجان با استفاده از همین ظرفیت هیئت و با تمسک به مبارزه و شهادت¬‌طلبی ائمه (ع)بود که با سربندهای «یا فاطمة‌الزهرا» و «یا حسین» به جبهه‌ها می ‌رفتند و در آن‌جا هم می‌گفتند که ما می‌خواهیم همان‌طور که امام حسین (ع)شهید شد، ما هم شهید بشویم.

و باید بدانند که ، این آموزه و این خط همان عاملی است که موتور محرکه‌ی شیعه را به کار انداخته است و ما بعد از 1300 سال از ظهور اسلام، شاهد هستیم پرچم شیعه در مناطقی از جهان اسلام بلند شده و این مسأله باعث عصبانیت سیاسیون، متعصبین و متحجرین منطقه و جهان شده است. ما قبل از انقلاب با تمسک به همین آموزه‌‌ها مبارزه می‌کردیم.

هیئات زنجان و در راس آنها مسئولین این هیئات باید مواظب باشند تا در زمین دشمن که پروژه نفوذ قدم در هیئات گذاشته است بازی نکنند و با هوشیاری لازم و خط گیری از فرمایشات رهبری در تبدیل شدن به هیئت طراز انقلاب اسلامی قدم بردارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.