اهمیت توجه به مشترکات میان مذاهب اسلامی و پرهیز از تفرقه و اختلاف

به گزارش قادمون ، حضرت آیت الله سید محمد علوی گرگانی، پیش از ظهر دیروز در دیدار با جمعی از علویون ترکیه، در محل دفتر ایشان با بیان این که برای پیروزی بر دشمنان نیاز به وحدت داریم، خاطرنشان کرد: این یک چیز ناممکن است که همه از یک مذهب پیروی کنیم و تا کنون هم نشده است اما وظیفه ما این است که با تأکید بر روی مشترکات و حفظ وحدت بتوانیم در مقابل دشمن بایستیم.

وی با بیان این که قبل از دخالت های آمریکا کشورهای منطقه با هم بودند و اختلاف زیادی نداشتند، افزود: در مذهب اختلافاتی وجود دارد که باید دانشمندان با هم بحث کنند و برای اثبات مدعای خود دلیل بیاورند و این ربطی به زندگی اجتماعی ندارد و مردم باید با صلح و آرامش در کنار هم زندگی کنند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که کشورهای منطقه همه مسلمان‌اند و مشترکات زیادی دارند، اظهار داشت: در اسلام حتی نسبت به سایر ادیان هم تأکید بر زندگی مسالمت آمیز شده است و تا جایی که صلح ممکن است باید از جنگ دوری شود.

وی گروه‌های تکفیری مانند داعش را حربه آمریکا برای خراب کردن نام اسلام دانست و خاطرنشان کرد: این گروه‌ها مسلمان واقعی نیستند بلکه دست پرورده آمریکا هستند تا در جهت اهداف آنها در منطقه فعالیت کنند که وظیفه ما مسلمان ها این است که با حفظ وحدت و پیروی از ولایت فقیه فریب توطئه های آمریکا و ایادی آمریکا را نخوریم و با هم متحد باشیم. / رسا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.