تشیع بدون دین همان تشیع لندنی است که سبب انحراف در اسلام شده است

به گزارش قادمون ، آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان پیام نور اظهار کرد: همه پیامبران برای اثبات نبوت خود معجزاتی را آورده‌اند که در واقع سند حقانیت پیامبر برای رسالت باشد.

وی با اشاره به روایتی از امام رضا (علیه السلام) در زمینه اینکه چرا معجزات انبیا متفاوت است، تصریح کرد: به فرموده ایشان «در زمان حضرت موسی (ع) مسئله‌ای که مورد توجه مردم بوده و همه اذهان متوجه آن بودند، بحث کارهای عجیب جادوگران بود که همه توجهات جامعه را به خودش جلب کرده بود و بر همین اساس خداوند معجزه ایشان را ید بیضا قرار داد»، از همین رو نخستین گروهی که به ایشان روی می‌آوردند، جادوگران بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه در زمان حضرت عیسی (ع) نیز عده‌ای از پزشکان توانایی نامحدودی داشته و سخت‌ترین بیماری‌ها را مداوا می‌‎کردند، گفت: حضرت عیسی (ع) نیز بر همین اساس علاوه بر سخن گفتن در گهواره به اذن خداوند به پرنده‌ای که از گل ساخته‌ شده بود، جان دادند.

خاتمی با بیان معجزه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) کاملاً متفاوت با معجزات سایر انبیاء است، اضافه کرد: حقوق بشر و اندیشه‌های بشر به‌تدریج رشد و تعالی پیدا کرده و در بسیاری از موارد معجزات سمعی و بصری خیلی اثرگذار بود، ولی زمانی که اندیشه‌ها متعالی شد، دیگر معجزات بصری آن جاذبه را نخواهند داشت، چراکه اندیشه بشر رشد پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه در این وضعیت معجزه نیز باید به‌گونه‌ای باشد که اقناع‌کننده مردم باشد، تصریح کرد: در زمان پیامبر اکرم (ص) نیز همین موضوع صدق می‌کرد، البته ایشان معجزاتی که به چشم دیده شود نیز داشتند، ولی معجزه اصلی ایشان یعنی قرآن به‌گونه‌ای است که با اندیشه و عقل و فکر بشر تطابق دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه معجزه باید بر اساس و مبنای علم و تعالی باشد، گفت: آیاتی که بر پیامبر اکرم (ص) نازل‌ شده است، به‌تدریج بر ایشان نازل‌ شده و نخستین آیات نازل‌شده بر ایشان همانند تیتر قرآن است.

امام‌ جمعه زنجان با بیان اینکه آیات نازل‌ شده بر پیامبر اکرم (ص) در زمانی نازل شد که کاملاً جاهلیت بر زمان حاضر حاکم بود، اظهار کرد: زمانی که پیامبر اکرم (ص) مبعوث شدند، از قسمت جنوبی تا قسمت شمالی کل مجموعه فقط 17 نفر باسواد بودند و از این تعداد فقط 10 نفر بلد بودند هم بخوانند و هم بنویسند.

خاتمی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) در چنین شرایطی ترویج دین و قرآن را با قرائت آیه «اقرا باسم ربک ‌الذی خلق» آغاز کردند، گفت: در این آیه کل خلقت بیان‌ شده اما به خلقت انسان تأکید بیشتری شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه کار پیامبران بیدار کردن فطرت خداجو است و حضرت محمد(ص) نیز برای همین امر مبعوث شده‌اند، اضافه کرد: انبیاء آمده‌اند تا نعمت‌های فراموش‌شده را به بشر متذکر شوند.

خاتمی دیگر هدف مبعوث شدن انبیاء را شکوفا کردن استعدادهای انسان‌ها اعلام کرد و گفت: ایشان یک برنامه به دنیا ارائه کرده‌اند که بسیار جامعه است و همه آداب‌ و رسوم‌ را در برمی‌گیرد.

امام‌ جمعه زنجان با بیان اینکه با اعلام حکومت جهانی قرار نیست، در همان روز نخست همه به دین ایمان آورند، اظهار کرد: وقتی خود مردم حلاوت و شیرینی عدالت دین را چشیدند، اندیشه‌ها به کمال رسیده و همه بر اساس اختیار به دین ایمان می‌آورند.

وی با تأکید بر اینکه در دین اجباری نیست، گفت: دین‌دار شدن بر اساس اجبار و زور فایده‌ای ندارد، و ارزش واقعی دین زمانی است که ایمان‌ها کامل شود و مردم به اختیار به دین بگرایند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه در زمان به کمال رسیدن عقول در سایه دین الهی، فضایل اخلاقی جانشین بدی‌ها می‌شود، تصریح کرد: در این زمان زندگی برادرانه خواهد بود و همان تعالیم اولیه دین به بار خواهد نشست.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) نیز بسیار مشتاق به راهنمایی مردم بودند، بیان کرد: راه نجات همان ثقلین اهل‌بیت و قرآن است که مکمل ریال مبین، مفسر و مروج هم هستند.

خاتمی ادامه داد: توجه به قرآن و غفلت از عترت به کمال نمی‌‎رسد و نتیجه آن‌ کسی است که نام مسلمان را بر خود گذاشته ولی قتل‌عام هم می‌کند، که این دین ارزشی ندارد.

وی تأکید کرد: تشیع بدون دین نیز همان تشیع لندنی است و این تشیع نیز ارزشی ندارد و سبب انحراف در اسلام است. / فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.