شیعه انگلیسی می خواهد عقلانیت دین و شیعه را بگیرد / در آستانه ماه محرم باید مواظب این موضوع باشید

به گزارش قادمون به نقل از ائل پرس، آیت الله سید حسن عاملی در گرامیداشت اعیاد غدیریه در جمع مردم تبریز در محل تالار اجتماعات مصلی امام خمینی(ره) این شهر، با اشاره به ضرورت وجود رهبران صالح در بین انسان ها، گفت: خداوند ولایت بشر را به ناصالحان نسپرده و تولیت انسان ها را به عالمان عابد سپرده است تا جلوی خونریزی ها و جنگ ها گرفته شود.

منشا بدبختی های بشر وجود حاکمانی چون صدام، رضاخان و فهد است

وی ادامه داد: بشر ترتیب الهی را در این زمینه تغییر داد و رهبری آنها به دست انسان های ناخالص رسید که باعث بروز خونریزی ها در طول تاریخ شد و مکاتبی روی کار آمدند که کرامت ها را از بین بردند.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه منشا اصلی بدبختی بشریت، قدرت است؛ تصریح کرد: تمام نیاز های انسان از جمله سیاست، عدالت و تربیت به سمت قدرت سوق پیدا می کند و تمام مشکلات از جایی شروع می شود که افراد ناصالحی چون صدام، رضا خان و ملک فهد به قدرت و حکومت برسند.

وی افزود: استکبار جهانی به خوبی فهمیده که باید حاکمان خریداری شده را بر سر قدرت برساند تا راه نفوذ بر کشورها را پیدا کند و از این طریق مسلمانان را ذلیل کند و این در حالی است که این خطر را دین اسلام متذکر شده است.

حکام سعودی به جای عذرخواهی، استهزا می کنند

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با تاکید بر اینکه حکام سعودی نمونه ای از این حاکمان ناصالح هستند؛ به فاجعه منا اشاره کرده و خاطر نشان کرد: حکام آل سعود به جای عذرخواهی از امت اسلامی بخاطر جان باختن حجاج در سرزمین منا، آنان را استهزا می کند.

بخاطر یک نیت خوانی از سوی دشمن، تحریم اقتصادی شدیم

وی با ابراز تاسف از نیت خوانی های دشمنان از جمله آمریکا و وهابیت، تصریح کرد:  استکبار جهانی با نیت خوانی های بی اساس خود و با اذعان به اینکه ایران به دنبال بمب اتمی است؛ 12 سال کشور ما را تحریم اقتصادی کرد.

این استاد اخلاق در ادامه بر ضرورت حکومت رهبران آسمانی و ائمه معصومین(ع) تاکید داشته و گفت: دلیل اینکه شیعه سیاسی ترین مذهب است به این خاطر است که بر امامت اعتقاد دارد و به همین خاطر در طول تاریخ خون های زیادی از شیعیان ریخته شده است و از طرفی نیز رهبران آسمانی هیچ گاه با دشمنان مصالحه نمی کنند.

وی در ادامه از تسلط آل سعود بر حرمین شریفین ابراز تاسف کرده و ضمن محکومیت حوادث حج امسال، افزود: حجاج شعائر الهی هستند و آل سعود حرمت آنها را حفظ نکرد.

آیت الله عاملی با بیان اینکه روح حج باید با امامت باشد؛ تصریح کرد: اینک کعبه بدون روح امامت در دستان آل سعود که همدست رژیم صهیونیستی است؛ گرفتار شده و در چنین شرایط مشابهی بود که امام حسین (ع) حج را تعطیل کرد چرا که روح حج با امامت است و در غیر اینصورت مکه نیز اسیر است.

وی ادامه داد: اگر حرمین شریفین در دست رهبر صالح نباشد؛ منویات آمریکا از حج تامین می شود و در نتیجه موجب می شود تا امام جمعه مکه نیز در اظهارات سخیف، ایران را مسبب کشتار مردم یمن بداند و باید تاسف خورد که یک امام جمعه تا چه حد سرش کلاه رفته است و این در نتیجه وجود رهبر ناصالح است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر فعالیت در عرصه مقابله با افکار وهابیت، تصریح کرد: باید با قلم های خود پاشنه آشیل افکار وهابیت را از جا کند چرا که این ها چیزی در چنته ندارند.

اغلب مردم کفر به طاغوت ندارند

وی با بیان اینکه زیارت قبر مطهر امام حسین(ع) با توجه به وجود روح امامت در آن، فضیلت های زیادی دارد؛ بیان داشت: دشمنان از حج سعودی ترس ندارند بلکه از کربلای حسینی می ترسند چرا که حق امامت را ادا کرده است.

آیت الله عاملی با اشاره به اینکه دین اسلام مبتنی بر دو پایه عبادت الهی و کفر به طاغوت است؛ گفت: همگی به عبادت می پردازند اما کفر به طاغوت کمتر دیده می شود و طاغوت کسی است که بر مردم حکومت می کند بی آنکه از سوی خدا نصب شده باشد.

وی در پایان ضمن اعتراض به فعالیت شبکه های به ظاهر شیعه که از انگلیس تامین می شود؛ بیان داشت: مروجان شیعه انگلیسی 18 شبکه ماهواره ای در اختیار دارند و از این طریق می خواهند عقلانیت دین و تشیعه را بگیرند و هیچ عاملی همچون این 18 شبکه، نتوانسته عقلانیت شیعه را بگیرد لذا در آستانه ماه محرم باید مواظب این موضوع باشید چرا که دشمن به خوبی فهمیده که راه نفوذ در دین از راه دینی است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.