اختصاصی قادمون : نارضایتی سید صادق شیرازی از جنجال آفرینی اخیر فرزندش

نارضایتی سید صادق شیرازی از جنجال آفرینی اخیر فرزندش/ وساطت نماینده آیت الله سیستانی برای آزادی سید حسین شیرازی

به گزارش جبهه فرهنگی قادمون، دستگیری سید حسین شیرازی فرزند ارشد آقای سید صادق شیرازی توسط دادگاه ویژه روحانیت در اسفندماه ۹۶، در رسانه های ایران و کشور های عربی خبرساز شد. سخنان وی پیش از این، با اهانت به شهدای ۸ سال دفاع مقدس و حمله به ساحت مقدس ولایت فقیه تحت عنوان جلسات علمی، جنجال آفرین شده بود.

نامبرده پس از حدود ۱۰ روز بازداشت، با قید قرار وثیقه و تعهد کتبی در آخرین روزهای اسفندماه ۹۶ آزاد گردید.

در این بین، واکنش آقای سید صادق شیرازی به عملکرد فرزندش و همچنین واکنش مراجع نجف و قم به این جنجال سازی های هتاکانه قابل توجه بوده است.

به نقل از یک منبع آگاه، آزادی زودهنگام سید حسین شیرازی با وساطت حجه الاسلام شهرستانی نماینده تام الاختیار آیت الله العظمی سیستانی در ایران، به انجام رسیده است.

این منبع آگاه در ادامه افزوده است: سخنرانی اخیر نامبرده تحت عنوان کرسی علمی که با هجمه به ولایت فقیه و شهدای ۸ سال دفاع مقدس کلید خورده بود، موجب تأذی و ناراحتی مراجع قم و نجف گردیده است و علمای اعلام در بالاترین سطوح، مخالفت خود را با این نوع رفتارها اعلام کرده اند.

این منبع مطلع در آخر افزود: رفتارهای هتاکانه سید حسین شیرازی که با نشانه گرفتن شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی و همچنین اصل ولایت فقیه همراه بود، موجب نارضایتی آقای سید صادق شیرازی نیز گردیده است.

هر چند که سخنان اخیر سید حسین شیرازی، منطبق با مبانی جریان انحرافی شیرازی ها می باشد اما طرح عمومی این مباحث، موجب تزلزل در پایگاه اجتماعی این جریان در ایران و دیگر کشورها شده است و شاید عدم رضایت پدر از رفتار فرزندش، ریشه در این مساله داشته باشد که مقابله با ارزش ها و مبانی انقلاب اسلامی، مانع از یارگیری و عوام فریبی این جریان در میان طیف مذهبی بشود.

قابل ذکر است که خوشبختانه با درایت نظام جمهوری اسلامی و نقش آفرینی بیوت آگاه مراجع معظم تقلید، قائله دستگیری فرزند ارشد آقای شیرازی ختم به خیر گردیده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.