برگزاری دومین همایش «بررسی پیامدهای نظری و عملی تشیع انگلیسی» در تبریز

به گزارش قادمون، دومین همایش «بررسی پیامدهای نظری و عملی تشیع انگلیسی» دوشنبه ۵ شهریور ۹۷ در سالن همایش‌های مصلی امام خمینی(ره) تبریز آغاز به کار کرد.

میکائیل جمالپور، دبیر این همایش در مراسم افتتاحیه اظهار کرد: طی ۱۵۰ الی ۲۰۰ سال گذشته تبریز و آذربایجان در مواجهه با سه جریا‌ن اساسی «الحاد، تحریف و انحراف» قرار گرفته و الحمدالله خوش درخشیده است.

وی، با بیان این‌که مردم تبریز همانند مردم سراسر ایران در برابر این جریان‌ها عالمانه و جانانه ایستادند، افزود: جریانات مختلفی چون پیشه‌وری، کسروی و… در تلاش بودند تا تشیع اصیل تبریز را منحرف کنند اما امروز فقط نامی از آنان در کتاب‌ها ذکر شده و ظهور و بروز مؤثری ندارند.

جمال‌پور گفت: بعد از موضع‌گیری شفاف و مهم مقام معظم رهبری در مورد جریان انگلیسی، فعالان فرهنگی استان جمع شده و با حمایت‌های امام جمعه تبریز دومین همایش بررسی پیامدهای نظری و عملی تشیع انگلیسی را برگزار می‌کنند.

دبیر این همایش هدف از برگزاری آن را معرفی جریانات انحرافی، روش های آنان و راهکارهای علمی مقابله با این جریانات اعلام کرد و افزود: از ۱۰۰ مقاله رسیده به دبیر خانه همایش، ۱۰ مقاله امروز به صورت سخنرانی ارائه شد و ۲۵ مقابله هم در قالب کتابی چاپ خواهد شد.
میکائیل جمال‌پور افزود: همایش امروز حاصل کار ۱۰۰ نفر از اساتید حوزه های علمیه و دانشگاه هاست.

یادآور می‌شود، سخنرانان این همایش حضرت آیت‌الله ‌محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و حجت‌الاسلام آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.