تشیع انگلیسی به دروغ خود را محب و سینه چاک اهل بیت(ع) معرفی می‌کند

 به گزارش قادمون، حجت الاسلام «سید محمدعلی آل‌هاشم» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، در دومین همایش بررسی پیامدهای نظری و عملی تشیع انگلیسی در تبریز، با تاکید بر این‌که نشان دادن چهره‌های افراطی و خونریز از شیعه از جمله شاخصه‌های جریان تشیع انگلیسی است، بیان کرد: این گروه انحرافی با تاکید بر مستحب بودن قمه زنی در عزاداری امام حسین(ع) و انتشار تصاویر دلخراش آن در سطح جهان در تلاش برای تخریب چهره‌ی اصیل شیعه هستند.

وی، اظهار کرد: پادشاهی بریتانیا سابقه‌ طولانی در تفرقه افکنی در کشورهای اسلامی داشته و اکنون نیز این روند ادامه دارد.

حجت‌الاسلام آل هاشم، با بیان این‌که سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن بر گرفته از سیاست‌های تاریخی پادشاهی بریتانیاست، افزود: در این راستا فرقه سازی و انشعاب سازی در ادیان در دستور کار سرویس‌های اطلاعاتی آنان بوده و پیدایش فرقه‌هایی چون بهائیت و وهابیت از جمله طرح‌های انگلیس برای ممانعت از اتحاد جهان اسلام بوده است.

امام جمعه تبریز، با بیان این‌که شیعه انگلیسی یا لندنی یکی دیگر از محصولات دولت انگلیس برای ایجاد اختلاف بین مذاهب و تفرقه‌اندازی در جهان اسلام است، گفت: پس از اسلام آمریکایی که امام راحل در برابر اسلام ناب محمدی تبیین کردند، مقام معظم رهبری نیز از جریان انحرافی تشیع انگلیسی پرده برداشتند.

وی با تاکید بر این‌که به تعبیر رهبر انقلاب، تشیع انگلیسی از لندن و توسط سرویس‌های اطلاعاتی این کشور حمایت و ترویج می‌شود تا بین کشورهای اسلامی تفرقه انگیزی کنند، افزود: ردپاهای اولیه نفود انگلیسی‌ها در ایران به زمانی بازمی‌گردد که میرزای شیرازی به مقابله با قراردادهای استعماری انگلیسی ها پرداخت و علما نیز در این راستا فتوا می‌دادند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، ادامه داد: از آن دوران به تدریج دولت انگلیس و سرویس‌های اطلاعاتی آن میزبان برخی روحانیون شیعه شده و با استفاده از محبوبیت و مقبولیت روحانیون بستر پرورش طلبه های جوان با گرایش های ضداسلامی را فراهم کردند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، با اشاره به ویژگی‌های اصلی شیعه انگلیسی گفت: تفرقه انداختن بین مسلمانان و برجسته سازی نقاط اختلاف مذاهب اسلامی از جمله ویژگی‌های این جریان بوده و اینان در اوج تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای خاموش کردن فتنه جنگ سنی و شیعه، در هفته وحدت راهپیمایی هایی تحت عنوان برائت از اهل تسنن برگزار می‌کنند تا آتش اختلافات شعله ور شود.

وی افزود: این گروه به دروغ خود را محب و سینه چاک اهل بیت(ع) معرفی می‌کنند اما زمانی که حرم‌های مطهر ائمه(ع) در عراق و سوریه مورد هجمه دشمن قرار گرفت کوچکترین حرکتی در راستای دفاع از حریم اهل بیت(ع) نکردند.

آل هاشم با بیان این‌که ایجاد اختلاف بین شیعه با استفاده از ابراز تکفیر و ارتداد از جمله ویژگی‌های این گروه انحرافی است، افزود: اینان تا جایی پیش رفتند که برخی علمای شیعه از جمله مرحوم آیت الله بهجت نیز از تیغ تکفیر اینان در امان نمانده و برخی سران تشیع انگلیسی به مرتد و کافر بودن برخی علمای وارسته پرداختند.

امام جمعه تبریز در این رابطه گفت: انتشار این گونه تصاویر موجب وهن شیعه شده و این پیام را القا می کند که شیعیان مردمانی خونریز و افراطی هستند که حتی به خود و فرزندانشان نیز رحم نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: همانگونه که امام راحل مهم ترین شاخصه اسلام آمریکایی را جدایی اسلام از سیاست معرفی کردند، شاخصه‌ تشیع انگلیسی نیز القای جدایی دین از سیاست و بی تفاوتی بر آنچه که در جهان اسلام میگذرد، است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌ شرقی یادآور شد: این جریان‌ها حکومت اسلامی پیش از ظهور امام زمان(عج) را حکومت طاغوت می‌نامند و بدین بهانه به تندترین شیوه‌ها به جمهوری اسلامی ایران «تنها حکومت شیعی جهان» می‌تازند.

حجت‌‌الاسلام آل‌هاشم با بیان این‌که محورهای اصلی شیعه انگلیسی قمه زنی، راه رفتن روی شیشه، آسیب زدن به بدن، لعن اهل سنت و مقدساتشان، مخالفت آشکار با انقلاب اسلامی و اهانت به بنیانگذار کبیر آن است، افزود: بیش از ۱۸ شبکه‌ ماهواره‌ای و سه شبکه‌ رادیویی توسط تشیع انگلیسی اداره می‌شود که مورد حمایت مستقیم دولت انگلیس بوده و در تلاش برای ترویج تفکر مورد نظر به دورترین نقاط و با زبان های مختلف هستند.

وی با تاکید بر این‌که تسنن و تشیعی که مزدور آمریکا باشد هر دو ضد اسلامند، افزود: جریان موسوم به تشیع انگلیسی با سیاست‌های انحرافی و خرافاتی در تلاش برای تبدیل جاذبه های تشیع به دافعه هستند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این‌که امروز نیز دست‌هایی بین اهل سنت و شیعه در کارند تا جدایی و اختلاف ایجاد کنند، گفت: دست‌ها به مراکز جاسوسی و اطلاعاتی دشمنان اسلام می‌رسد نه فقط دشمنان شیعه و ایران.

امام جمعه تبریز، با بیان این‌که این جریان‌های انحرافی در تلاشند با ارائه چهره‌ای متفاوت و زشت از تشیع در مقابل نفوذ تفکر انقلاب اسلامی مانع ایجاد کنند، افزود: می‌خواهند از درون مذهب به مقابله و ایستادگی در برابر تشیع بپزدازند و با این مبارزه درون مذهبی در قدم های شیعیان تزلزل ایجاد کرده و از آرمان های والای تشیع دور کند.

وی با بیان این‌که تشیع انگلیسی در دست غرب و به ویژه انگلستان است، گفت: طراحان آن بسیار ظریف و پیچیده اهداف خود را دنبال می‌کنند از این رو مردم و مسولان باید به این خطر بزرگ جهان اسلام حساس و هوشیار باشند و با وحدت کلمه و همدلی در مقابل این جریان ایستادگی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.