فرقه شیرازی عقب نشینی کرد/لغو نمایشگاه موزه اسرائیلی هولوکاست در حسینیه لندن

به گزارش قادمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری تقریب از لندن، پس از انتشار و بازنشر گسترده خبر «خبرگزاری تقریب» مبنی بر میزبانی مرکز فرقه شیرازی در لندن از نمایشگاهی برای گرامیداشت افسانه صهیونیستی هولوکاست، واکنش‌های مختلفی از سوی این جریان صورت گرفت که در پی این افشاگری و به تبع آن ایجاد فشار افکار عمومی از سوی مسلمانان، فرقه شیرازی مجبور به عقب نشینی و لغو این مراسم شد.

در حالی قرار بود این نمایشگاه ۶ ژانویه در لندن برگزار شود، که سایت‌های خبری رژیم صهونیستی از جمله جرزالم پست و تایمز اسرائیل، اقدام به اطلاع رسانی در این زمینه کرده و  برگزاری این نمایشگاه در یک حسینیه اسلامی را با آب و تاب فراوان بازتاب داده بودند.

به گزارش تقریب، این نمایشگاه ابتدا قرار بود برای یابود مسلمانان آلبانیایی که در جنگ جهانی دوم، همسایگان یهودی را نجات داده بودند برگزار شود، اما مسلمانان پس از آگاهی از ماهیت این نمایشگاه خشمگین شده و به برگزاری مراسم اعتراض کردند.

بنابراین نمایشگاه موزه اسرائیلی هولوکاست که قرار بود، در یکی از مساجد لندن برگزار شود، پس از اعتراضات گسترده مردمی لغو شد.

بیشتر بخوانید : 

✅ پیوندِ نامبارکِ صهیونیسم و جریان سید صادق شیرازی در لندن !

روز گذشته این حسینیه درحالی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که “این مرکز از ارتباط بانیان مراسم با صهیونیست های اشغالگر اطلاع نداشته و پس از آگاهی به سرعت برگزاری مراسم را لغو کرده است” که طبق اطلاعات میدانی خبرگزاری تقریب، مسئولان این حسینیه اطلاعات جامع و دقیقی از ماهیت بانیان صهیونیست این مراسم داشته‌اند اما به دلیل نگرانی از فشار افکار عمومی ناچار به فرافکنی و نهایتا لغو این مراسم شده‌اند.

با این وجود در بیانیه این حسینیه آمده است: «این مرکز از ارتباطات بین المللی برخی سازمان ها یا روابط سیاسی خبر نداشته و روی روابط محلی میان مسلمانان و یهودیان محلی تمرکز کرده بود. هنگامی که ما از وجود ارتباط مذکور مطلع شدیم به سرعت نشست را لغو کردیم؛ هدف مرکز ما ایجاد یک جامعه محلی متحد است و ما هیچ ارتباطی با دولت های خارجی نداریم.»

انتشار خبر لغو شدن این مراسم، صهیونیست ها و حامیان رژیم اسرائیلی را در بریتانیا خشمگین ساخت و انتقاد بسیاری از آنان را برانگیخت.

به گزارش تقریب، قرار بود حسینیه «گلدرز گرین» وابسته به فرقه شیرازی در روز ششم ژانویه، یک نمایشگاه یادبود یک روزه «یاد وشم»، جهت بزرگداشت آلبانی های مسلمان که همسایگان یهودی خود را در طول هولوکاست کمک، حفاظت و نجات دادند، برگزار کند.

این نمایشگاه که تحت حمایت انجمن مذاهب لندن (که تحت حمایت ‌و مدیریت وزارت خارجه انگلیس است) قرار داشت، بخشی از تلاش های این حسینیه جهت جلب اعتماد جامعه یهودیان است که قبلا به افتتاح این مرکز اعتراض هایی را انجام داده بودند و در واقع تلاشی برای معرفی این مرکز به عنوان «مرکز تفاهم اسلامی گلدرز گرین» است.

خاخام ناتان لیوای، رئیس عملیات انجمن مذاهب لندن و یکی از برگزارکنندگان این رویداد درباره این نمایشگاه گفته بود: «این نمایشگاه یک یادبود پرمعناست است که در تاریکترین دوران جامعه یهود و زمانی که نازی ها تلاش کردند تا یهودی ها را از بین ببرند آلبانی های مسلمان در این باره بی اعتنایی نکردند که شاهد از بین رفتن همسایگان یهودی خود باشند.»

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.