علنی‌شدن دستورات تشیع نسبت به اهل‌سنت موجب تألیف قلوب می‌شود

علنی‌شدن دستورات تشیع نسبت به اهل‌سنت موجب تألیف قلوب می‌شود

 

به گزارش قادمون ، آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب، پنج‌شنبه (26 فروردین) با آیت‌الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

اراکی در ابتدای این دیدار ضمن تشریح فعالیت‌ها و اهداف و برنامه‌های مجمع جهانی تقریب، اظهار داشت: راهبرد ما و هدف ما در مجمع تقریب اجرای این فراز از زیارت جامعه است که فرمودند: «بولایتکم تمت الکلمة، وعظمت النعمة و ائتلفت الفرقة»؛ و واقعا هدف ما عمل در راستای جلب رضایت ائمه طاهرین (س) است و بحمدالله توفیقات زیادی هم در این امر حاصل شده که در نتیجه شاهد دشمنی گروه‌های تکفیری و افراطی با تقریب مدنظرمان هستیم.

 

در ادامه این دیدار آیت‌الله وحید خراسانی طی سخنانی عنوان کرد: اگر به دستورات شرع عمل کنیم که رفتار با مُسْلم چه باید باشد، خود شهادتین چه آثاری دارد، اگر عامه بفهمند دستورات این مذهب را که فرمود: «صلّوا فی مساجدهم»؛ در مساجد آنها نماز بخوانید، عیادت کنید مرضای آنها را، احوال بپرسید از غُیّب آنها؛ اگر این دستورات علنی شود چه تألیف قلوبی پیدا می‌شود. این‌ها دین ما را، مذهب ما را نشناختند. ناموس یک بدوی، عرضش، مالش، جانش همانند جان و مال و عرض یک مرجع شیعی است. همانطوری که جان و مال و عرض یک مرجع شیعی باید حفظ شود، آن هم باید حفظ شود، در این حد. این یک بحث است، چقدر هم عریض و طویل از جهت معاشرت با آنها.

 

وی تأکید کرد: معاشرت یک باب است، عیادت کنید از مرضاشان. اگر حمله شود به خانه یک بدوی از آنها از نظر شرعی با حمله به بیت مراجع شیعه برابر است. این رفتار ما، ان‌شاءالله با این روش عمل شود.

 

بر اساس این گزارش، آیت‌الله اراکی، پیش از این دیدار با حضرات آیات مکارم شیرازی، مصباح یزدی و سبحانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

 

منبع : خبرگزاری فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.