اگر انگلیسی نیستید بسم‌الله…!

حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت:

یکی از مبلغان شیعه انگلیسی طی سخنانی، ضمن حمایت از قمه‌زنی، این اقدام را دفاع از تشیع دانسته و گفته است «تعجب‌آور است بعضی‌ها از اینکه در راه امام حسین(ع) خون ریخته شود، وحشت دارند»!

ایشان که دولت انگلیس چند شبکه تلویزیونی فارسی‌زبان  را در اختیار او قرار داده است، در حالی قمه‌زنی را خون دادن در راه امام حسین علیه‌السلام معرفی می‌کند که جریان وابسته به وی نه فقط در مقابل قتل عام شیعیان در برخی از کشورهای منطقه و جنایات آمریکا و انگلیس و اسرائیل علیه جهان اسلام و به ویژه جهان تشیع،  مهر سکوت بر لب زده‌اند، بلکه از طریق شبکه‌هایی که دولت انگلیس در اختیارشان گذارده است، به حمایت‌های گسترده مستقیم و غیرمستقیم از قدرت‌های استکباری نیز مشغولند این جماعت توضیح نمی‌دهند که اگر خواهان خون دادن در راه امام حسین‌ (ع) هستند چرا برای دفاع از حریم اهل بیت‌علیهم السلام‌ به مقابله با تکفیری‌ها که به خون شیعیان تشنه‌اند، نمی‌روند؟ و چرا با دشمنان تابلودار تشیع که بارها کینه‌توزی خود علیه شیعیان را در عمل نشان داده‌اند، سر دشمنی ندارند، اگر آنگونه که ادعا می‌کنند، حسینی هستند؟ بسم‌الله این گوی و این میدان!

این مبلغ شیعه انگلیسی با عوامفریبی ادعا کرده است «بسیاری از اعاظم فقهای شیعه، فتوا به جواز قمه‌زنی داده‌اند»! وی بدون اینکه نامی از فقهای مورد ادعای خود به میان آورد، گفته است «مخالفان قمه‌زنی، چه قاصر و چه مقصر، جهنمی هستند»! که باید پرسید؛ آیا شیخ انصاری که به خاتم‌الفقهاء والمجتهدین شهرت دارد و اینگونه اعمال را حرام می‌دانست هم جهنمی است؟!  و یا مرحوم آیت‌الله سیدکاظم یزدی، صاحب کتاب عظیم و ماندگار عروهًْ‌الوثقی که می‌فرمود «اتیان به اعمال مذکوره به عنوان عبادت، تشریع بدعت است» نیز جهنمی خواهد بود؟!

و اما، این دو پرسش ساده نیز از جماعت یاد شده پرسیدنی است؛ اول آن که اگر بینش و منش آنان در زیرمجموعه اهداف خباثت‌آمیز دولت انگلیس قابل تعریف نیست، چرا دولت انگلیس بیش از 10 شبکه ماهواره‌ای پُر زرق و برق را برای تبلیغ دیدگاه‌های انحرافی این جماعت در اختیار آنان قرار داده است؟!

و دوم؛ این که، میان آنچه جماعت مورد اشاره تحت پوشش تشیع به تبلیغ و ترویج آن مشغولند با تصویری که دولت‌های انگلیس، آمریکا و اسرائیل از اسلام و تشیع ارائه می‌دهند چه تفاوتی وجود دارد؟!

و بالاخره، چنانچه جماعت یاد شده برای این دو پرسش جوابی ندارند باید به پرسش سوم پاسخ بدهند که اگر انگلیسی نیستند پس کجایی هستند؟!

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.