شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی مانع وحدت در جهان اسلام

«شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی دو لبه یک قیچی هستند. سعیشان این است مسلمانان را به جان هم بیندازند و به آتش اختلافات بدمند.»
این جمله یکی از کلیدی‌ترین سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی است که آذر ماه سال گذشته بیان کردند.
فردا ولادت فرخنده فخر عالم بشریت پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) است. همان پیامبر مهربانی که وقتی بر سر او خاکستر می‌ریختند خم به ابرو نمی‌آورد و به عیادت همان فرد می‌رفت، همان پیامبر رحمتی که مردمان جاهل عصر خویش را با معبود یکتا آشنا کرد و اما امروز همان بازماندگان جاهل دوران آن پیامبر رحمت در نقش عوامل استکبار جهانی ظاهر شده و به دنبال ایجاد تفرقه و فتنه میان امت اسلامی هستند و رهبری انقلاب اسلامی نیز با همان صراحت در بیان و اقتدار همیشگی خود از شیعه لندنی و مرجعیت ساختگی آن و سنی تحت امر آمریکا پرده برداشتند و در یکی دیگر از سخنان مهم خود تاکید کردند: «به این هم شیعه توجه کند هم سنی. بازی دشمن را نخورند. آن تسننی که آمریکا از آن حمایت کند و آن تشیعی که از مرکز لندن صادر شود به دنیا، اینها مثل هم هستند. هر دو برادران شیطان هستند و هر دو عوامل آمریکا و غرب و استکبار هستند.»
حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی،‌ درباره بدعت‌های جریان موسوم به «تشیع لندنی» در کشور بحث کارشناسانه عمیقی دارد و معتقد است هدف این جریان «احمق نشان‌دادن شیعه» است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما دو نوع عزاداری و محرم داریم، می‌گوید: «اولین روضه رسمی برای امام حسین(ع) را یزید خواند و اولین روضه حقیقی را زینب(س)خواند؛ امروز در جامعه شیعه هم دو تیپ عزاداری و مداح داریم؛ ما هم روضه زینبی داریم و هم روضه یزیدی. از نگاه امام و رهبری، ما کسانی داریم که به تعبیر امام خمینی، اسلام آمریکایی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب تشیع انگلیسی دارند.»
و اما در این میان باید اذعان داشت پادشاهی بریتانیا سابقه‌ای تاریخی در تفرقه‌افکنی در مستعمرات خود به ویژه ممالک اسلامی داشته و دارد؛ سیاست «تفرقه بینداز و حکومت کن» نیز برگرفته از رویکرد تاریخی انگلیسی‌ها به سیاست‌خارجی است.
فرقه‌سازی و ایجاد انشعاب در ادیان الهی از جمله دستورکار سرویس‌های جاسوسی غرب در جهان اسلام بوده است؛ پیدایش فرقه‌های وهابیت و بهاییت از جمله طرح‌های سرویس اطلاعاتی انگلیس برای ممانعت از اتحاد جهان اسلام است که گرفتار شدن برخی کشورهای اسلامی در این دام، آنچه امروز – نه تنها در دنیای اسلام – بلکه در سراسر جهان با عناوینی چون افراط‌ گرایی از آن یاد می‌شود را رقم زده است.
با همه این تفاسیر فرمان بزرگداشت هفته وحدت از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نقطه عطفی بود در برابر تمام این توطئه‌ها و اکنون  به گفته دکتر سید وحید ظهوری حسینی؛ کارشناس ارشد امور بین‌الملل، شاهد این هستیم که دشمنان اسلام به شدت در برابر وحدت اسلامی موضع گرفته‌اند و صهیونیست‌ها، لابی‌های صهیونیست‌ها، استکبار جهانی و وهابی‌هایی که با افکار سلفی‌گری و تکفیری به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی هستند، جهان اسلام را هدف قرار داده‌اند و این وحدت برای آنها مانند زهری است که می‌تواند تمام تلاش‌های‌شان‌را به نابودی بکشاند.

 

منبع : کیهان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.